ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 15
کد خبر: ۸۵۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
بنیامین نتانیاهو با متهم کردن شبکه خبری الجزیره به ترویج خشونت و اغتشاش در بیت‌المقدس، گفت است برای تعطیلی دفتر این رسانه در اسرائیل وارد عمل می‌شود.
تدبیر24»بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در اظهارنظری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد شبکه قطری الجزیره را متهم کرد در قضیه نصب گیت‌های امنیتی الکترونیکی در مبادی ورودی به مسجد الاقصی "حساسیت‌زایی" کرده از این رو، نخست وزیر اسرائیل در پی آن خواهد بود که از مجاری قانونی زمینه اخراج الجزیره از اسرائیل را مهیا کند.

جنجال بر سر نصب گیت‌های امنیتی الکترونیکی در جوار حریم شریف و در نزدیکی مسجدالاقصی با خشم گسترده فلسطینیان روبرو شده که می‌گویند این اقدام اسرائیل می‌تواند مقدمه‌ای برای محدود کردن تردد مسلمانان به این مکان مذهبی تلقی شود؛ جایی که در باور یهودیان هم جایگاه مقدسی دارد.

با افزایش تنش میان فلسطینیان و پلیس اسرائیل، تل‌آویو اعلام کرده گیت‌های الکترونیکی فلزیاب را از اطراف مسجد الاقصی  جمع‌آوری می‌کند و به جای آن تدابیر امنیتی نامحسوس در این منطقه را تشدید خواهد کرد.

با وجود این، روز گذشته، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینیان با رد این اقدام اسرائیل گفت او همچنان روابط میان این تشکیلات و تل‌آویو را تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد گذاشت.

همزمان هر دو سو از سوی مجامع جهانی تحت فشار قرار گرفته‌اند که با خویشتن‌داری از افزایش تنش‌ها جلوگیری کنند.

برچسب ها: تدبیر24 ، الجزیره
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها