سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 20
کد خبر: ۸۵۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
در واکنش به تصویب طرح تحریم ایران در مجلس نمایندگان آمریکا؛
معاون اول رئیس جمهور در واکنش به تصویب طرح تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا تصریح کرد: چنانچه در برجام طرف مقابل اقدامی کند که کمیسیون نظارت بر برجام که ریاست آن بر عهده رئیس جمهور است، تشخیص دهد آن اقدام خلاف برجام است، جمهوری اسلامی ایران حتما عکس العمل تندی نشان می‌دهد.
تدبیر24»اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در نشست مشترک اعضای شورای ملی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و استانداران و روسای اتاق‌های بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی استان‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه انتخابات بزرگ و با شکوهی را پشت سر گذاشته‌ایم اظهار کرد: در جریان انتخابات اخیر نیازهای جدی جامعه و مطالبات متراکم و گسترده اقشار مختلف به وضوح مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات همواره جزء مسائل پیش روی مسئولان نظام است، گفت: اینگونه نیست که چنانچه در دوره‌ای به مطالبه‌ای رسیدگی نشد، آن مطالبه حذف شود، بلکه آن مطالبه باقی می‌ماند تا در فرصتی بهتر از سوی افراد بیشتری مطرح شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم توجه به ویژگی ‌های جمعیتی کشور خاطر نشان کرد: این که گفته می‌شود جامعه ما، جامعه‌ای جوان است نمی‌توان در آن متناسب با مطالبات غیر جوانان مطالبات را اجرا کرد.

جهانگیری درباره مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف نیز اظهار کرد: امروز مکررا گفته می‌شود که مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف افزایش یافته است. وقتی چنین سخنی مطرح می‌شود، باید توجه داشت که این جمعیت مطالبات خواست خود را طلب می‌کنند،‌ بنابراین باید به دنبال تحقق مطالبات این گروه که جمعیتی بیش از نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص می‌دهند رسیدگی شود.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود به بیان شرایط بین المللی و منطقه‌ای پرداخت و با تاکید بر اینکه امروز ایران در یک شرایط پیچیده منطقه‌ای و جهانی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: تنش‌ آفرینی‌هایی که گروه‌های افراطی با کمک برخی کشورهای منطقه و همچنین لابی صهیونیستی علیه ایران اسلامی انجام می‌دهند،‌ روز به روز در حال افزایش و فعال‌تر شدن است. این گروه‌ها توانسته‌اند که برخی کشورهای اسلامی را با خود همراه کنند.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در آمریکا جریان جدیدی سر کار آمده و اقدامات جدیدتری را با رویکرد تندتر از قبل علیه جمهوری اسلامی طراحی می‌کند.

وی با بیان اینکه اتفاقات منطقه‌ای و جهانی نشان می‌دهد که ابعاد و مخاطرات جدیدی علیه جمهوری اسلامی در حال طراحی است،‌اظهار کرد: آمریکایی‌ها هدف مشخصی را دنبال می‌کنند. مهمترین هدف گروه حاکم در آمریکا این است که در فضای بین الملل عنوان کند که ایران ناقض برجام است و تلاش کند که اجماعی علیه ایران ایجاد کند، اما خوشبختانه تاکنون موفق نشده است. آنها همچنین به دنبال آن هستند که فضای ایران را فضای تروریستی و نامطمئن نشان دهند و در فضای بین الملل به دولت‌ها و شرکت‌ها بگویند که با ایران کار نکنند،‌ چرا که تحریم‌ها و تهدیدهای جدیدی در راه همکاری با این کشور وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نظارت شورای عالی امنیت ملی نسبت به برجام و عملکرد طرفین قرارداد، گفت: در داخل کشور و در شورای عالی امنیت ملی که در آن سران سه قوه و نیروهای مسلح حضور دارند و مصوبات آن پس از تایید مقام معظم رهبری اجرایی می‌شود،‌ تصمیمی اجماعی گرفتیم. در آنجا گفته شده که کمیسیونی برای نظارت بر برجام تشکیل شود و اعضای آن کمیسیون نیز مشخص شده است. رئیس جمهور نیز ریاست آن را بر عهده دارد.

جهانگیری در واکنش به تصویب طرح اعمال برخی تحریم،ها نسبت به‌ جمهوری اسلامی ایران از سوی مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا تصریح کرد: اگر در برجام طرف مقابل اقدامی کند که کمیسیون نظارت بر برجام آن را خلاف برجام تشخیص دهد، جمهوری اسلامی ایران حتما عکس العمل تندی نشان می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون نیز نشان داده که در برابر حرکات تحرک آمیز طرف مقابل نه تنها عقب نشینی نمی‌کند بلکه اقدامی متناسب با آن انجام می‌دهد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید بگذاریم بخشی که به برجام برمی گردد براساس روال قانونی طی شود و نسبت به بخشی که مربوط به فضای آن است عکس العمل نشان دهیم، اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که آنها می‌خواهند بگویند جمهوری اسلامی ایران جایی برای سرمایه گذاری نیست. در همین راستا ما باید جلوی این طراحی را بگیریم و آن را به شکست بکشانیم. باید بگوییم وضعیت ایران بسیار اطمینان بخش است و همه برای کار با ایران اقدام کنند. در همین زمینه به لطف خدا به گونه‌ای با دنیا همکاری داشته‌ایم که این اقدام آمریکا نتوانسته فضای بین المللی را به خطر بیندازد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید در میدانی که آمریکا طراحی کرده بازی کند، ادامه داد: چنانچه که فضای کشور اطمینان بخش باشد، همه برای سرمایه گذاری به میدان خواهند آمد.

برچسب ها: تدبیر24 ، جهانگیری
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها