سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - 2020 November 01
کد خبر: ۸۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
شمخانی:
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت برای مقابله با بدعهدی های آمریکا، در هیات نظارت بر اجرای برجام مجموعه ای از اقدامات در حوزه های مختلف تعیین شده که به صورت موازی و هماهنگ دنبال می شود.
تدبیر24»علی شمخانی در گفت وگویی رسانه ای اظهارداشت: تنها با اتکا به قدرت و توانمندی های ملی می توان با سیاستهای استکباری آمریکا مقابله کرد و منطق هزینه - فایده این کشور برای پیگیری سیاست های ضد ایرانی را تغییر داد.
وی با اشاره به بی تاثیر بودن برجام درکاهش دشمنی آمریکا با ملت ایران افزود: ذات سیاست خارجی آمریکا اعمال نفوذ و فشار به منظور تسلیم سازی و تحقیر کشورهای مخالف خود است و در این مسیر تمامی ابزارهای نامشروع و شیطانی را نیز به خدمت می گیرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی فقدان هوشمندی و ابتکار در مجموعه هیات حاکمه جدید آمریکا را فرصتی مناسب پیش روی دستگاه دیپلماسی کشور برشمرد و با قابل پیش بینی عنوان کردن رفتارامروز آمریکا در قبال برجام اظهار داشت: مجموعه ای از اقدامات در حوزه های تقنینی، فنی، هسته ای، اقتصادی ، سیاسی، دفاعی و نظامی از سوی هیات نظارت بر برجام تعیین شده که به صورت موازی و هماهنگ دنبال می شوند.
شمخانی تحریم چند شخص و شرکت را بی تاثیر بر استمرار مسیر توسعه و رشد کشوری با مشخصات جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار داشت: آمریکا هر بار که آمریکا در حوزه های غیر هسته ای تحریمی علیه اشخاص و نهادهای ما وضع کرده، در همان حوزه یک دستاورد جدید را به بهره برداری رسانده ایم که بخشی از آن ها رسانه ای نیز نشده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آمریکا بدنبال خروج از برجام با هزینه ایران است که قطعا این فرصت از سوی ما در اختیار این کشور قرار داده نخواهد شد. البته این به مفهوم حفظ برجام با هر هزینه ای نیست.
شمخانی ارزش برجام به عنوان یک توافق بین المللی را در گرو احترام و اجرای آن از سوی همه طرفها و ایجاد منافع یکسان برای امضا کنندگان آن عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در حوزه سیاسی نیز عملا پنج کشور در برابر آمریکا قرار گرفته اند و همه آنها تصریحا و یا تلویحا آمریکا را ناقض برجام می دانند که این نیز دستاوردی سیاسی برای ایران با صرف کمترین هزینه است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از دلایل عصبانیت آمریکا از شرایط فعلی را عدم توفیق این کشور در تغییرسیاستهای اصولی ایران در منطقه در شرایط پسا برجام دانست و افزود: از نظر جمهوری اسلامی ایران برای مهار گاو خشمگین باید انرژی او را به مسیر دلخواه هدایت کرد تا بدون صرف هزینه اضافی و آسیب دیدن بتوان به هدف مورد انتظار رسید.
شمخانی توسعه توان دفاعی بویژه برنامه های متعارف موشکی ایران را غیر قابل مذاکره واز حقوق مسلم کشورمان عنوان کرد و اظهار داشت: قدرت دفاعی ایران تاکنون در برابر بسیاری از تهدیدات بازدارنده بوده و در چارچوب دکترین دفاعی کشوربرای هر نوع تهدیدی سلاح دفاعی متعارف لازم را طراحی و تولید خواهیم کرد.
وی توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران را کاملا بومی و متناسب با تهدیدات بالقوه کشور ذکر کرد و اظهار داشت: ضربه موشکی سپاه به تروریستهای تکفیری در سوریه نشان داد که نیروهای مسلح ایران متکی بر ظرفیتهای داخلی در بالاترین سطح آمادگی برای پاسخگویی به هرگونه شیطنت و اقدام نا امن کننده علیه کشورمان هستند
برچسب ها: تدبیر24 ، شمخانی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها