قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 08
کد خبر: ۸۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
اگرچه مایکروفر برای بسیاری از مواد قابل استفاده است اما انواع خاصی از موادغذایی وجود دارند که می‌توانند کیفیت غذایی خود را در صورت مواجهه با دماهای بالا تولیدشده توسط این دستگاه از دست بدهند.
به گزارش روزپلاس؛‌آگاهی از اینکه کدام موادغذایی قابلیت استفاده در مایکروفر را ندارند و با روش‌های پخت دیگر می‌توان ارزش غذایی آنها را هرچه بیشتر حفظ کرد، اهمیت دارد.

 در ادامه با برخی از این مواد غذایی بیشتر آشنا می‌شوید.

گوشت

برخی افراد اغلب گوشت را چند دقیقه پیش از آماده کردن غذا برای یخ زدایی داخل مایکروفر قرار می‌دهند. در شرایطی که این کار می‌تواند از آلودگی برخی باکتری‌ها جلوگیری کند، اما میزان ویتامین B12 و اسید آمینه‌های موجود در گوشت را کاهش می‌دهد.افزون بر این، هنگامی که این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد تا گوشت پخته دوباره گرم شود، عصاره طبیعی گوشت و ارزش پروتئینی آن را کاهش می‌دهد.

پیشنهادها


گوشت را برای یخ‌زدایی به مدت چند ساعت یا یک روز پیش از تهیه غذا، آن از فریزر خارج کرده و داخل یخچال قرار دهید.گوشت آماده را در دمای پایین در تابه حرارت دهید.

برنج سفید

برنج سفید یک ماده‌غذایی است که به هیچ‌وجه نباید در مایکروفر حرارت داده شود. دماهای بالا بخش قابل توجهی از مواد مغذی موجود در برنج‌سفید را از بین می‌برند.مایکروفر از زمان آغاز به‌کار خود دمای بالا و یکپارچه را ارائه می‌کند. این شرایط به‌صورت مستقیم بر محتوای ویتامین‌ها، مواد‌معدنی، و فیبر موجود در موادغذایی تاثیرگذار است.

پیشنهادها

برنج را در یک ظرف با آب بپزید. اگر قصد دارید برنج پخته را دوباره گرم کنید، اندکی آب به ظرف اضافه کرده و آن را روی حررات کم قرار دهید.

بروکلی
دماهای بالای تولید شده در مایکروفر می‌توانند 97‌درصد از محتوای آنتی اکسیدان‌های موجود در بروکلی را از بین ببرند.تغییراتی که بروکلی طی استفاده از این تکنیک پخت تجربه می‌کند می‌تواند هم در بافت و هم در مزه آن احساس شود.
پیشنهادها

بروکلی را در قالب سالادها و اسموتی‌ها مصرف کنید تا از تمام ارزش غذایی آن بهره‌مند شوید.اگر ترجیح می‌دهید آن را بپزید، استفاده از بخار را مد نظر قرار دهید.

کره

اگرچه افراد بسیاری کره را در مایکروفر ذوب می‌کنند، اما حرارت بالای این دستگاه می‌تواند ارزش پروتئینی کره را کاهش دهد.

پیشنهادها

کره را درون یک ظرف روی حرارت کم ذوب کنید.هر زمان که امکان دارد، کره را در دمای اتاق نگهداری کنید تا به صورت طبیعی نرم شود.

شیر

شیر و دیگر محصولات لبنی مانند ماست می‌توانند تا نیمی از مواد مغذی خود را در دماهای بالا از دست بدهند.قرار دادن شیر در مایکروفر می‌تواند به از بین رفتن کامل محتوای ویتامین B12 منجر شود و محتوای مواد معدنی اساسی آن را نیز کاهش دهد.

پیشنهادها

اگر قصد دارید شیر را به‌صورت گرم مصرف کنید، این کار را روی حرارت کم انجام دهید تا به دمای مناسب برای مصرف برسد.

سیر

متخصصان تغذیه همواره مصرف سیر به‌صورت خام را توصیه می‌کنند تا از تمام فواید تغذیه‌ای آن بهره‌مند شوید.هنگامی که این ماده‌غذایی در دماهای بسیار بالا پخته یا گرم می‌شود، حدود 95‌درصد از ویتامین‌ها و مواد معدنی خود را از دست می‌دهد.در حقیقت، تنها قرار گرفتن به مدت یک دقیقه در مایکروفر برای از بین رفتن محتوای آلیسین سیر کافی است. این ماده عامل خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی سیر است.

پیشنهادها

سیر خام را به اسموتی‌ها، سالادها یا دیگر دستورالعمل‌های غذایی خود اضافه کنید.یک حبه سیر را با معده خالی مصرف کنید تا از بیشترین فواید سلامت این ماده غذایی برخوردار شوید.

قارچ

پروتئین‌های موجود در قارچ هنگامی که این ماده غذایی در دماهای بالا پخته می‌شود یا دوباره گرم می‌شود به‌طور کامل از بین می‌روند.در حقیقت، هنگامی که قارچ‌ها در دمای اتاق خنک می‌شوند، هرچه بیشتر مستعد آلودگی با ریزجانداران خاص می‌شوند.

پیشنهادها

قارچ‌های پخته را دوباره گرم نکنید زیرا ممکن است موجب سوءهاضمه و التهاب شکمی شوند.این ماده‌غذایی را در دمای 70 درجه سانتیگراد بپزید.قارچ را در دستورالعمل‌هایی که به پخت بیش از اندازه و طولانی‌مدت نیاز ندارند، استفاده کنید.آرمان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها