ریشه‌های زلزله پشت زلزله زارع

ریشه‌های زلزله پشت زلزله

از 21 آبان 96 تا 22 آذر 96 کشور ما پر از اخبار زلزله بود. در کشوری که در سال انتظار ثبت حدود 200 تا 250 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر داریم، فقط در 31 روزگذشته 106 زمین لرزه با بزرگای بیش از 4 ریشتر ثبت شد که البته اکثراً پس‌لرزه زلزله‌های اصلی ازگله، سرپل ذهاب با بزرگای 7.3 و سه زمین لرزه 10، 21 و 22 آذر 96 با بزرگای 6.0 در شرق هجدک کرمان بودند.
نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست عبدی

نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست

پس از بست‌نشيني و زنبيل به دستي و انتشار ويدئوهاي تند و تيز عليه قوه قضاييه و روساي دستگاه قضايي و مجلس از سوي احمدي‌نژاد و دوستانش، رسانه‌ها كوشيدند كه مواضع افراد منتسب به جناح اصولگرا را در اين باره بازتاب دهند.
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
کد خبر: ۸۶۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
سرپرست جشنواره موسیقی مقامی گفت: در دومین جشنواره موسیقی مقامی، فرهنگ‌های مختلف همراه با موسیقی خود که زبان کهن تاریخ است، به نصف جهان می‌آیند.
تدبیر24»نبیل یوسُف شریداوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه  در جشنواره امسال فرهنگ‌های مختلف همراه با موسیقی خود که زبان کهن تاریخ است به نصف جهان می‌آیند، اظهار کرد: در دومین جشنواره موسیقی مقامی گروه‌های مختلفی با گویش‌های خاص خود و اشعار محلی و لباس‌های مخصوص به حیطه خود حضور خواهند داشت.

وی افزود: امسال در گروه بختیاری سعی کردیم بهترین‌ها را انتخاب کنیم و ملاک گروه‌هایی بودند که اصالت خود را حفظ کرده‌اند و موسیقی آن‌ها به سمت و سویی نرفته است که ذائقه مخاطب بر آن تاثیر بگذارد و آن چیزی را که سینه به سینه از پدران خود به ارث برده‌اند در صحنه موسیقی اجرا می‌کنند.

سرپرست جشنواره موسیقی مقامی با اشاره به گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره جوان هستند اما راویان و امانت داران بسیار خوبی برای فرهنگ و موسیقی منطقه خود هستند. در این جشنواره از گروه‌هایی از چهارمحال بختیاری، لرستان، کرمان، کردستان، آذربایجان و خوزستان به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

هم‌چنین، سرپرست گروه آسو از سنندج با اشاره به اینکه هر حرکتی در اعتلای موسیقی مقامی صورت گیرد بسیار موفقیت آمیز خواهد بود، اظهار کرد: بهترین راه و روش برای نشان دادن فرهنگ‌های هر ملت همین جشنواره‌ای است که برگزار می‌شود چرا که در هر ملل تنها موسیقی نیست و رقص‌های متفاوتی نیز وجود دارد که ریشه در فرهنگ یک منطقه دارد.

احمد زارعی ادامه داد: گروه آسو برای جشنواره مقامی از کردستان می آید و همان طور که می دانید علاوه بر موسیقی غنی این خطه رقص‌های مختلفی هم وجود دارد، موسیقی در گوشه گوشه زندگی کردها جریان دارد و حتی هنگام عبادت نیز موسیقی خاص خود را داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه موسیقی مقامی بسیار ارزشمند است، افزود: این جشنواره تاثیر خوبی خواهد داشت اما اگر تنها در اصفهان نباشد و در جاهای دیگر نیز برگزار شود تاثیر گذارتر خواهد بود. اگر محدودیت‌ها برداشته شود بهتر است چرا که با وجود محدودیت‌ها شناخت برای مردم پیش نمی‌آید.

به گزارش ایسنا، دومین جشنواره موسیقی مقامی با حضور گروه‌هایی از بختیاری، لرستان، کرمان، کردستان، آذربایجان و خوزستان از 21 مرداد تا 26 مرداد در هنرسرای خورشید برگزار خواهد شد.
برچسب ها: تدبیر24 ، نصف جهان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها