ریشه‌های زلزله پشت زلزله زارع

ریشه‌های زلزله پشت زلزله

از 21 آبان 96 تا 22 آذر 96 کشور ما پر از اخبار زلزله بود. در کشوری که در سال انتظار ثبت حدود 200 تا 250 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر داریم، فقط در 31 روزگذشته 106 زمین لرزه با بزرگای بیش از 4 ریشتر ثبت شد که البته اکثراً پس‌لرزه زلزله‌های اصلی ازگله، سرپل ذهاب با بزرگای 7.3 و سه زمین لرزه 10، 21 و 22 آذر 96 با بزرگای 6.0 در شرق هجدک کرمان بودند.
نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست عبدی

نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست

پس از بست‌نشيني و زنبيل به دستي و انتشار ويدئوهاي تند و تيز عليه قوه قضاييه و روساي دستگاه قضايي و مجلس از سوي احمدي‌نژاد و دوستانش، رسانه‌ها كوشيدند كه مواضع افراد منتسب به جناح اصولگرا را در اين باره بازتاب دهند.
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
کد خبر: ۸۷۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
اتخاذ تصمیاتی سودمند و جامع با در نظر گرفتن ابعاد و زوایای پیچیده اجتماعی در کلیه سطوح مدیریتی از کلان تا خرد، موجب افزایش سطح امنیت روانی جامعه خواهد شد و این ممکن نخواهد بود مگر با رویکر تعادل جنسیتی در مناصب تصمیم گیر و توجه به رویکرد غیرانحصاری و متعادلی که می بایست در مدل های فکری و استراتژی های کلان مدیریتی در کشور در نظر گرفته شود.
تدبیر24» توجه و تلاش برای حضور زنان شایسته در مناصب تصمیم گیر نظام و افزایش سهم مدیریتی و حضور زنان در قدرت نه یک گام، بلکه جهشی روبه جلو برای دستیابی به اهدافی است که این روزها با پیچیدگی ها و سلایق مختلف جامعه، سخت و دشوار شده است.
برخی از مخالفان این رویکرد بر این باورند که زنان برای حضور در عرصه های تصمیم گیر ساخته نشده و اگر این فرصت برایشان فراهم شود، با بی تجربگی و از بین بردن فرصت ها، هزینه های بسیاری را به کشور تحمیل خواهندکرد. این طرز تفکر صرفا در جامعه ما نیست و بسیاری از جوامع بشری نیز به این مسئله باور داشتند اما با گذر از تفکرات منسوخ شده و توجه به قابلیت ها و توانمندی های جنس زن و تخصیص فرصت به آنان برای تحصیل فنون مدیریتی نه تنها در تئوری بلکه در عمل و کسب تجربه و برخورد با سعه صدر در حوادث و اتفاقات موجبات رشد و تعالی انان و جوامع خویش را ( باتوجه به آداب و رسوم و فرهنگ خود ) فراهم آوردند.
با نگاهی منصفانه و عمیق می توان گفت از آنجا که خداوند در کنار روحیات لطیف و توانمندی های تربیتی که در وجود زنان قرار داده، توانمندی های بارزی نیز در نقش های مختلف اجتماعی برای زنان در نظر گرفته است. لذا عدم توجه به این توانمندی و نادیده گرفتن آن و ممانعت از حضور زنان در مناصب قدرت می تواند نوعی کفران نعمت و چشم پوشی از توانی باشد که خداوند که برای استیلای اهداف متعالی جوامع به بشر عطا کرده است.

مهدی محمدی

منبع: مجمع زنان اصلاح طلب
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها