سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 17
کد خبر: ۸۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
ساعی:
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه حسن روحانی درایت و همه جانبه‌گرایی در برگزیدن افراد کابینه داشته است گفت: مساله آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌هایی است که دولت دوازدهم در دستور کار خود قرار داده است.
تدبیر24»زهرا ساعی در موافقت با کلیات کابینه دوازدهم اظهار کرد: آقای روحانی با رویکردی خردمندانه و انتخاب کابینه فراجناحی تحقق انتظارات مردم را در دستور کار قرار داده‌اند و لازم است ما هم با تاکید حداکثری برنامه و کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم سهم خویش را ادا کرده و بر درایت و هم جانبه گرایی رئیس جمهور در برگزیدن افراد کابینه صحه بگذاریم.

وی افزود: امیدواریم که حرکت در مسیر توسعه پایدار و تحقق آرمان‌های کشور با آنچه که در کابینه یازدهم شاهد بودیم، در کابینه دوازدهم هم تداوم داشته باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس، اظهار کرد: نگاه دولت در تدوین برنامه، گویای آن است که از روش‌های آزمون و خطا فاصله گرفته تا از ماحصل بتواند هنجارها و بایدها را در جهت کارآیی برنامه‌ها پیش ببرد.

وی با بیان اینکه واقعیت حال کشور ما فاصله گرفتن از هنجارها بوده است، گفت: آسیب‌های اجتماعی گسترده‌ای را شاهد بوده‌ایم که خوشبختانه دولت دوازدهم این مهم را مورد توجه برنامه‌های خود قرار داده است.

ساعی در ادامه بیان کرد: به نظر می‌رسد پنجره جمعیتی را می‌توان با یک برنامه صحیح و موثر از تهدید به فرصت تبدیل کرد و در نظر داشته باشیم زنانی که پیش از این در حوزه‌های اجتماعی فعال بودند می‌توانند در عرصه‌های سیاست و اقتصاد نیز نقش خود را ایفا کنند تا ریل گذاری دولت در مسیر عدالت جنسیتی باشد.

وی تصریح کرد: اگرچه مطالبه‌گری زنان از کابینه در حد وزرا محقق نشد، اما انتظار می رود که در سطح معاونت‌ها، از این نیروهای توانمند هم استفاده شود.

وی با بیان اینکه مشکل صندوق‌های بازنشستگی نیز در دستور کار برنامه‌های دولت قرار گرفته است، گفت: توجه به پایدارسازی مالی از دیگر برنامه‌های دولت دوازدهم است، اگرچه دولت پیش از این زیرساخت‌ها را در برنامه ششم توسعه قرار داده است.

ساعی در پایان اظهار کرد: در مورد مشکلات محیط زیست نیز می‌توان با برنامه‌ریزی در جهت رفع مشکلات قدم برداشت آن هم با تصویب لوایحی مانند هوای پاک، تالاب‌ها و همچنین در مورد دریاچه ارومیه هم نیازمند رویکردهای ملی و منطقه‌ای هستیم.

برچسب ها: تدبیر24 ، ساعی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها