مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 26
کد خبر: ۸۷۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
رای اعتماد کابینه دولت دوازدهم
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در اخطاری بر لزوم ارائه لیست اموال رئیس جمهور، معاونان و وزرا و همسر و فرزندان آنها قبل از تشکیل دولت جدید تاکید کرد.
تدبیر24»علیرضا سلیمی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه) در اخطاری گفت: با استناد به اصل ۱۴۲ قانون اساسی در اخطاری گفت: براساس این اصل در قانون اساسی باید دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان، وزرا، همسر و فرزندان آنها قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضائیه رسیدگی شود. البته در پاکدستی آنها شکی نیست ولی موضوع بر سر رسیدگی است چون اکنون در حال تشکیل دولت جدید هستیم و هنوز گزارشی به ما داده نشده، به نظر می‌رسد که بهتر است برای شفاف سازی گزارشی در مورد لیست اموال و دارایی ها به مجلس داده شود.

نماینده محلات گفت که این موضوع منجر به اعتماد بیشتر مجلس می شود و مجلس راحت‌تر می تواند تصمیم گیری کند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در پاسخ به این اخطار گفت: این موضوع یک اخطار نبود و تنها یک توصیه بود، چون براساس قانون، وزرا، رئیس جمهور و معاونان رئیس جمهور باید لیست اموالشان را به رئیس قوه قضائیه گزارش دهند که این کار نیز صورت گرفته تا مراقبت شود افزایش خارج از عرف نداشته باشند.

رئیس مجلس افزود: اگر قبلا چنین موضوعی را می گفتید از رئیس قوه قضائیه گزارش می‌گرفتیم الان هم تماس می‌گیریم تا اگر موضوعی باشد اعلام کنند.

برچسب ها: تدبیر24 ، لاریجانی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها