سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 06
کد خبر: ۸۷۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
مسعود سلطانی‌فر با 224 موافق مجددا از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت و به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شد.
تدبیر24»نمایندگان مجلس دهم برای دومین بار به مسعود سلطانی فر اعتماد کردند و در نهایت سلطانی‌فر با 224 رای موافق، 39 رای مخالف، 20 رای ممتنع و 4 رای باطله هم‌چنان به عنوان وزیر ورزش و جوانان در سئول ماند.

از 26 مرداد کابینه جدید دکتر حسن روحانی در مجلس حضور داشت و وزاری پیشنهادی به شرح برنامه‌های خود پرداختند. مسعود سلطانی‌فر نیز که آبان ماه سال گذشته پس از استعفای محمود گودرزی به مجلس معرفی شد در آن زمان با 193 رای موافق از مجلس دهم رای اعتماد گرفت. او امروز نیز بار دیگر با رای اعتماد مجلس مواجه شد و به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شد.

پیش از دفاع "سلطانی‌فر" در جریان رای اعتماد در مجلس، ابتدا مخالفان و موافقان باید صحبت می‌کردند که وزیر پیشهادی رییس جمهور برای وزارت ورزش و جوانان مخالفی نداشت.

محمد مهدی برومندی نماینده مردم مرودشت، قرجه طیار نماینده مردم گنبد کاووس، محمد قمی نماینده مردم پاکدشت و محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه نیز به عنوان موافقان سلطانی‌فر در جریان رای‌گیری مجلس صحبت کردند.

نام و نام خانوادگی: مسعود سلطانی فر

تاریخ تولد: ۱۳۳۸ – تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس و فوق لیسانس علوم سیاسی – دکترای نیمه تمام مدیریت و برنامه ریزی توسعه

سوابق کاری

*  دو سال قائم مقام و هچنین معاونت اداری و مالی سازمان تربیت بدنی کشور

*  چهار سال عضویت در شورای عالی اداری کشور

*  چهار سال عضویت در شورای عالی اطلاع‌رسانی کشور

*  دوازده سال سابقه استانداری در سه استان؛ گیلان، زنجان و مرکزی

*  8 سال معاون سیاسی در استانداری‌های فارس، همدان و هرمزگان

*  معاون اسبق سازمان تربیت بدنی کشور

*  6 سال در مرکز پژوهش‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام

*  عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش

سوابق علمی

* تدریس در دانشگاه پیام نور

*  تدریس در دوره‌های مختلف آموزشی فرمانداران، بخشداران و نیروهای سیاسی وزارت کشور

* تدوین ده‌ها مقاله سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در نشریات کشور (در حوزه انرژی و مسائل بین‌الملل)

دوره‌های تخصصی طی شده

* چندین دوره مدیریت منابع انسانی

* مدیریت منابع مالی

*  اقتصاد توسعه و سنجش و بررسی اقتصادی پروژه‌های عمرانی

* طی‌نمودن مدیریت توسعه در مراکز تحقیقاتی و اداری

*  مدیریت استراتژیک

برنامه‌ها برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان

‎پیشگفتار

وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک دستگاه فرهنگی و نهاد متولی «ساماندهی امور جوانان» و «مدیریت ورزش کشور» ‏مسئولیت‌ها و وظایف متنوع و گسترده‌ای را در این دو حوزه عهده‌دار است. در حوزه ساماندهی امور جوانان با رویکرد رفع ‏مسائل و چالش‌های فراروی جوانان موضوعاتی چون ارتقاء هویت دینی و ملی، ارتقاء و تقویت سرمایه اجتماعی، ‏مسئولیت‌پذیری، بهبود و اصلاح سبک زندگی جوانان منطبق با ارزش‌های اسلامی ایرانی، ارتقاء توانمندی‌ها، و توسعه ‏مشارکت‌های اجتماعی در اولویت برنامه‌های این وزارت قرار دارد، همچنان که در حوزهء ورزش نیز با رویکرد ارتقاء سلامت، ‏نشاط و شادابی مردم، توسعه و تعمیم ورزش همگانی، ارتقاء ورزش قهرمانی ، تقویت و توسعه ورزش پرورشی، و تحکیم و ‏ترویج ارزشهای اخلاقی و فرهنگی در ورزش به عنوان اهداف اصلی مورد توجه قرار دارند‎.‎

به یقین، دستیابی به چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور نیازمند ‏حرکتی هماهنگ و برنامه‌ریزی شده و منطبق با ظرفیت‌ها و واقعیات کشور است که بر این اساس برنامه پیشنهادی اینجانب برای ‏تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان در دوره چهارساله ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ تنظیم و تقدیم شده است‎.‎

مجموعه حاضر مشتمل بر دو بخش شامل «اهداف، راهبردها و برنامه‌های اجرایی در ساماندهی امور جوانان» و «اهداف ‏راهبردها و برنامه‌های اجرایی پیشرفت ورزش کشور» تهیه و تدوین شده است. ضمن آنکه در ابتدای هر بخش، در نگاهی کلی، ‏وضعیت جوانان و ورزش و چالش‌ها و مسائل هرکدام به صورت اجمالی بیان گردیده که می‌تواند مکمل رویکرد کلان ما به ‏مسائل این دو حوزه مهم باشد‎.‎

امیدوارم با عنایات خداوند سبحان و تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج)، و با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ‏اسلامی و حمایت‌های همه قوا و ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچنان توفیق خدمتگزاری به اسلام و ملت شریف و ‏بزرگوار ایران را داشته باشم‎
برچسب ها: تدبیر24 ، سلطانی‌فر
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها