سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 27
کد خبر: ۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۶
قلعه‌نویی را زمین بزنید اما به استقلال کاری نداشته باشید/ مطمئنم ۹۰ صحنه‌های ما را نشان نمی‌دهد
سرمربی استقلال گفت: اگر می‌خواهید من را زمین بزنید، بزنید اما با استقلال کاری نداشته باشید چون این تیم برای مردم است.

امیر قلعه‌نویی شب گذشته و پس از پایان تمرینات استقلال برای تماشای دیدارهای جام ستارگان به مجموعه سبز ولنجک آمده بود.
بر همین اساس فرصتی دست داد تا با سرمربی استقلال که دیگر مانند گذشته خیلی به مسائل مختلف اعتراض نمی‌کند، گفت و گویی اختصاصی را انجام دهیم که مشروح آن در زیر می‌آید:
حضور سرمربی استقلال برای تماشای دیدار پیشکسوتان پرسپولیس در جام ستاره‌ها کمی تعجب‌برانگیز است؟
جا دارد از پژمان جمشیدی تشکر کنم که سنت قشنگی را پایه‌گذاری کرده است. اینجا بحث فنی مطرح نیست و موضوع سنتی است که جمشیدی و دوستانش به وجود آورده و در مجموع کار قشنگی است.
من هم برای بازی خاصی نیامدم و چون هر ساله برای تماشای فینال این رقابت‌ها می‌آمدم و فینال امسال متقارن شد با دیدار استقلال و فجرسپاسی، برای تماشای دیدارهای نیمه‌نهایی آمدم.
از شرایط استقلال صحبت می‌کنید؟
شرایط استقلال هم خوب است و جا دارد از فتح‌الله‌زاده تشکر کنم که در این چند ساله و به خصوص امسال زحمات زیادی را برای مجموعه تیم کشیده است. امسال هم حرف و حدیث‌هایی به وجود آمد که من از این تریبون استفاده کرده و مجددا از زحمات مدیرعامل استقلال تشکر می‌کنم. وی امسال تحت فشار بیشتری بود و معتقدم که واقعا همه جوره برای استقلال زحمت می‌کشد.
در مورد بازی سپاهان صحبت ناگفته‌ای باقی مانده است؟ به نظر می‌رسید در این دیدار بسیار بدشانس بودید.
هم بدشانس بودیم و هم کم‌شانس! بدشانسی به خاطر موقعیت‌های زیادی بود که برای استقلال از دست رفت و کم شانسی هم به این دلیل بود که دیدید که چگونه گل اول را خوردید و گل دوم هم اصلا پنالتی نبود.
فارس: در مورد داوری و پنالتی‌هایی که گرفته نشد چه صحبتی دارید؟
فیلم را یک بار دیگر بازبینی کردم. در دقیقه 22 یک پنالتی روی قاضی گرفته نشد و در نیمه دوم هم یک پنالتی روی پژمان نوری. البته فغانی از داوران خوب ایران است اما واقعیت این است که روز آقای فغانی نبود.

در سال‌های اخیر میزان اعتراض‌هایتان به داوری و مسائل مختلف نسبت به سال‌های گذشته کمتر نشده است؟
واقعیت این است که بحث داوری را برعهده کارشناسان گذاشته‌ام و خودشان به این موضوع رسیدگی می‌کنند. اگر بحث پنالتی‌ها را کنار بگذاریم، ما هم یک مقدار فنی بلدیم. فغانی حتی یک سوت‌‌هایی را زد که شاید در جریان بازی تأثیرگذار نبود اما روح و روان تیم را برهم زد. به طور مثال در دقیقه 13 خطایی را روی مجیدی که دو به تک بود اعلام کرد که اصلا خطا نبود و بی‌خودی خطا اعلام کرد. منظورم این است که برخی سوت‌‌ها هم روح و روان تیم را به هم می‌زند. فکر می‌کنم فغانی روز خوبش نبود و من هم سن و سالم طوری است که دیگر نمی‌توانم مانند گذشته باشم. البته یقیناً برنامه 90 دقایقی که به سود استقلال خواهد بود را نشان نخواهد داد و من از این موضوع مطمئن هستم.
از فغانی به فدراسیون فوتبال شکایت نمی‌کنید؟
خیر.
فارس: همین عدم اعتراض‌ها از سوی استقلالی‌ها باعث شد تا در برنامه جدید فدراسیون فوتبال 3 دیدار پرسپولیس به صورت پیاپی در روز جمعه برگزار شود.
به هر حال در این خصوص باید با سازمان لیگ صحبت کنیم.
فارس: در خصوص برنامه‌های کی‌روش و تداخل احتمالی آن با برنامه‌های استقلال چه نظری دارید؟
هنوز برنامه‌های وی را ندیدم اما تا زمانی که در لیگ قهرمانان آسیا هستیم باید بازیکنانمان در اختیار خودمان باشد و این را همه می‌دانند چون استقلال دیگر استقلال ایران است و باید نگاه ملی به این تیم داشت.
فارس: این تداخل برنامه‌ها و حضور پرشمار استقلالی‌ها در تیم ملی به ضرر استقلال تمام نمی‌شود؟
لیگ حرفه‌ای شده است و فکر نمی‌کنم این مسائل هم تأثیرگذار باشد. ما هم تیمی جمع کرده‌ایم که به مشکل نخواهیم خورد.
تکلیف گوران لاوره و جاسم کرار به کجا رسید؟
کرار که بعید می‌دانم دیگر بتواند به استقلال بیاید، گوران هم که به تمرینات اضافه شده است، البته زود است در خصوص وی اظهار نظر کنیم. او بازیکن بزرگی است و رزومه خیلی خوبی دارد اما اینکه چطور با شرایط ایران و استقلال چطور بتواند توانایی‌هایش را به نمایش بگذارد این مهم است.
فارس: در خصوص لیگ قهرمانان آسیا به نظر کار استقلال در یک چهارم نهایی راحت‌تر از سایر تیم‌ها باشد؟
خیر من نظر شما را قبول ندارم. کسانی این حرف‌ها را مطرح می‌کنند، حرفشان درست نیست. ما از گروه مرگ به عنوان صدرنشین صعود کردیم و یکی از همین آقایان در این خصوص صحبتی را مطرح نکرد. تیم تایلندی هم تیم بسیار قدرتمندی است. تیمی که بتواند بنیادکار را حذف کند تیم خوبی است.
از این تیم شناخت دارید؟
بوریرام چهار پنج بازیکن خارجی خیلی خوب دارد که می‌توانند کار ما را سخت کند. ما هم توقع حمایت داریم چون در لیگ قهرمانان آسیا پای منافع ایران در میان است و دیگر منافع باشگاه استقلال به تنهایی نیست.
صحبت پایانی؟
چند روز پیش یکی از دوستان در محفلی بود که مسئولانی که هنوز سمت هم دارند هم در آنجا بودند. این مسئولان در این محفل اذعان کرده‌ بودند که می‌خواهند امسال، امیر قلعه‌نویی را فوتبالی زمین بزنند. من از همین جا به آنها اعلام می‌کنم که اگر می‌خواهید من را زمین بزنید، بزنید اما با استقلال کاری نداشته باشید چون این تیم برای مردم است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها