بشار اسد و آینده‌ سوریه دستمالی

بشار اسد و آینده‌ سوریه

روز جمعه در ژنو، نخستین نشست پنج روزه کمیته‌ تدوین قانون اساسی سوریه به پایان رسید.
عادلانه‌سازی یارانه بنزین ربیعی

عادلانه‌سازی یارانه بنزین

دولت پس از بررسی کارشناسی به این نتیجه رسید که بهترین راهکار، سهمیه‌بندی بنزین برای هر خودرو و افزایش قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای به 3 هزار تومان است.
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 18
کد خبر: ۸۸۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعته گذشته از کشف یک محموله پمپ آب خارجی به ارزش پنج میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.
سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان، در این رابطه افزود: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین نظارت و کنترل برخودروهای عبوری از ایستگاه به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودرو تعداد یک هزار و 367 کارتن پمپ آب خارجی کشف شد، ادامه داد: راننده خودرو مدارک مثبته گمرکی را ارائه نداد که خودرو و محموله آن توقیف شدند.
سردارمعصوم بیگی با اشاره به اینکه در این رابطه راننده خودرو دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد بیان داشت: محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه پنج میلیارد ریال ارزش گذاری شده است .

**مرگ کودک دو ماه در تصادفی مرگبار
فرمانده انتظامی شهرستان هرسین استان کرمانشاه از تصادف مرگبار بین سواری پراید و تریلر کشنده خبر داد و گفت: در این حادثه یک کودک دو ماهه جان باخت و سه نفر نیز مصدوم شدند.
سرهنگ همت علی شکری افزود: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک مورد تصادف جرحی در حوالی پل چهر، بلافاصله ماموران پاسگاه شیرز و پلیس راه به محل اعزام شدند.
وی افزود: عوامل انتظامی در محل مشاهده کردند که یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه تریلر کشنده که از جاده فرعی روستای گرمیک به جاده اصلی در حال گردش بوده، برخورد کرده است.
این مقام انتظامی ادامه داد: مصدومان این حادثه که اعضای یک خانواده بودند، توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، اما متاسفانه کودک دو ماهه خانواده به دلیل شدت جراحات وارده حین انتقال به بیمارستان فوت کرد.
سرهنگ شکری خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس راه علت تصادف را عدم رعایت حق تقدم از سوی راننده کامیون اعلام کرده اند.

**محموله خشکبار به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم استان اصفهان از کشف یک محموله خشکبار خارجی به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.
سرهنگ غلامرضا براتی گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید رئیسیان شهرستان سمیرم حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون فوتون مشکوک شده و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ، یک تن گردوی خارجی ، 300 کیلوگرم مغز گردو ،430 کیلوگرم مغز بادام زمینی، 300 کیلوگرم بادام کاغذی، 90 کیلو گرم مغز کازو، یک تن و 545 کیلوگرم تخم کدو، 60 کیلو گرم کشمش ،100 کیلو گرم توت خشک و 90 کیلوگرم زرشک خارجی فاقد مدارک مربوطه گمرکی کشف شد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه خودرو و محموله آن توقیف شد بیان داشت : محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و 100 میلیون ریال اعلام شده است .
سرهنگ براتی افزود: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

**ستگیری کلاهبردار 15 میلیارد ریالی برنج
فرمانده انتظامی شهرستان بابل استان مازندران از دستگیری متصدی یک کارخانه شالکوبی که با فروش محصولات کشاورزی مردم 15 میلیارد ریال کلاهبرداری و متواری شده بود خبر داد .
سرهنگ سیدمحسن جعفری گفت: درپی مراجعه تعدادی ازکشاورزان شهرستان بابل مبنی بر این که متصدی یکی از کارخانه های شالکوبی با فروش محصولات کشاورزی آنان که نزد وی به امانت گذاشته بودند، از این شهرستان متواری شده موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل، افزود: ماموران اداره مبارزه با سرقت و کلاهبرداری پلیس آگاهی موفق شدند با انجام تحقیقات گسترده پلیسی متهم را که از آبان ماه سال گذشته پس از فروش برنج های به امانت گذاشته شده نزد وی از این شهرستان متواری شده بود در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی کنند .
سرهنگ جعفری، تصریح کرد:ضمن هماهنگی با مرجع قضائی متهم درعملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد و تاکنون 10 نفر از افرادی که متهم از آنان کلاهبرداری کرده است برای اعلام شکایت به پلیسی و مراجع قضائی مراجعه کرده اند .
وی خاطر نشان کرد: برابر تحقیقات انجام شده و اظهارات شاکیان متهم در مجموع 15 میلیارد ریال از این افراد کلاهبرداری کرده است .
فرمانده انتظامی بابل در پایان گفت: متهم پس از تشکیل پرونده با حکم صادره از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد و موضوع همچنان در دست بررسی است .

**کشف بیش از نیم تن تریاک در بیرجند
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از کشف 558 کیلو و 100 گرم تریاک در شهرستان بیرجند خبر داد.
سردار مجید شجاع اظهار داشت:روز گذشته مأموران با کسب خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر، بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک و خودرو را متوقف کردند.
سردار شجاع تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودرو، مقدار 558 کیلو و 100 گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف کردند که در این رابطه سه قاچاقچی دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

**کشف 272 کیلو حشیش در عملیات پلیس مهریز
فرمانده انتظامی شهرستان مهریز استان یزد از کشف 272 کیلو حشیش و دستگیری دو تن از سوداگران مرگ خبر داد.
سرهنگ علی رضاخدائی گفت: در راستای مبارزه بی امان با سوداگران مرگ و باندهای واردکننده موادافیونی، ماموران از خبری پیرامون حرکت قاچاقچیان با یک محموله موادمخدر به سمت یزد مطلع شدند.
وی ادامه داد: با توجه به دریافت این خبر تیم های عملیاتی از ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان و دسته رزمی 'شهیدشاهدی' تشکیل و کنترل محورهای مواصلاتی را در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ خدائی افزود: روز گذشته ماموران، یک دستگاه خودروی سواری زانتیا مربوط به سوداگران مرگ را مشاهده و با انجام یک عملیات ضربتی، خودرو را متوقف و در بازرسی انجام شده 272 کیلو حشیش از آن کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان مهریز خاطرنشان کرد: همچنین در این عملیات دو نفر از سوداگران مرگ نیز دستگیر و به دادسرا معرفی شدند.

**کشف تلویزیون های قاچاق در سرو آباد
فرمانده انتظامی شهرستان سروآباد کردستان از کشف 57 دستگاه تلویزیون 'ال ای دی' قاچاق به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد .
سرهنگ علیرضا کرجی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران حین کنترل خودرو های عبوری در محور 'مریوان - سروآباد' به یک دستگاه خودرو تویوتا مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این خودرو تعداد 57 دستگاه تلویزیون LED کشف شد.
سرهنگ کرجی در ادامه اظهار داشت: راننده سعی کرد با ارائه برگ تردد جعلی از ایستگاه بازرسی عبور کند که با هوشیاری ماموران در این عمل ناکام ماند.
فرمانده انتظامی شهرستان سروآباد تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه را یک میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد کردند که در این راستا پرونده مقدماتی تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

**غرق شدن جوان روستایی در استخر آب
فرمانده انتظامی سلماس استان آذربایجان غربیاز غرق شدن جوان 21 ساله در استخر آب روستای 'شورگل' خبر داد.
سرهنگ حسین رمزی گفت: روز گذشته، گزارشی به مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر غرق شدن یک نفر در استخر آب روستای 'شورگل' اعلام شد.
وی افزود: با اعلام این خبر بلافاصله تیم های امدادی و ماموران انتظامی در محل حادثه حاضر و مشاهده کردند جسد جوان 21 ساله ای بر روی آب استخر غوطه ور است.
این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه تحقیقات پلیس، شاهدان حادثه عنوان کردند فرد حادثه دیده برای شنا داخل آب رفته بود که به علت عدم مهارت در فن شنا جان خود را از دست داده است .
سرهنگ 'رمزی' اظهار داشت: با تلاش گروه های امدادی و ماموران انتظامی، جسد متوفی از آب خارج و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.
فرمانده انتظامی سلماس، از تمامی شهروندان خواست هنگام حضور در اماکن مختلف تفریحی و گردشگری، از شنا کردن در مناطق ممنوعه بپرهیزند.

**کشف محموله البسه قاچاق در سلماس
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف هزار و 250 ثوب البسه قاچاق به ارزش یک میلیارد و 150 میلیون ریال در سلماس خبر داد.
سردار ناصر اصلانی اظهار داشت: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در محور 'خوی- سلماس' به یک دستگاه سواری پژو 405 مشکوک و آن را توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی، هزار و 250 ثوب انواع البسه قاچاق کشف شد؛ برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد و 150 ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در این راستا یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم دستگیر شد، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

**کشف احشام قاچاق میلیاردی در زاهدان
- فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان استان سیستان و بلوچستان از کشف 813 راس گوسفند فاقد مجوز بهداشتی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علی عارف نژاد گفت: ماموران انتظامی پاسگاه ' قطار خنجک' حین گشت زنی هدفمند در حوزه استحفاظی موفق شدند 813 راس گوسفند که به صورت قاچاق به داخل کشور وارد می شدند را کشف و به دایره مبارزه با قاچاق پلیس شهرستان منتقل کردند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این احشام فاقد مجوز بهداشتی بودند تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی احشام را هشت میلیارد ریال برآورد کردند در این رابطه یک متهم دستگیر شد.

**تحویل 350میلیارد ریال اموال مسروقه به مال باختگان
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به انهدام 80 باند سرقت توسط پلیس آگاهی از ابتدای سال جاری تا کنون از تحویل 350 میلیارد ریال اموال مسروقه به مال باختگان خبر داد.
سردار' مهدی معصوم بیگی' گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری و تدابیر فرمانده نیروی انتظامی، استرداد اموال مسروقه و تحویل آنان به مال باختگان است که در این زمینه اقدامات بسیار خوب و موثری در فرماندهی انتظامی استان صورت گرفته است.
وی به تشکیل ستاد ویژه ای برای استرداد اموال مسروقه در پلیس استان خبر داد و گفت: با اقدامات وی‍ژه و تخصصی پلیس آگاهی استان در پنج ماهه امسال 350 میلیارد ریال اموال مسروقه از دست سارقان و مالخران مسترد و به مال باختگان تحویل داده شده است.
سردار معصوم بیگی عنوان داشت: این اموال شامل خودرو، موتورسیکلت، وجوه نقد، طلاجات سرقت شده از منازل، لپ تاپ،رایانه، لوازم صوتی و تصویری، نقره جات، تابلوفرش، دستگاه پخش خودرو و گوشی تلفن همراه هوشمند بودند.
این مقام انتظامی از انهدام 80 باند بزرگ سرقت از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد و اظهار داشت: بیشتر اعضای این باندها معتاد به مواد مخدر ، غیر بومی و از مرتکبان تکرار جرم بودند.
وی با اشاره به اشرافیت کامل پلیس اصفهان بر سارقان غیر بومی گفت: یکی از برنامه های این پلیس، پیشگیری از وقوع سرقت توسط سارقان غیر بومی است که به قصد سرقت وارد این استان می شوند.
فرمانده انتظامی استان از انهدام چندین باند سارقان غیر بومی منازل، احشام و سارقان کهنسالان در این مدت خبر داد و گفت: بسیاری از سارقان غیر بومی قبل از اینکه موفق به انجام سرقت شوند دستگیر شدند که این موضوع را می توان به عنوان یکی از اقدامات ویژه پلیس استان برشمرد.
سردار معصوم بیگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تسهیلاتی برای شناسایی اموال مسروقه توسط مال باخته و تحویل سریع به آنان صورت گرفته است اظهار داشت: هم اکنون با اقدامات علمی و تخصصی که صورت گرفته سعی شده تا در سریع ترین زمان ممکن اموال مسروقه به مال باختگان تحویل شود و مراحل قانونی با سرعت بیشتری پیش برود .
این مقام انتظامی از راه اندازی سایتی به منظور سهولت بیشتر شناسایی اموال مسروقه توسط مال باختگان و عدم مراجعه بی مورد آنان به مراکز انتظامی در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطر نشان کرد: در این سایت که توسط کارشناسان پلیس آگاهی در حال طراحی و راه اندازی است تصاویر کلیه اموال کشف شده قرار داده می شود تا در صورت شناسایی و مطابقت سرقت هایی صورت گرفته با هویت شاکیان پس از طی مراحل قانونی به آنان تحویل شود.

**واژگونی پراید 2 کشته و 5 مجروح برجای گذاشت
رئیس پلیس راه استان آذربایجان غربی از فوت دو نفر و مصدوم شدن 5 نفر دیگر بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پراید در محور 'سلماس – ارومیه' خبر داد.
سرهنگ عباس فرمانی اظهار داشت: در راستای کسب خبری مبنی بر واژگونی یک دستگاه سواری پراید در محور 'سلماس - ارومیه'، ماموران به همراه گروه های امدادی سریعا در محل حاضر شدند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در بررسی های اولیه مشخص شد بر اثر این واژگونی، راننده پراید و یکی از سرنشینان به علت شدت جراحات وارده در دم فوت شدند، افزود: پنج نفر دیگر از سرنشینان خودرو نیز که مجروح شده بودند به کمک عوامل امدادی به بیمارستان انتقال یافتند.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام کارشناسان بی احتیاطی و تخطی از سرعت مطمئنه از مهم ترین دلایل بروز این حادثه بوده است.

**واژگونی خودرو پژو ، یک کشته و 2 مجروح بر جای گذاشت
رئیس پلیس راه استان قزویناز وقوع یک فقره واژگونی منجر به فوت خبر داد.
سرهنگ نصراله بیگلری گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110مبنی بر یک مورد واژگونی در آزاد راه 'قزوین – تاکستان' ، بلافاصله عوامل انتظامی و پلیس راه جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند.
رئیس پلیس راه استان قزوین افزود: در این سانحه راننده 29 به علت جراحات وارده فوت و دو سرنشین دیگر مصدوم و توسط عوامل امدادی به بیمارستان اعزام شدند.
وی افزود: برابر اعلام کارشناس پلیس راه، علت این حادثه عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده خودرو بود.
سرهنگ بیگلری در پایان به همه شهروندان توصیه کرد: در هنگام رانندگی سرعت مطئنه را رعایت و از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز ، استفاده از تلفن همراه حین رانندگی ، انحرافات ناگهانی و رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
برچسب ها: پمپ ، پلیس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها