کد خبر: ۸۹۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت اعلام کرد: طبق گزارش مرکز آمار برای بهار ۹۶ رشد اقتصادی با نفت ۶.۵ درصد و بدون نفت ۷ درصد بوده و رشد سرمایه‌گذاری به ۷.۱ درصد رسیده ضمن اینکه رشد بخش ساختمان و مسکن هم ۷.۱ درصد شده است.
تدبیر24»محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود  با اعلام این خبر افزود: تا ۲۱ شهریور ۸ میلیون و ۸۵۴ هزار تن به ارزش ۱۱ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده که ۷ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۳ هزار و ۵۷۱ میلیارد در دست پرداخت است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: تا ۱۹ شهریور ۵۴ هزار و ۶۸۳ دستگاه تاکسی جایگزین تاکسی‌های فرسوده شده است.

سخنگوی دولت ادامه  داد:در حال اجرای بسته اشتغال هستیم و از طرفی بیش از ۳۰۰ پروژه برای اقتصاد مقاومتی در دست داریم.

وی در ارزیابی  اظهاراتاخیر آمانو درباره برنامه هسته‌ای کشورمان عنوان کرد: جای هیچ تردیدی نیست که ایران پایبند پیمان مرتبط با برجام بوده و این بحث منتفی است. مشخص شد حرف‌های دولتمردان آمریکایی بی‌پایه و غیرحقوقی بوده است.

نوبخت همچنین به تبیین سخنان اخیر رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان پرداخت و گفت: ما در راستای تامین منافع ملی‌مان بهترین تصمیم را می‌گیریم. کشوری که بخواهد از برجام که یک قرارداد بین‌المللی است، خارج شود خودش ایزوله خواهد شد و بازنده اقدام احتمالی آمریکا خودش خواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد در سطح مدیران عالی استان‌ها تغییراتی در حال انجام است، ممکن است از برخی تقدیر شود و برخی از استانداران در استان‌های دیگر مشغول کار شوند.

سخنگوی دولت درباره فاجعه انسانی که این روزها در میانمار اتفاق می‌افتد نیز گفت: از همه اهرم‌ها در مسئله میانمار استفاده می‌کنیم تا بتوانیم کمک‌های موثرتری داشته باشیم و دولت و ارتش میانمار را مقصر می‌دانیم.
وی پیرامون تخلف برخی از مدیران دولتی در ایام انتخابات نیز تصریح کرد: آنها وظایف قانونی خودشان را انجام دادند، اینکه استانداری در دوره انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت دفاع کند نه از کاندیدای خاص طبع کار او بوده، البته برای قوه قضاییه حق استقلال و انصاف را قائلیم. می‌دانیم اگر در این زمینه شکایتی هم از جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد این قوه شفاف و با انصاف رسیدگی خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها