قانون اساسي، نيازمند بازنگري میرزایی نیکو

قانون اساسي، نيازمند بازنگري

ما در كشور با تعدد دستگاه‌هاي نظارتي رو به رو هستيم و هركدام از اين نهاد‌ها مسووليت‌هاي خاص در چارچوب فعاليت‌هاي خود دارا هستند.
درخشش ظریف در نشست مونیخ بهشتی پور

درخشش ظریف در نشست مونیخ

کنفرانس امنیتی مونیخ یکی از مهم‌ترین نشست‌های جهانی در زمینه امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای و فرصت مغتنمی است برای کشورهای مختلف که دیدگاه‌های خودشان را برای مخاطبان آن و نیز ملت‌های جهان تشریح کنند.
سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
کد خبر: ۸۹۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰
در حالی که آزمایش‌های اتمی کره‌شمالی غرب را دچار سردرگمی کرده و آنها از پیدا کردن یک راهکار اثرگذار برای مهار کره‌شمالی درمانده شده‌اند، به نظر می‌رسد در پسابرجام این ایران است که هدف سهل‌الوصول‌تری برای غرب است تا به بهانه کره‌شمالی، قدرت خود را علیه ایران پس از برجام نشان دهند!

تدبیر24»روزنامه وطن امروز در بخشی از گزارش خود درباره اتهام جدید آمریکا به ایران نوشت: آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی و رونمایی از بمب هیدروژنی این کشور گویا دارد دامنگیر ایران می‌شود. در وضعیتی که وزارت امور خارجه ایران در حال تخمین از وضعیت برجام پس از خروج آمریکا از این توافق است؛ حالا یک بازی جدید و فضاسازی خطرناک علیه ایران به‌راه افتاده است. فضاسازی خطرناکی که مدعی است ایران در حوزه هسته‌ای در حال همکاری با کره‌شمالی است. به گزارش «وطن‌امروز»، برخی سیاسیون و رسانه‌های آمریکایی، وزارت خارجه انگلیس و رژیم صهیونیستی این روزها به دنبال آن هستند تا به هر شکل ممکن آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی و شاخ و شانه کشیدن پیونگ یانگ را بهانه‌ای کنند برای آغاز یک دور جدید «ایران‌هراسی». طرح ادعای همکاری ایران و کره‌شمالی در حالی است که دولت دونالد ترامپ مدعی شده است ایران فعالیت‌های مشکوک هسته‌ای زیادی در مراکز نظامی خود دارد و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از این مراکز نظامی بازرسی کنند. به نظر می‌رسد یکی از اهداف طرح ادعای همکاری هسته‌ای ایران و کره‌شمالی، تقویت تلاش دولت دونالد ترامپ برای دستیابی به مراکز نظامی ایران باشد، این در حالی است که بر اساس برجام، فعالیت‌های هسته‌ای ایران تقریبا تعطیل شده و بازرسان آژانس نیز بی‌سابقه‌ترین رژیم بازرسی‌ها را از این تاسیسات انجام می‌دهند. با این حال اما مثلث آمریکا، انگیس و رژیم صهیونیستی در حال پیگیری ادعای همکاری هسته‌ای ایران و کره‌شمالی هستند. ادعاهای آنها به صورت خلاصه این است: کره‌شمالی اخیرا یک آزمایش هسته‌ای محرمانه انجام داده است. آزمایش‌های هسته‌ای قبلی کره‌شمالی از نوع بمب‌های پلوتونیومی بوده است اما آزمایش اخیر کره ‌از نوع بمب اورانیومی بوده است، بنابراین پای ایران در میان است!

این روزنامه می نویسد: همکاری مشترک رسانه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی برای ایجاد دور جدید ایران‌هراسی اما زمانی جدی‌تر شد که به بهانه آزمایش بمب هیدروژنی کره‌شمالی، وزارت خارجه انگلیس به ادعای همکاری ایران و کره‌شمالی رسمیت داد. به نوشته روزنامه دیلی‌تلگراف، وزارت خارجه انگلیس در حال بررسی این مساله است که آیا کشورهای هسته‌ای کنونی و پیشین به کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در توسعه برنامه هسته‌ای و موشکی‌اش کمک کرده‌اند تا وی بتواند کلاهک‌های هسته‌ای را روی موشک سوار کند؟ مقامات انگلیسی می‌گویند قابل قبول نیست دانشمندان کره‌شمالی توانسته باشند به تنهایی به این پیشرفت در برنامه هسته‌ای و موشکی‌شان رسیده باشند. از این رو در حال بررسی یک فهرست از کشورهایی هستند که احتمال دارد در این مسیر به پیونگ‌یانگ کمک کرده باشند. دیلی‌تلگراف به نقل از مقامات انگلیس ادعا کرده ایران در راس این فهرست قرار دارد. به هر حال در حالی که آزمایش‌های اتمی کره‌شمالی غرب را دچار سردرگمی کرده و آنها از پیدا کردن یک راهکار اثرگذار برای مهار کره‌شمالی درمانده شده‌اند، به نظر می‌رسد در پسابرجام این ایران است که هدف سهل‌الوصول‌تری برای غرب است تا به بهانه کره‌شمالی، قدرت خود را علیه ایران پس از برجام نشان دهند!

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها