کد خبر: ۸۹۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
ابروفراخ جانشين رئيس ستاد برگزاري جشنواره شب هاي فرهنگي رشت خبر داد:
معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان رشت از برگزاري جشنواره شب هاي فرهنگي رشت در بلندترين برج كشور خبر داد.
تدبیر24»مونا ابروفراخ در گفتگويي در خصوص جزئيات اين جشنواره بيان داشت: برای نخستین بار جشنواره شب های فرهنگی این شهرستان بصورت رایگان به مدت دو شب در تاريخ ٢٣ و ٢٤ شهريور ماه در برج میلاد برگزار می شود.وي افزود:
برج میلاد برای نخستین بار شاهد یک رویداد فرهنگی مختص شهرستان رشت است و این شهرستان می تواند پتانسیل های اجتماعی، فرهنگی، آداب و سنن، صنایع دستی، خوراک شناسی، آیین ها، موسیقی فولکوریک و مردم شناسی خود را برای ۱۴میلیون مخاطب به صورت رایگان برگزار نماید. ابروفراخ تاكيد ورزيد:
این اولین بار است که یک شهرستان در کشور می تواند به تنهایی رویدادهای فرهنگی خود را در برج میلاد به نمایش بگذارد و معمولا رویدادهای فرهنگی برج میلاد، مختص یک استان است و نه یک شهرستان به تنهایی.
  معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان رشت خاطرنشان كرد: به دلیل سکونت اقوام مختلف در رشت، چند گروه محلی از اقوام تالش، گالش و گیلک در این رویداد فرهنگی حضور دارند و با اجرای موسیقی اقوام موجب غنای این برنامه می شوند.اين مسئول بيان داشت:باید گفت هرچنداین جشنواره مختص یک شهرستان است اماسطح اندیشه ای این جشنواره در سطح ملی وبا نگاه نزدیکی و دوستی هرچه بیشتر اقوام میباشد بنابراین بادعوت از دوستانمان از قومیتهای گوناگون دراین جشنواره گامی کوچک دراین راستا برمی داریم. ابروفراخ در خصوص ديگر اهداف و برنامه هاي جشنواره فرهنگي شب هاي رشت افزود:
رشتی ها در جشنواره فرهنگی رشت باارایه سفره ای از غذاهای رشتی،صنایع دستی وموسیقی و آيينهاي این شهرستان و دعوت وقدر دانی از مفاخر رشت سعی دارند مهمان نوازی خود را بیشتر نشان دهند. وي در خاتمه خاطر نشان كرد:
علاقمندان برای شرکت در جشنواره «شب های فرهنگی شهرستان رشت» می توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۳ شب های ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه در برج میلاد حاضر شوند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها