نشست مشترک برجام و موضع اروپا باوند

نشست مشترک برجام و موضع اروپا

اگرچه آمریکا در دوران دونالد ترامپ از عمل به بخش عمده‌ای از تعهداتش سرباز زده است، اما ایران پیوسته به تعهداتش عمل کرده است.
سخنی با اصلاح‌طلبان مجلس و فراکسیون امید مشفق

سخنی با اصلاح‌طلبان مجلس و فراکسیون امید

پرسشی مطرح است مبنی بر اینکه چرا نمایندگان محترم مجلس به‌ویژه فراکسیون امید و آن تعداد معدود از نمایندگانی که لباس اصلاح و اصلاحگری بر تن دارند و باید بازتاب‌دهنده صدای ملت به‌نمایندگی از آنان باشند، متاسفانه جز موارد نادری، علی‌الاغلب مهرسکوت برلب‌ها زده اند...
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
کد خبر: ۹۰۶۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
وزیر خارجه روسیه در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل از تلاش‌های ناتو برای بازگرداندن فضای "جنگ سرد" با روسیه انتقاد کرد. وی همچنین درخصوص رویکردها در قبال کره شمالی گفت: برانگیختن هیستری پیرامون این کشور "یک بن بست بوده و ویران‌گر است".
تدبیر24»سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: تحولات اوضاع در سوریه خوش‌بینی شکننده‌ای را ایجاد می‌کند.

وی افزود، دیدار بین‌المللی که پیرامون سوریه در آستانه در اواسط ماه میلادی جاری برگزار شد، به ترسیم مرزهای چهار منطقه کاهش تنش در سوریه انجامید.

لاوروف خاطرنشان کرد، توافقی درمورد ایجاد مناطق کاهش تنش با مشارکت روسیه، ایران، ترکیه، ایالات متحده، اردن، سازمان ملل و با حمایت بسیاری از کشورهای دیگر حاصل شد.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: این توافق‌نامه‌ها شرایط مناسب را برای پیشبرد مسیر به سمت اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت پیرامون سوریه بر اساس گفتگوی مستقیم میان دولت سوریه و مخالفان ایجاد می‌کند تا تلاش‌ها جهت از بین بردن کانون تروریسم در سریع‌ترین زمان ممکن و برقراری صلح در تمامی اراضی سوریه و بازگرداندن وحدت آن و حل مشکلات انسانی شدید یکپارچه گردد.

این وزیر روسی از کشورها نیز خواست تا در سازماندهی ارسال کمک‌های انسانی به مناطق آزادشده سوریه از دست تروریست‌ها به خود درنگی راه ندهند.

وی درخصوص مساله استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه مجددا تاکید کرد که مسکو خواهان انجام تحقیقات حرفه‌ای و شفاف در هر یک از این رخدادها و به دور از هرگونه دست‌کاری و تقلب در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی است.

لاوروف تصریح کرد، روسیه از سخنان مطرح شده در سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر لزوم احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله در امور داخلی آنها استقبال می‌کند.

با این وجود، وزیر خارجه روسیه از سیاست‌ تحریم‌هایی که واشنگتن در قبال ایران اعمال می‌کند، انتقاد کرد و گفت، اعمال تحریم‌های بیشتر توسط ایالات متحده علیه ایران تهدیدی را مبنی بر از بین بردن توافق با ایران پیرامون برنامه‌های هسته‌ای‌اش ایجاد می‌کند و باید توجه داشت که تحمیل تحریم‌های یک‌جانبه خارج از چارچوب شورای امنیت صورت می‌گیرد و مشروعیتی ندارد.

وی درخصوص کره شمالی نیز گفت: برانگیختن هیستری پیرامون این کشور "یک بن بست بوده و ویران‌گر است".

وزیر خارجه روسیه همچنین از تلاش‌های ناتو برای بازگرداندن فضای "جنگ سرد" در روابطش با روسیه انتقاد کرد و افزود: کشورهای غربی سیاست‌ خود در قبال مسکو را بر این اساس "که هر کس با ما نیست پس علیه ما است" بنیان نهادند و مسیر توسعه ناتو در شرق و برهم‌ زدن ثبات جمهوری‌های شوروی سابق و تشویق به درگیری‌ها علیه روسیه را در پیش گرفتند.

برچسب ها: تدبیر24 ، لاوروف
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها