راند اول تمام شد اما رقابت همچنان ادامه دارد زیباکلام

راند اول تمام شد اما رقابت همچنان ادامه دارد

گرد و غبار و شادی‌های ایرانیان که قدری فرو خواهد نشست، آنگاه به تدریج متوجه خواهند شد که شاید هم خیلی دلیلی برای شادی و سرور در رابطه با برجام و اینکه چه خواهد شد، موجود نبوده.
پیام سفرماکرون به ایران زاهد

پیام سفرماکرون به ایران

سفر رئیس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون به ایران پس از حدود 46 سال، فرصتی درخور و در زمانی مناسب است تا الگویی از روابط تاریخی ایران و فرانسه که به ابتدای قاجار بازمی‌گردد را به نمایش بگذارد.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
کد خبر: ۹۰۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که شور حسینی باید آمیخته با شعور حسینی باشد، بر استفاده از طلبه‌های جوان در سطح هیئت‌ها تاکید کرد.
تدبیر24»آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در همایش عاشوراییان، ویژه مسئولان و مداحان هیئات مذهبی خرم‌آباد، که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در بزرگی و اهمیت زمین کربلا همین بس که عظمت و بزرگی کعبه، به عظمت و بزرگی کربلاست.

میرعمادی، مسئولان و مداحان هیئات مذهبی را پرچم‌داران امام حسین(ع) دانست و گفت: مسئولان و مداحان هیئات چراغ امام حسین(ع) را زنده نگه می‌دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام در خصوص ویژگی‌های امام حسین(ع) تصریح کرد: بنابر حدیث پبامبر اسلام شفا در خاک امام حسین(ع) است، اجابت دعا در تحت قبه و زیر گنبدش است و امامت از نسل امام حسین(ع) است.

وی با ابراز رضایت از برگزاری منظم جلسات عزاداری هیئات و به‌کارگیری اشعار و محتوای مناسب با محوریت عاشورا، تاکید کرد: شور حسینی باید آمیخته با شعور حسینی باشد.

امام جمعه خرم‌آباد خطاب به مسئولان و مداحان هیئات مذهبی گفت: عزاداری‌ها باید آمیخته با عقل، منطق و فهم باشد و باید انسان با احساسات پاک عزاداری کند.

میرعمادی با تاکید بر رعایت حق‌الله و حق‌الناس در عزاداری‌ها، اضافه کرد: عزاداری‌ها باید تاثیرگذار باشد کمااین که نباید هیئات مذهبی تا پاسی از شب عزاداری کنند، به‌طوری‌که اسباب نارضایتی مردم فراهم شود.

وی با تاکید بر استفاده از طلبه‌های جوان در سطح هیئت‌ها، ادامه داد: با تبیین واقعه کربلا به محتوای عاشورا بیشتر توجه شود و همواره جلسات عزاداری توام با سخنرانی باشد.

امام جمعه خرم‌آباد، جلسات عزاداری امام حسین(ع) را زمینه‌ساز رشد و تربیت انسان دانست و افزود: جلسه امام حسین(ع) برای تربیت و تاثیرگذاری است لذا مسئولان هیئات از علما،  روحانیت و طلاب در تمام مراسمات عزاداری استفاده کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها