ریشه‌های زلزله پشت زلزله زارع

ریشه‌های زلزله پشت زلزله

از 21 آبان 96 تا 22 آذر 96 کشور ما پر از اخبار زلزله بود. در کشوری که در سال انتظار ثبت حدود 200 تا 250 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر داریم، فقط در 31 روزگذشته 106 زمین لرزه با بزرگای بیش از 4 ریشتر ثبت شد که البته اکثراً پس‌لرزه زلزله‌های اصلی ازگله، سرپل ذهاب با بزرگای 7.3 و سه زمین لرزه 10، 21 و 22 آذر 96 با بزرگای 6.0 در شرق هجدک کرمان بودند.
نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست عبدی

نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست

پس از بست‌نشيني و زنبيل به دستي و انتشار ويدئوهاي تند و تيز عليه قوه قضاييه و روساي دستگاه قضايي و مجلس از سوي احمدي‌نژاد و دوستانش، رسانه‌ها كوشيدند كه مواضع افراد منتسب به جناح اصولگرا را در اين باره بازتاب دهند.
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
کد خبر: ۹۰۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
در جنگلی واقع شده در جنوب Småland و جنوب سوئد، کلبه ی کوچکی وجود دارد که می توانید آن را از bnb اجاره کنید.
تدبیر24»این کلبه به صورت نیمه در زمین فرو رفته و سقف پوشیده شده با چمن آن به گونه ای هم تراز با سطح زمین است که در نهایت این کلبه را به گونه ای نامرئی می کند. این خانه ها در سوئد با نام bachstuga شناخته می شوند که به «کلبه های تپه ای» ترجمه می شود. ساخت این کلبه ها در حال حاضر خیلی رایج نیست و در واقع مرتبط با قرن هفدهم و هجدهم هستند و برخی از فقیرترین مردم سوئد در آنها زندگی می کردند.

برخی از این خانه ها تنها یک اتاق داشتند و در کناره ی یک تپه ساخته می شدند. سه دیوار این خانه چوبی بوده و تپه به عنوان دیوار پشتی خانه تلقی می شده؛ ساخت این سبک خانه در بخش های جنوبی و جنوب غربی سوئد و جایی که چوب گران قیمت بوده، رایج بوده است.

اقامتی عجیب در دل زمین

افرادی که در این خانه ها زندگی می کردند، backstugusittare نامیده می شدند. آنها تقریبا بسیار فقیر بوده و در واقع در ملک فرد دیگری زندگی کرده و با انجام کارهای موقت و صنایع دستی یا با پول خیریه روزگار می گذراندند. برخی وقت ها مالک زمین به این افراد اجازه می داده که در بخش کوچکی سیب زمینی بکارند یا باغچه ی کوچکی داشته باشند. لازم است بدانید که این کلبه ها معمولا روی زمین هایی که برای کشاورزی نامناسب بوده یا در زمین های روستا ساخته می شدند. ساکنان این خانه ها هیچ مالیاتی نمی پرداختند و به همین دلیل دولت دل خوشی از آنها نداشت.

زمان تغییر کرد و همانطور که موقعیت اجتماعی این افراد بهبود پیدا کرد، تعداد زیادی از این کلبه ها متروکه باقی ماندند. امروز برخی از این کلبه ها در Åsle  و خارج از Falköping تحت حفاظت قرار گرفته اند.

تصویر اولی که ملاحظه کردید در اوایل قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. خانواده ای که امروز صاحب زمین و این کلبه هستند آن را بازسازی کرده و عایق نموده اند. این کلبه همینک به بازدیدکنندگان مشتاق اجاره داده می شود.

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

اقامتی عجیب در دل زمین

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها