ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 04
کد خبر: ۹۱۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
اهم خبرهای هفته جاری به تصویب آیین‌نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر،انعقاد قرارداد یک میلیون یورویی شرکت ایرانی با یک برند ترکیه‌ای، ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی در بخش تعاون و افزایش تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص داشت.
تدبیر24»در هفته‌ای که گذشت معاون اشتغال وزیر کار با اشاره به انعقاد قرارداد یک میلیون یورویی یک شرکت تولید پوشاک ایرانی با شرکتی ترکیه‌ای از سفارش ۲۰ میلیون یورویی صنعت پوشاک با برند خارجی و نشان ساخت ایران خبرداد.

وی از صنعت پوشاک به عنوان یکی از بخش‌های ثابت در برنامه اشتغال دولت نام برد و گفت: ظرفیت ایجاد شغل در این صنعت بسیار بالاست.

به گفته منصوری، با استفاده از توان تولیدی این شرکت ایرانی و ظرفیتهای برند ترکیه‌ای (LCWAkIkI زمینه جذب دو برابری نیروی کار و اتصال به بازارهای بین المللی فراهم می‌شود.

تصویب آیین‌نامه اجرایی«برنامه اشتغال فراگیر ۹۶» از دیگر خبرهای این هفته بود.

این آیین‌نامه در نشست مشترک وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران عامل‌ بانک‌ها به تصویب رسید تا برنامه اشتغالی دولت، برای سال جاری رسما آغاز شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست مشترک گفت که از طریق اجرای برنامه اشتغال فراگیر و ایجاد اشتغال در قالب برنامه‌های عمومی رشد اقتصادی، می‌توان به اهداف مدنظر نزدیک شد. 

ربیعی درباره رویکرد دولت در مواجهه با پرداخت تسهیلات، گفت: رویکرد ما فقط پرداخت تسهیلات نیست؛ بلکه تکمیل زنجیره ارزش کسب و کار و رفع حلقه‌های مفقوده برخی از رسته‌های پر اشتغال مدنظر است که در این خصوص نیازمند تامین منابع مالی و مشارکت بانکها در برنامه اشتغال فراگیر هستیم.

این هفته وزیر کار به دستور رییس جمهوری برای بررسی وضعیت کارگران هپکو و آذرآب عازم استان مرکزی شد.

وی در این سفر با نمایندگان کارگران شرکتهای مادر تخصصی هپکو و آذرآب اراک دیدار کرد و در جریان مشکلات کارگران قرار گرفت.

در این سفر تفاهم نامه حمایت دولت از تولید و خرید ۳۰۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین از شرکت هپکو اراک به ارزش مالی ۲۰هزار میلیارد نهایی شد.

آنطور که ربیعی وزیر کار گفته وزارت کار از ۱۰ روز گذشته با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی رسیدگی به مشکلات دو کارخانه آذرآب و هپکو را در دستور کار قرار داده است.

وی پیگیری معوقات کارگری و تلاش برای ارتقای سطح معیشتی کارگران را از برنامه‌های کوتاه مدت برای کاهش مشکلات کارگران این استان ذکر کرد و گفت: با تدابیر پیش بینی شده، حمایتهای بیمه ای برای تمامی کارگران مشمول شرکت‌های آذرآب و هپکو انجام شده و دفترچه تامین اجتماعی و خدمات درمانی کارگران همچنان معتبر بوده و برای بیمه تکمیلی نیز می‌توانند به درمانگاه‌های تحت پوشش مراجعه کنند.

کارگران دو شرکت هپکو و آذرآب در روزهای اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه، حمایت مسئولان و رسیدگی به مطالبات صنفی خود را خواستار شده بودند.

افزایش تسهیلات مشاغل خانگی از دیگر خبرهایی بود که این هفته از سوی رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام شد.

آنطور که امامدادی گفته امسال همانند روال سالهای گذشته از سوی بانک مرکزی بودجه‌ای برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی پیش‌بینی شده که رقم اختصاص یافته به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گفته وی تسهیلات مذکور، متناسب با حجم طرحها پرداخت می‌شود و از امسال سهم افراد نیز افزایش پیدا می‌کند؛ همچنین با چارچوبی که بانک مرکزی اعلام می‌کند تا سقف ۲۰ میلیون تومان به هر فرد پرداخت خواهد شد.

خبر دیگر این هفته، ایجاد ۳۳۵۷ فرصت شغلی در بخش تعاون طی شهریور ماه جاری بود.

بر اساس گزارش اتاق تعاون ایران، در شهریور ماه سال جاری ۲۳۰ تعاونی با ۵۱۳۰ نفر عضو به ثبت رسیده که برای ۳۳۵۷ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

این گزارش حاکی از آن است که در بین گرایشهای مختلف بخش تعاون، رشته خدمات با ثبت ۵۶۸ تعاونی و اشتغالزایی ۷۰۲۱ نفر بیشترین میزان ثبت و اشتغال را داشته است.

استان خراسان رضوی با ۲۶۲۵ نفر بیشترین و استان قم با ۱۳۴ نفر کمترین فرصت شغلی را در بین استانهای کشور داشتند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها