ریشه‌های زلزله پشت زلزله زارع

ریشه‌های زلزله پشت زلزله

از 21 آبان 96 تا 22 آذر 96 کشور ما پر از اخبار زلزله بود. در کشوری که در سال انتظار ثبت حدود 200 تا 250 زلزله با بزرگای بیش از 4 ریشتر داریم، فقط در 31 روزگذشته 106 زمین لرزه با بزرگای بیش از 4 ریشتر ثبت شد که البته اکثراً پس‌لرزه زلزله‌های اصلی ازگله، سرپل ذهاب با بزرگای 7.3 و سه زمین لرزه 10، 21 و 22 آذر 96 با بزرگای 6.0 در شرق هجدک کرمان بودند.
نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست عبدی

نابرابري حقوقي؛ تبعات منفي يك نگرش نادرست

پس از بست‌نشيني و زنبيل به دستي و انتشار ويدئوهاي تند و تيز عليه قوه قضاييه و روساي دستگاه قضايي و مجلس از سوي احمدي‌نژاد و دوستانش، رسانه‌ها كوشيدند كه مواضع افراد منتسب به جناح اصولگرا را در اين باره بازتاب دهند.
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
کد خبر: ۹۱۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
«احتمالا در روزهای آینده پادشاه عربستان در میدان انقلاب شهر جده روی یک صندلی می‌نشیند و مردم صف می‌کشند تا به نوبت بزنند توی گوش پادشاه‌شان. بعد از این مراسم هم انتخابات آزاد برگزار می‌شود و یک خانم با فهم و کمالاتی در حد فدریکا موگرینی، رییس‌جمهور می‌شود.»
تدبیر24»روزنامه جهان صنعت نوشت: «معلوم نیست چه اتفاقی برای پادشاه عربستان افتاده است. معلوم نیست قرص‌هایش را پس و پیش خورده یا کتاب «ما چگونه ما شدیم؟» صادق زیباکلام را خوانده است! اما به هر حال عباس میلانی درون او بیدار و بسیار فعال شده؛ به طوری که امکان دارد تا سه روز آینده عربستان، آزادترین کشور جهان شود و با سیل مهاجران و پناهندگان از اروپا و آمریکا مواجه شود.

اول زنان وارد استادیوم شدند. بعد رانندگی برای زنان آزاد شد. سپس مفتی‌های زن حق فتوا پیدا کردند. پس از آن پادشاه دستور داد قانون مبارزه با تعرض جنسی به زنان طی ۶۰ روز تدوین شود. دیروز هم تلویزیون عربستان تصاویری از کنسرت موسیقی خواننده مشهور عربی را پس از سال‌ها ممنوعیت پخش صدا و تصویر خوانندگان زن پخش کرد.

احتمالا در روزهای آینده پادشاه عربستان در میدان انقلاب شهر جده روی یک صندلی می‌نشیند و مردم صف می‌کشند تا به نوبت بزنند توی گوش پادشاه‌شان. بعد از این مراسم هم انتخابات آزاد برگزار می‌شود و یک خانم با فهم و کمالاتی در حد فدریکا موگرینی، رییس‌جمهور می‌شود.

اگر می‌خواهید متوجه شوید که دقیقا چه اتفاقی در عربستان افتاده، کافی است در ذهن خود تصور کنید یک روز از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید شبکه‌ اول سیما بعد از برنامه صبح بخیر ایران و اجرای مشترک آقای نظام‌اسلامی و اقبال واحدی، کنسرت خانم «گ» را پخش کند! چه حالی به شما دست می‌دهد؟

یا این که مثلا روز بازی استقلال و پرسپولیس، گشت ارشاد زن‌ها را به زور سوار وَن کند و ببرد داخل استادیوم آزادی پیاده کند تا بازی را تماشا کنند. بعد هم نیروی انتظامی نهاد ریاست‌جمهوری را محاصره و رییس‌جمهور را مجبور کند تا سه زن را وزیر کند.

تازه پادشاه‌شان در یک نطق عمومی گفته «تا می‌توانید من را نقد کنید.»

مایی که تا دیروز به تنها کشوری که می‌توانستیم فخر بفروشیم، عربستان بود که آن هم از دست رفت.

به تنها چیزی که در این لحظات فکر می‌کنم، این است که عربستان نزدیک است و با قایق موتوری یا نهایتا شنا کردن می‌شود خود را به آنجا رساند که ببینیم آنجا چه خبر است.»

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها