عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 26
کد خبر: ۹۱۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
نایب رییس فدراسیون فوتبال گفت: در اوایل آبان ماه در مورد میزبانی جام جهانی فوتسال تصمیم‌گیری می‌شود و ما لابی‌های خود را انجام داده‌ایم.
تدبیر24»علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت گرفتن میزبانی جام جهانی فوتسال، بیان‌ کرد: قرار است در اوایل آبان ماه در این مورد تصمیم گیری شود. فیفا از ما یکی، دو سوال پرسید مبنی بر این که توانایی برگزاری جام جهانی را داریم که ما هم گفتیم بله و آمادگی آن را داریم. هنوز هیچ چیز دیگری از ما نخواسته‌اند. با توجه به این که ما و ژاپن درخواست این میزبانی را داده‌ایم، لابی‌های خود را انجام داده‌ایم و حتی از ژاپن هم درخواست کردیم که زیاد بر روی گرفتن میزبانی جام جهانی پافشاری نکند چون آنها به‌ هر حال میزبانی المپیک را دارند. هفت نفر از هیات رییسه AFC نیز عضو فیفا هستند که از آنها نیز خواهش کرده‌ایم که این میزبانی را به ایران بدهند. به‌ هر حال ایران تیم سوم جهان است و توانمندی آن را دارد ولی هنوز هیچ پاسخی به ما نداده‌اند.

نایب رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که شانس ایران را رای گرفتن میزبانی جام جهانی چقدر می‌داند، تصریح کرد: من نمی‌دانم که آن سو چه چیزی می‌گذرد. به‌ هر حال وزارت ورزش و جوانان در این زمینه  کمک کرده است. برای این که کاندیداتوری ما پذیرفته شود باید تاییدیه ۱۳ – ۱۴ نفر از اعضای هیات وزیران را به آنها می‌دادیم که آقای سلطانی‌فر توانست این کار را انجام دهد و حمایت قوی از ما داشت. اگر سلطانی‌فر ورود کند شانس‌مان برای گرفتن میزبانی زیاد است و حتما هم وزیر ورزش و جوانان در این زمینه ورود خواهد کرد.

کفاشیان درباره درخواست برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال جهان در ایران نیز، بیان‌ کرد: توانسته‌ایم به صورت شفاف موافقت را بگیریم. در مورد جام جهانی هم فکر می‌کنم که توانمندی‌های ما از کشوری مثل کلمبیا بالاتر باشد چرا که امکانات خوبی در اختیار داریم.

وی در  مورد این که یک سایت خارجی عنوان کرده مسعود شجاعی به تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برمی‌گردد، تصریح کرد: من در فوتبال ورود ندارم و در حوزه فوتسال مشغولم. جلسه هیات رییسه هم برگزار نشده که بدانم چه خبر است. در این مورد خبری ندارم اما به‌ هر حال شجاعی فوتبالیست ایران است و کارلوس کی‌روش هر وقت که او را بخواهد و صلاح بداند او را می‌خواهد و هر زمان که صلاح نداند او را نمی‌خواهد.

نایب رییس فدراسیون فوتبال در مورد پرداخت پاداش کامل سکو بازی‌های داخل سالن آسیا به تیم‌ ‌ملی فوتسال نیز گفت‌: این مساله در جلسه کمیته ملی المپیک مطرح شد و قرار است که بررسی کنند و اگر امکانش بود برای همه رشته‌های تیمی اعمال شود و آقای هاشمی باید بگوید که امکان انجام این کار وجود دارد یا خیر.

کفاشیان در ادامه‌ صحبت‌های خود در پاسخ به این پرسش که کمیته‌ اخلاق به مساله پرسپولیس ورود پیدا می‌کند یا خیر؟  خاطرنشان کرد:  مجموعه باید رسیدگی کند. به‌ هر حال ما منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم و پرسپولیس یکی از تیم‌های فعال ما است و باید به نحوی عمل کنیم که منافع باشگاه صدمه نبیند.

او در مورد حضورش در فدراسیون دوومیدانی نیز، بیان‌ کرد: هر زمان که بتوانم به دوومیدانی کمک خواهم کرد. البته من به آقای کیهانی هم گفته‌ام که از نظر فکری و مشورتی آمادگی آن را دارم اما اجرایی نه چون وقت آن را ندارم و همچنین پیر شده‌ام. همه باید به دوومیدانی کمک کنیم. البته تفتیان هم باید با فدراسیون همکاری کند و نباید مصاحبه‌ای علیه فدراسیون انجام دهد.

نایب رییس فدراسیون فوتبال در مورد اظهار نظر شمس مبنی بر این که او باید به دوومیدانی که خانه‌اش است برود و کار را به افراد دیگری بسپارد، تاکید کرد: در حال‌ حاضر هم دارم عین همین کار را انجام می‌دهم.

کفاشیان در مورد انتقادی که کارلوس کی‌روش نسبت به او داشت نیز، بیان‌ کرد: خیلی مهم نیست. مهم این است که او ما را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ببرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها