قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 03
کد خبر: ۹۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
او فرمانده حفاظت اطلاعات قرارگاه مقدم جنوب (کربلا) بود و مسئولیتش ایجاب می­‌کرد در پشت خطوط مقدم حضور داشته باشد اما با حضور در خطوط مقدم و عملیات به یاری رزمندگان اسلام و فرماندهان دیگر می­‌شتافت.
تدبیر24»خیرالله صفری‌زاده  سال ۱۳۳۸ در شهر بهبهان به دنیا آمد. دوره تحصیلات ابتدایی را با تلاش و جدیت به پایان رساند و با ورود به دبیرستان در محافل مذهبی حضور فعال  داشت. پس از اخذ دیپلم به خدمت سربازی رفت. دوران خدمت سربازی­‌اش با اوج­گیری قیام شکوهمند مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) همزمان بود. او نیز در این زمان فعالیت­‌های مذهبی و مبارزات خیابانی و سیاسی خود را شدّت بخشید.

در یک درگیری با عناصر نفاق به شدت مجروح شد. با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت سپاه درآمد و تمام وجودش را در دفاع از انقلاب و آرمان­‌های آن به کار گرفت. با اینکه همیشه در جبهه و مناطق خطر خیز حضور داشت اما این مسائل او را از عمل به سنت الهی ازدواج غافل نکرد. سه فرزند خیرالله صفری‌زاده یادگاران این ازدواج هستند.

رابطه‌اش با والدین در کمال فروتنی و تواضع بود. حضور مستمر در میادین عملیاتی از جمله عملیات خیبر، بدر، کربلای ۱۰ و رشادت­‌های زیادی که از خود در این عملیات‌ها و عرصه‌های دیگر به یادگار گذاشته است یادگاری برای افتخار است.


او فرمانده حفاظت اطلاعات قرارگاه مقدم جنوب (کربلا) بود و مسئولیتش ایجاب می­‌کرد در پشت خطوط مقدم حضور داشته باشد اما با حضور در خطوط مقدم و عملیات به یاری رزمندگان اسلام و فرماندهان دیگر می­‌شتافت. سرانجام در حالی که مسئول حفاظت اطلاعات قرارگاه مقدم جنوب بود، در عملیات والفجر ۱۰ در شهر حلبچه در تاریخ بیست و ششم اسفند سال ۱۳۶۶ بر اثر بمباران شیمیایی هواپیماهای دشمن به شهادت رسید.

این شهید در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است:«امروز روز گذشت و ایثار است و روز جنگ و جهاد و مبارزه علیه دشمنان خداست؛ روز دفاع از اسلام است. این روحیه مقاومت و ایثار و اطاعت از رهبری را حفظ کنید و با توکل بر خدا سنگرهای بعدی را مثل سنگرهای قبلی فتح کنید.


قدم­‌هایتان را محکم بر زمین بکوبید. سرهایتان را در راه خدا بدهید و عاملین فساد و نفاق را در دنیا ریشه­ کن کنید. دل به دنیا نبندید که دنیا ارزشی ندارد. تلاش کنید که ظهور حضرت مهدی (عج) نزدیک است. ملت ایران گول بازی­‌های سیاسی را نخورید و هیچ دلهره­‌ای به خود راه ندهید و این را بدانید که خون میدان جنگ، حقانیت شما را ثابت می­‌کند و سیاست نه شرقی نه غربی را ادامه دهید که پیروزید.»

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها