سال مردم

سال مردم

سالی که گذشت را حقیقتا باید سال مردم نامید. مردمی که همواره در بزنگاه‌های حساس، متحد با یکدیگر عمل کرده و کشور را از گردنه‌های سخت عبور دادند. در اردیبهشت ماه سال 96 همین مردم بودند که در مواجهه با بمباران تخریب‌ها علیه جریان اصلاحات و اعتدال بازهم به میانه‌روی آری گفتند. این مردم بودند که هنگام حمله تروریست‌ها به خانه ملت، انسجامی مثال‌زدنی از خود به نمایش گذاشتند. این مردم بودند که به شیوه‌های مسالمت‌آمیز درخواست‌های خود از مسئولان را مطالبه کردند و بازهم این مردم بودند که به‌رغم تمام مشکلات و شرایط سخت اقتصادی در کشور، پای ایران خود ایستادند.
فرصت اعتراضات براي کارآمدي کولایی

فرصت اعتراضات براي کارآمدي

سال ١٣٩٦ را ايرانيان با شورونشاط ناشي از تلاش اصلاح‌طلبان در سال‌های ٩٤ و ٩٥ براي به‌دست‌آوردن اکثريت در مجلس شوراي اسلامي آغاز کردند.
يکشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 March 25
کد خبر: ۹۲۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰
فرماندار ماسال از کشف آثار باستانی متعلق به عصر آهن و دوره‌های اشکانیان و هخامنشیان در منطقه ‌دیولانه ‌شاندرمن خبر داد.
تدبیر24»محمود قاسم نژاددر بازدید از طرح کاوش تاریخی منطقه ‌دیولانه ‌شاندرمن با اشاره به کشف برخی آثار تاریخی متعلق به هزاره ‌ اول قبل از میلاد گفت: در همین راستابا تصویب کمیته برنامه ریزی شهرستان ماسال،اعتبارات لازم جهت کاوش علمی و تاریخی آثار تاریخی موجود در منطقه اختصاص یافت که در اولین قسمت از این طرح در سال گذشته کاوش روستای اسب ریسه ماسال صورت پذیرفت و استودان‌ها و ‌آثار تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد در این محل کشف شد‌.

وی کاوش تاریخی منطقه ‌دیولونه ‌ماسال را دومین مرحله ی این پروژه عنوان داشت و افزود: بنا به کاوش‌های صورت پذیرفته در این منطقه تاکنون، بسیاری از اشیاء و اقلام زندگی و شکار حیوانات متعلق به عصر آهن و دوره‌های اشکانیان و هخامنشیان در این منطقه کشف شده است و یافته‌های این منطقه به لحاظ سبک زندگی، معماری و صنایع آن دوران حائز اهمیت است‌.

فرماندار ماسال با تاکید بر اهمیت گردشگری این آثار،‌ گفت: درصدد هستیم با احداث و راه‌اندازی موزه در سطح شهرستان،‌ این آثار تاریخی در معرض عموم مردم و گردشگران قرار داده شود تا علاوه بر افزایش رونق گردشگری، زمینه‌ای فراهم شود که گردشگران با سابقه ‌ سکونتگاهی، معیشتی و فرهنگی مردم ماسال و شاندرمن آشنا شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها