تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
کد خبر: ۹۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
رئیس شورای ملی سالمندان با اعلام تدوین سند راهبردی سالمندی گفت: سند مذکور اخیرا تدوین شده است و به زودی در هیات دولت به تصویب خواهد رسید. اولین هدف در این سند «فرهنگ» عنوان شده است که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
تدبیر24»دکتر سلمان نژاد با تاکید بر اینکه احترام به سالمند باید از دوران طفولیت یعنی در خانواده، آموزش و پرورش و به دنبال آن دانشگاه و اجتماع آموزش داده شود، افزود: در خانواده تلقی افراد از احترام به سالمند صرفا یک سری برخوردهای روزانه است در حالی که این گونه نیست.گاهی کوچکترین برخوردهایی که از نظر خودمان ساده است ممکن است از نظر سالمند زجر آور باشد.

وی ادامه داد: بیشتر سالمندان کشور با همسر در خانواده زندگی می کنند. کمتر از دو صدم درصد در مراکز شبانه روزی و در حدود پنج درصد از مردان سالمند و 20 درصد از بانوان سالمند تنها زندگی می کنند.

رئیس شورای ملی سالمندان با تاکید بر اینکه تکریم سالمند در خانواده مساوی با رضایت خود سالمند نیست اظهار کرد: سالمندان به دلیل برخورداری از خردی که می‌خواهند تمامیت زندگی را حفظ کنند، گاهی حتی در صورت نارضایتی اظهار رضایت می کنند اما واقعیت این است که ما باید به نحوی رفتار کنیم که سالمند رضایت واقعی و قلبی داشته باشد. سالمندان در طول زندگی خود تلاش زیادی داشته‌اند و با بسیاری از مشکلات مقابله و به خاطر فرزندانشان فداکاری کرده‌ و سرمایه زندگی هستند لذا باید در رفتار خودمان تجدید نظر کنیم. بنابراین باید به دنبال استقلال واقعی برای سالمند باشیم .به عبارت دیگر سالمند در سن 70سالگی باید استقلال جوانی خود را داشته باشد.

سلمان نژاد یادآور شد: سالمندان را به عنوان مرشد خانواده می دانیم و نقش راهنما و ارشاد کننده برای آنها قائل هستیم. در خانواده‌هایی که سالمند تکریم می شود و در کنار خانواده فرزندش زندگی می کند معمولا آرام کننده تنش‌ها و نزاع ها هستند که نقش بسیار ارزشمندی است. زمانی که مشکلی با فرزند خود داریم که نه فرزند و نه خودمان متوجه آن می شویم، سالمندان هستند که می توانند با ارشاد موضوع را حل کنند. یکی از مشکلات ما در جامعه سالمندان، مشکل «معیشت» است و به دلایل مالی افراد خانواده خیلی کم در کنار سالمند جمع می شوند.

وی بهترین حالت برای زندگی را زندگی با سالمندان در شرایطی که استقلال سالمند به طور کامل حفظ شود، دانست و اظهار کرد: یکی از مهمترین مواردی که زندگی ها را دچار مشکل می کند دخالت است. به سالمند به عنوان کسی که اندیشمند کامل است نگاه می کنیم اما گاهی مشکلاتی ایجاد می شود که انکار ناپذیر است. افراد خانواده باید به دلیل تکریم سالمند از برخی مشکلات و مسائل بگذرند. این در حالیست که برخی از مشکلات برای سالمندان وجود دارد که لازم است برای آنها زندگی مستقلی فراهم کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها