نباید دست به خودتحریمی بزنیم پازوکی

نباید دست به خودتحریمی بزنیم

ایران برای بازنگشتن به فهرست سیاه باید لوایح چهارگانه FATF را تصویب کند.تایید شورای نگهبان رسید. تصویب این لایحه به نفع اقتصاد ایران است
گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بیگدلی

گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

در همان ابتدا که بازرس مولر گزارش داد، کاملا به نفع ترامپ تمام شد که اعلام کرد پیروزی ترامپ هیچ ارتباطی به دخالت روس‌ها در انتخابات نداشته
يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 21
کد خبر: ۹۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
رئیس شورای ملی سالمندان با اعلام تدوین سند راهبردی سالمندی گفت: سند مذکور اخیرا تدوین شده است و به زودی در هیات دولت به تصویب خواهد رسید. اولین هدف در این سند «فرهنگ» عنوان شده است که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
تدبیر24»دکتر سلمان نژاد با تاکید بر اینکه احترام به سالمند باید از دوران طفولیت یعنی در خانواده، آموزش و پرورش و به دنبال آن دانشگاه و اجتماع آموزش داده شود، افزود: در خانواده تلقی افراد از احترام به سالمند صرفا یک سری برخوردهای روزانه است در حالی که این گونه نیست.گاهی کوچکترین برخوردهایی که از نظر خودمان ساده است ممکن است از نظر سالمند زجر آور باشد.

وی ادامه داد: بیشتر سالمندان کشور با همسر در خانواده زندگی می کنند. کمتر از دو صدم درصد در مراکز شبانه روزی و در حدود پنج درصد از مردان سالمند و 20 درصد از بانوان سالمند تنها زندگی می کنند.

رئیس شورای ملی سالمندان با تاکید بر اینکه تکریم سالمند در خانواده مساوی با رضایت خود سالمند نیست اظهار کرد: سالمندان به دلیل برخورداری از خردی که می‌خواهند تمامیت زندگی را حفظ کنند، گاهی حتی در صورت نارضایتی اظهار رضایت می کنند اما واقعیت این است که ما باید به نحوی رفتار کنیم که سالمند رضایت واقعی و قلبی داشته باشد. سالمندان در طول زندگی خود تلاش زیادی داشته‌اند و با بسیاری از مشکلات مقابله و به خاطر فرزندانشان فداکاری کرده‌ و سرمایه زندگی هستند لذا باید در رفتار خودمان تجدید نظر کنیم. بنابراین باید به دنبال استقلال واقعی برای سالمند باشیم .به عبارت دیگر سالمند در سن 70سالگی باید استقلال جوانی خود را داشته باشد.

سلمان نژاد یادآور شد: سالمندان را به عنوان مرشد خانواده می دانیم و نقش راهنما و ارشاد کننده برای آنها قائل هستیم. در خانواده‌هایی که سالمند تکریم می شود و در کنار خانواده فرزندش زندگی می کند معمولا آرام کننده تنش‌ها و نزاع ها هستند که نقش بسیار ارزشمندی است. زمانی که مشکلی با فرزند خود داریم که نه فرزند و نه خودمان متوجه آن می شویم، سالمندان هستند که می توانند با ارشاد موضوع را حل کنند. یکی از مشکلات ما در جامعه سالمندان، مشکل «معیشت» است و به دلایل مالی افراد خانواده خیلی کم در کنار سالمند جمع می شوند.

وی بهترین حالت برای زندگی را زندگی با سالمندان در شرایطی که استقلال سالمند به طور کامل حفظ شود، دانست و اظهار کرد: یکی از مهمترین مواردی که زندگی ها را دچار مشکل می کند دخالت است. به سالمند به عنوان کسی که اندیشمند کامل است نگاه می کنیم اما گاهی مشکلاتی ایجاد می شود که انکار ناپذیر است. افراد خانواده باید به دلیل تکریم سالمند از برخی مشکلات و مسائل بگذرند. این در حالیست که برخی از مشکلات برای سالمندان وجود دارد که لازم است برای آنها زندگی مستقلی فراهم کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها