طرح امريكا براي احياي برجام كوروش احمدي

طرح امريكا براي احياي برجام

در جريان سفر رافائل گروسي، مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به تهران، راه‌حل خلاقانه‌اي كه انتظار مي‌رفت، به دست آمد و اكنون يك فرصت سه ماهه براي تلاش در جهت بهره بردن از پنجره‌اي كه به نظر مي‌رسد در حال گشوده شدن است، حاصل شده است.
بودجه‌اي كه به سود شهر نيست محمدجواد حق‌شناس

بودجه‌اي كه به سود شهر نيست

لايحه بودجه شهرداري تهران امسال در شرايطي به شورا ارايه شده كه بحران همه‌گيري كرونا از يكسو و تلاش پيوسته مجموعه مديريت شهري در جهت كاهش وابستگي شهرداري به منابع درآمدي ناپايدار از سوي ديگر، مديريت شهر را در شديدترين فشار بودجه‌اي ممكن قرار داده است.
جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 26
کد خبر: ۹۲۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
آنچه در سخنرانی ترامپ درباره ایران مطرح شد، حاکی از تلاش وی برای «معرفی آمریکا به‌عنوان قدرت برتر جهانی» است، اما واکنش سریع رئیس‌جمهور اسلامی ایران و برخی کشورهای اروپایی و چهره‌های مشهور آمریکا نشان داد که سطح سخنان ایشان راهبردی نبوده بلکه در سطح اظهارنظر یک سیاستمدار کم‌تجربه ارزیابی می‌شود.
تدبیر24» حقیقت این است که «آمریکا قدرت برتر جهان نیست» و مجموعه علائم و نشانه‌ها حاکی از افت شدید هژمونی ایالات متحده است. ادبیات سخیف و غیردیپلماتیک ترامپ موجب انزوای آمریکا و مواضع غیرمسولانه وی درباره برجام موجب سلب‌اعتماد بین‌المللی برای آن کشور است. آقای ترامپ با به‌کاربردن واژه مجعول «خلیج ع‌ر‌ب‌ی» نشان داد که پایتخت ایالات متحده، ریاض است؛ نه واشنگتن! مردم آمریکا چگونه این حقارت را تحمل خواهند کرد؟ رئیس‌جمهوری آمریکا پس از سفر به عربستان سعودی و دریافت چند دلار از شاه سعودی اعتبار و اقتدار ملت آمریکا را فروخت! در حالی که پدر تروریسم کور منطقه‌ای و بین‌المللی، حکومت کودک‌کش سعودی است، ایران را حامی تروریسم معرفی می‌کند! و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که در کنار ملت‌های مظلوم منطقه با خشونت و ترور می‌جنگد، تروریست معرفی می‌کند! و اما برجام، اولا یک معاهده بین‌المللی بین ایران و شش کشور و مصوب شورای امنیت سازمان ملل است، نه کاغذپاره‌ای در دست رئیس‌جمهور روان‌پریش آمریکا! ثانیا برجام ملت و دولت ایران را به‌عنوان ملت و دولتی با فرهنگ و اهل منطق و گفت‌وگو به دنیا معرفی کرد، اکنون افکار عمومی دنیا به این حقیقت اذعان دارد. ما نیز از ظرفیت برجام برای ارتباط با دولت‌ها و ملت‌ها به‌ویژه در امر سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی حداکثر بهره‌برداری را خواهیم کرد، و از سایر کشورها به ویژه دولت‌های اروپایی انتظار داریم همچنان از برجام حمایت کنند و رئیس‌جمهوری آمریکا را از بازی با آتش برحذر دارند و بالاخره در دفاع از انقلاب و کشورمان و افزایش توان نظامی و مقابله با دشمنان اسلام و ایران عزیز در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبری هستیم.احمد مازنی، نماینده مجلس دهم
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها