ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 11
کد خبر: ۹۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
پاسخ وزیر نفت به ناراحتی ترامپ از مشارکت اروپایی ها با ایران؛
وزیر نفت با اشاره به ناراحتی ترامپ از اینکه اروپایی ها با ایران همکاری کرده و پول می گیرند، گفت: خود ترامپ مانع آمدن شرکت های آمریکایی شده است، ما که راه را نبسته ایم.
تدبیر24»«بیژن زنگنه» امروز (سه شنبه) در حاشیه دیدار با خانم «کیم هیون می» وزیر امور زیربنایی و حمل و نقت کره جنوبی درجمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات رییس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه اروپایی ها بروند و از پول ایرانی ها استفاده کنند، گفت: ترامپ چرا از اینکه اروپایی ها از ایران پول می گیرند، ناراحت است؟ چرا نمی گذارد شرکت های آمریکایی بیایند و در ایران منفعتی کسب کنند.
وی افزود: خود ترامپ مانع ورود شرکت های آمریکایی به ایران شده است، ما که راه را نبسته ایم.
زنگنه ادامه داد: اگر بخواهند، ما حاضریم با شرکت های آمریکایی درباره توسعه منابع نفت و گاز مذاکره کنیم و لازم نیست آقای ترامپ از این بابت اینقدر اظهار ناراحتی کند.
زنگنه در ادامه به دیدار امروز خود با وزیر کره ای اشاره کرد و گفت: در این دیدار درباره صادرات نفت و میعانات گازی و مشکلاتی که درباره پرداخت پول آن داشتیم، مذاکره شد.
وی افزود: قرار شد وزیر امور زیربنایی کره این موضوع را به وزیر دارایی این کشور منتقل کند همچنین هیاتی نیز از ایران به کره برای حل این مساله سفر خواهد کرد.
زنگنه ادامه داد: صادرات نفت ایران به کره حدود 120 هزار بشکه در روز است که البته میعانات گازی نیز صادر می شود.
وی گفت: در صورتی که مشکل پرداخت پول حل نشود، احتمالا ناچاریم که صادرات نفت خود به کره را کاهش دهیم و بجای دیگر صادر کنیم.
وزیر نفت در عین حال اضافه کرد : البته کره به ما بدهکار نیست، مشکل در پرداخت ارز به ایران است.
وی اظهار داشت: بخشی از پول به شکل یورو و بخش دیگر به شکل پول ملی کره است که تمایل داریم سهم یورو افزایش یابد.
زنگنه افزود: بحث دیگر ما در این جلسه، درباره مشارکت شرکت های کره ای با ایران بود؛ در گذشته شرکت های کره ای در ایران مشارکت داشتند و امروز تمایل دارند باز هم همکاری کنند.
وی گفت: دولت کره خط اعتباری 20 میلیارد دلاری به شکل فاینانس برای حضور شرکت های کره ای در ایران در نظر گرفته است.
وزیر نفت اضافه کرد: ما تاکید داریم که سهم ایران در این پروژه ها بالا باشد، هم الزام قانونی برای این موضوع و هم لزوم اشتغالزایی در زمان اجرای این پروژه ها را به کره ای ها خاطر نشان کردیم.
وی گفت: درباره مشارکت در طرح ال ان جی و سرمایه گذاری در طرح های نفتی و پتروشیمی نیز مذاکراتی انجام شد.
وی بیان داشت: کره ای ها در پروژه های پالایشی نیز مشارکت دارند، اکنون در پالایشگاه اصفهان در حال همکاری هستند.
زنگنه افزود: همچنین برای مشارکت در پالایشگاه مکران نیز با ستاد اجرایی حضرت امام (ره) همکاری کرده و امروز تفاهمنامه امضا می کنند.
به گزارش ایرنا، خانم «کیم هیون می» وزیر زمین، امور زیربنایی و حمل‌ونقل کره جنوبی برای شرکت در کنفرانس یک روزه فرصت های مشارکت یونسکو در ایران با همکاری شرکت های کره ای به تهران سفر کرده است.
برچسب ها: تدبیر24 ، زنگنه
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها