ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
کد خبر: ۹۲۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از اختصاص تسهیلات حمایتی برای توسعه صادرات انواع محصولات کشاورزی خبر داد.
تدبیر24»«عبدالله جعفری» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به‌منظور زمینه‌سازی برای توسعه صادرات انواع محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با صندوق توسعه ملی، به تأمین تسهیلات سرمایه در گردش برای تجار و صادرکنندگان اقدام کرده است، چون تأمین سرمایه در گردش برای تجار و صادرکنندگان مشوق بسیار خوبی برای ورود تجار به بازار محصولات کشاورزی و توسعه صادرات است.

این مسئول، نرخ سود تسهیلات اعطایی را 14.5 (چهارده و نیم) درصد برشمرد و افزود: این تسهیلات با هدف تنظیم بازار، توسعه بازرگانی خارجی، بهبود تراز تجاری و افزایش رقابت برای تولید کیفی و صادراتی انواع محصولات کشاورزی اعطا می‌شود . تجار و صادرکنندگان برخوردار از کارت بازرگانی و برنامه صادرات برای سال 96، می‌توانند با اعلام برنامه‌های خود و دریافت تسهیلات به مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان مراجعه کنند.

وی با بیان این‌که  تولید انواع محصولات کشاورزی در استان زیاد اما میزان صادرات کم است، خاطرنشان کرد: با وجود این‌که سالانه نزدیک به 3 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان زنجان تولید می‌شود، اما میزان تجارت خارجی با رقم مطلوب فاصله زیادی دارد. البته خوشبختانه طی چند سال اخیر صادرات 50 هزار تنی از استان به ثبت رسیده است و در مجموع شاهد رشد خوبی بوده‌ایم.

جعفری یادآور شد: قطع کردن زنجیره تولیدات محصولات کشاورزی از یک مقطعی اقدام صحیحی نیست، چون نمی‌توان صنایع کشاورزی را از تولیدات کشاورزی جدا کرد و انجام این کار سبب ایجاد ضایعات می‌شود. هم‌چنین محصولات به جای این‌که از میان بروند در صورت فرآوری و تجارت می‌توانستند ارزآوری به همراه داشته باشند.

برچسب ها: تدبیر24 ، تسهیلات
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها