نياز كشور به آرامش کیانوش راد

نياز كشور به آرامش

آرامش و انسجام در هر جامعه‌اي به متغيرهاي مختلفي بستگي دارد. مهم‌ترين مساله‌اي كه بايد به آن توجه كرد، دستيابي به مكانيزم‌هايي اجماع‌ساز براي رفع اختلافات است.
ثمره جهل صالحی امیری

ثمره جهل

مسائل اجتماعي الزاما امنيتي نيستند. حل مسائل اجتماعي در ايران نيازمند تحليل دقيق از محيط اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي است.
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
کد خبر: ۹۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰
یادداشت تفاهم روابط دوستی تهران و سئول به منظور گسترش روابط دو جانبه و همچنین افزایش همکاری و تبادلات نزدیک تر دو پایتخت، از سوی شهرداران تهران و سئول به امضاء رسید.
تدبیر24»محمد علی نجفی، شهردار تهران و «پارک ون سون» شهردار سئول با امضای این یادداشت تفاهم ضمن اعلام روابط دوستی، برای همکاری در زمینه‌های چهارگانه اعلام موافقت کردند.

بر این اساس دو پایتخت در راستای افزایش تبادل اطلاعات، دانش و تجارب خود در زمینه های مورد علاقه طرفین شامل حمل و نقل، بهبود کیفیت هوا، فرهنگ، بهداشت عمومی، تامین آب و توسعه فاضلاب همکاری خواهند داشت.

علاوه بر این تهران و سئول با حمایت شرکت ها و سازمان‌های خصوصی دست اندرکار تجارت و سرمایه گذاری، در راستای تبادل فناوری و گسترش همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری مالی تلاش خواهند کرد.

در راستای این یادداشت تفاهم، همکاری ها در حوزه تبادلات فرهنگی و گردشگری نیز افزایش خواهد یافت؛ به این منظور با پیگیری تبادلات مردم دو پایتخت از طریق افزایش بازدیدها، دوره‌های آموزشی و تامین فعالانه اطلاعات برای شهروندان، زمینه برای تقویت درک متقابل میراث فرهنگی، آداب، رسوم و سنن فراهم خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، به دنبال این یادداشت تفاهم، تهران و سئول برای گسترش روابط بین شهری فعالانه و داوطلبانه در رویدادها و کنفرانس ها نیز مشارکت فعالی خواهند داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها