سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 24
کد خبر: ۹۳۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
سرمربی تیم استقلال می‌گوید بازیکنانش در بعضی از دقایق بازی را جدی نمی‌گرفتند پاس‌های اشتباه زیادی رد و بدل می‌کردند.
تدبیر24»وینفرد شفر پس از پیروزی مقابل نساجی در جام حذفی اظهار کرد: نیمه اول بسیار خوب بودیم و تاکیک هایی که در تمرین انجام داده بودیم در زمین پیاده کردیم. پرس را به خوبی انجام دادیم و سه فرصت گلزنی نیز داشتیم.

او ادامه داد:‌ در بین دو نیمه با بازیکنان خود صبحت کردم که وقتی توپ در حال رفتن به سمت دروازه است مهاجم نیز به سمت آن حرکت کند. بعضی اوقات بازیکنان بازی را شوخی می‌گرفتند و پاس اشتباه می‌دادند که تذکر دادم آنها باید مراقب اشتباهات خود باشند.

سرمربی تیم استقلال در ادامه درباره اینکه چند درصد بازیکنانش برای داربی تغییر می کند گفت:‌ احتمالا سه یا چهار تغییر داشته باشیم.

او درباره مهدی قائدی گفت: قائدی پسر خوبی است اما خوب بودن برای حرفه‌ای بودن کافی نیست. او باید بیشتر آموزش ببیند.

به گزارش ایسنا، وینفرد شفر بعد از پیروزی تیمش مقابل نساجی و صعود به مرحله بعدی جام حذفی در نشست خبری گفت: اول از همه به تیمم تبریک می‌گویم. آنها آن چیزی را که می‌خواستم در نیمه اول انجام دادند. یک گل برای ما راضی کننده نبود و ما تلاش خوبی در نیمه اول داشتیم و فرصت های خوبی به دست آوردیم. در نیمه دوم با بازیکنان صحبت کردم که به سمت توپ اول بروند و قربانی یک گل خیلی زیبا با کار ترکیبی زد. روز گذشته درباره تمرین از من پرسیدیم و خوشحالم توانستیم تا حدی تمرین را در بازی اجرا کنیم.

او ادامه داد: مشکل حالا این بود که بعد از دو بر صفر شدن، سه چهار بازیکن ما تمرکز کافی نداشتند و در نیمه زمین حریف به راحتی توپ را از دست می دادند و ما چند بار به حریف فرصت ضد حمله دادیم. این چیزهایی بود که با بازیکنان درباره‌اش صحبت کردم. ما باید ۹۰ دقیقه برای برد بازی کنیم نه اینکه هواداران‌مان از یک صحنه خوششان بیاید. ما هم در دقایق آخر دیدیم حریف با توپ بلند بازی می‌کند. اگر ما مثل نیمه اول بازی کنیم، خیلی انرژی کمتری مصرف می‌کنیم. در مجموع خیلی خوب بودیم. بازی قبلی ما فقط یک فرصت داشتیم ولی امروز خیلی فرصت گلزنی داشتیم.

شفر گفت: قربانی در نیمه اول هم خوب بازی کرد ولی چند فرصت را از دست داد. او باید بیشتر شوت بزند و کار کند. فردا در تمرین در این باره بیشتر صحبت می کنیم. خیلی خوشحالم که امروز بردیم. باید مرحله به مرحله تلاش کنیم برای یادگیری بیشتر. یک بازیکنمان یعنی حیدری هم از ناحیه ابرو آسیب دید. چشمی هم بابت تکلی که روی پایش شد، از ناحیه زانو دچار مشکل شد. قربانی هم کمی در نیمه دوم تغییر کرد. از هواداران هر دو تیم تشکر می‌کنیم. تماشاگران نساجی خیلی خوب بودند و این قشنگ است که هر دو تیم در ورزشگاه تماشاگر دارند. تماشاگران ما هم دیروز گفتم که هروقت به آنها نیاز داشته باشیم می آیند و وفاداری خود را نشان می‌دهند. حالا باید کمی استراحت کنیم و تغذیه خوبی داشته باشیم و خود را برای تمرین آماده کنیم. من گفته بودم که جام حذفی وقتی که یک تیم لیگ برتری و لیگ یکی دارد، دلیلی نیست که تیم لیگ برتری خودش را برنده بداند. در نیمه اول فوق العاده بودیم و حریف یک موقعیت نصفه و نیمه روی توپ بلند داشت. ما فقط نیاز به گل داریم.

او درپاسخ به سوالی درباره کارت های زیادی که بازیکنان استقلال در این بازی گرفتند، گفت: مشکل این بود که بازیکنان می خواستند وقتی توپ را از دست می دهند، توپ را بدست بیاورند و این باعث خطا می‌شد. در حالت عادی وقتی دو بر صفر جلو هستید، بازیکنان به عقب می آیند و توپ های حریف بلند می شود. ما نیمه اول خیلی خوب پرس کردیم و فرصتی به حریف ندادیم. ۱۰-۲۰ دقیقه آخر هم بازیکنان کمی خسته شدند و باید بیشتر کار کنیم. نمی توانیم توقع داشته باشیم که همه چیز یکباره عوض شود. چرا باید برخی مواقع توپ را لو بدهیم که مجبور به خطا کردن شویم؟ قربانی کمی خسته شد. حیدری خیلی دوید و کمی خسته شد. اواخر بازی پادوانی را به زمین فرستادیم تا توپ های بلند حریف را بزنیم.

سرمربی استقلال درباره بالا رفتن کیفیت بازیکنان این تیم گفت: من همیشه حواسم به تمرینات هست. شب قبل از بازی خط هافبک ما در اتاق من بودند و همه چیز را با آنها آنالیز کردیم. به بازیکنان گفتیم دروازه‌بان آنها معمولا توپ را به دفاع سمت راست می‌دهد و از همان جا هم گل زدیم. بعد از گل دوم کمی بازیکنان مغرور شدند و به حریف شانس گل دادند. بعد از ۲ بر یک هم هواداران آنها خیلی خوب تشویق کردند و آنها از این مسئله استفاده کردند. بازیکنان بعد از بازی می توانند سرشان را بالا بگیرند و در طول بازی چیزی تمام نشده است. چشمی و حسینی خوب می جنگند.

وی درباره داربی پایتخت و اینکه اشتباهات فردی آبی‌ها در آن بازی می‌تواند مشکل ساز شود، گفت: داربی هفته بعد است و الان ترجیح می‌دهم زیاد درباره آن صحبت نکنم. ما باید تمرین کنیم. باید تلاش کنیم دو بر صفر را به سه بر صفر تبدیل کنیم. اینکه از سوت پایان بازی خوشحال باشیم، چیزی نیست که من دوست داشته باشم. ما نباید بگذاریم حریف پاس بلند بدهد.

شفر در پاسخ به این پرسش که چه اتفاقی افتاده که بازیکنان استقلال شوت‌زنی می‌کنند و چرا دقت شوت‌زنی این تیم پایین است، اظهار کرد: من در بازی با فولاد گفتم که باید با دو مهاجم بازی می کردیم. وقتی بازی با فولاد را می‌بینیم در بسیاری از دقایق کسی در محوطه جریمه حریف نبود و نمی شد اینگونه گل زد. بکن باوئر را حتما می‌شناسید. بعد از جام جهانی او گفت که باید شوت بزنیم تا گل بزنیم. ما باید مشکل را پیدا کنیم و روی آن تمرین کنیم تا مشکل حل شود. گل دوم ما تقریبا یک گل مدرسه‌ای بود. باید بیشتر روی آن کار کنیم. الان باید مثل یک کیت الکترونیکی این مسائل روی مغز بازیکنان قرار بگیرد. ابراهیمی خیلی خوب منطقه بازی را عوض می‌کند. زکی پور هم چندبار این کار را به خوبی کرد. این همان چیزی است که ما روی آن کار می‌کنیم. خیلی باید کار کنیم و تمرین داشته باشیم. پرسپولیس هم تیم بسیار خوبی است که با آن تیم داربی داریم ولی استقلال هم تیم بسیار خوبی است.

برچسب ها: تدبیر24 ، داربی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها