ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 09
کد خبر: ۹۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۹
برترین‌های فوتبال آسیا شب گذشته در هتل ماندارین کوالالامپور معرفی شدند؛ شبی که برای فوتبال ایران فراموش‌ناشدنی خواهد بود؛ شبی که حق به حق‌دار نرسید.

به گزارش تدبیر24 به نقل از ایسنا، مراسم معرفی برترین‌های فوتبال آسیا از ساعت 8 شب سه‌شنبه 26 نوامبر مصادف با پنجم آذر در هتل ماندارین در نزدیکی برج‌های دوقلوی پتروناس آغاز شد.

میمهمانان مراسم طبق اعلام قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا از ساعت هفت بعدازظهر به تدریج وارد محوطه در نظر گرفته کنار سالن اصلی برگزاری مراسم شده و بازار خوش و بش و گرفتن عکس‌های یادگاری داغ بود؛ بازاری که جواد نکونام و دو رقیب چینی و کره‌ای‌اش و همچنین مهدی مهدوی‌کیا نیز بخش مهمی از آن بودند.

آغازگر مراسم معرفی برترین‌های فوتبال آسیا اجرای مراسم رقص سنتی مالزی بود که وزارت گردشگری مالزی با استفاده بسیار خوب از این فرصت به معرفی جاذبه‌های گردشگری این کشور پرداخته و میهمانان را با "میمون دماغ دراز" به عنوان نماد توریستی سال آینده این کشور استوایی آشنا کرد.

پس از این اجرا نوبت به معرفی برترین‌ها و اهدای جوایز رسید و در اولین بخش فدراسیون فوتبال میانمار به دلیل فعالیت‌های اجتماعی زیاد و در خور توجهش موفق به کسب جایزه رویای آسیا (AFC Dream Asia Award) شد، جایزه‌ای که امسال برای اولین بار به لیست جوایز کنفدراسیون فوتبال آسیا افزوده شده است و نشان دهنده توجه جدی این کنفدراسیون به فعالیت‌های اجتماعی است.

پس از اعلام برنده بخش بازی جوانمردانه که به فدراسیون فوتبال چین تعلق گرفت، نوبت به نخستین بخشی رسید که ایران در آن نماینده شایسته‌ای داشت اما متاسفانه دست تیم فوتسال صنایع گیتی‌پسند از جایزه برترین تیم فوتسال آسیا دور ماند تا این جایزه به تیم چونبوری بلوویو تایلند برسد و در ادامه حسین طیبی نتوانست عنوان برترین بازیکن فوتسال آسیا را به خود اختصاص دهد و رقیب وی از تیم چونبوری تایلند این جایزه را از آن خود کرد.

جوایز بخش‌های برترین بازیکن خارجی ای‌اف‌سی و برترین بازیکن بین‌المللی آسیایی نیز به ترتیب به لوئیز گیلرمو داسیلوا بازیکن برزیلی تیم گوانژوی چین و یوتو ناگاتومو بازیکن ژاپنی تیم اینترمیلان رسید. لوئیز گیلرمو داسیلوا به همراه همسر و فرزند خردسال خود در مراسم حضور داشته و مورد توجه عکاسان قرار گرفته بود. وی به همراه جواد نکونام و مهدی مهدوی‌کیا دور یک میز نشسته بودند.

جوایز بخش برترین کمک داور زن و مرد نیز به ترتیب به خانم فلین آلیسون کلیر استرالیایی و ناگی توشی یوکی ژاپنی رسید تا در این بخش نیز حسن کامرانی فر نتواند جایزه‌ای دریافت کند.

یاماگیشی ساچیکو از ژاپن و بنجامین ویلیامز از استرالیا نیز در بخش برترین داوران زن و مرد جوایز را به خود اختصاص دادند.

سپس نوبت به معرفی برترین بهترین آکادمی فوتبال آسیا رسید و پس از اعلام برنده این بخش مجری مراسم با نام بردن از مهدی مهدوی‌کیا به عنوان سفیر فوتبال پایه آسیا از وی قدردانی کرده و از او خواست تا بایستد تا حاضران در سالن او را ببینند. پس از تشویق مهدوی کیا، فدراسیون فوتبال ژاپن به عنوان برترین در این بخش انتخاب شد.

پس از این گروه رقص اندوزیایی به اجرای برنامه پرداختند و میهمانان برای لحظاتی به صرف شام و لذت بردن از این رقص زیبا پرداختند. پس از برنامه و استراحت کوتاه در کلیپی جوایز ارائه شده تا اینجای مراسم نمایش داده شد و پس از آن شیخ سلمان در سخنرانی کوتاهی ضمن خوش‌آمد گویی به میهمانان از دستاوردهای فوتبال آسیا گفت و به ویژه از تیم‌های ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به دلیل صعود به جام‌جهانی تشکر کرد. وی همچنین از پیشرفت‌ها و موفقیت‌های تیم فوتبال افغانستان تقدیر کرد.

پس از سخنرانی رئیس ای‌اف‌سی، شیخ احمد فهد الصباح، رئیس شورای المپیک آسیا به روی سن آمده و هدیه‌ای بین دو طرف تبادل شد.

سپس جوزف سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به سخنرانی پرداخته و وی نیز در مهم‌ترین اظهارات خود به فعالیت‌های اجتماعی در فوتبال، عملکرد خوب تیم اردن، طوفان در فیلیپین و موفقیت تیم فوتبال افغانستان اشاره کرد.

پس از پایان سخنرانی سپ بلاتر نیز رئیس شورای المپیک آسیا بار دیگر به روی سن آمده و با رئیس فیفا تبادل هدیه کردند.

در ادامه مراسم با حضور رئیس فیفا و رئیس ای‌اف‌سی جایزه الماس آسیا به دکتر چونگ مونگ جون به خاطر یک عمر خدمت در فوتبال اعطا شد.

پس از این بخش به مدت چند دقیقه گروهی از رقصندگان ازبکستانی به اجرای برنامه پرداختند و پس از نمایش کلیپ کوتاهی نوبت به معرفی برترین فدراسیون‌های عضو در سه بخش رسید که در این بخش فدراسیون فوتبال پاکستان چین به عنوان الهام‌بخش‌ترین فدراسیون، فدراسیون فوتبال اردن به عنوان بهترین فدراسیون در بخش توسعه و فدراسیون فوتبال پاکستان به عنوان فدراسیون مشتاق سال انتخاب شدند.

پس از این بخش نوبت به معرفی برترین تیم باشگاهی آسیا رسید و در این بخش تیم فوتبال گوآنگژوی چین به عنوان برترین تیم باشگاهی آسیا رسید.

تیم ملی زیر 19 سال کره‌جنوبی بهترین تیم فوتبال در بخش زنان را از آن خود کرد تا در ادامه تیم ملی فوتبال ایران، یکی دیگر از نامزدهای دریافت جایزه به رغم صعود مستقیم به جام جهانی 2014 برزیل نتواند جایزه را از آن خود کند. در این بخش تیم زیر 20 سال عراق به عنوان برترین تیم آسیا انتخاب شد.

جوایز بخش‌های بهترین مربی زن و مرد آسیا نیز به آساکو تاکموتوی ژاپنی و چوی یونگ سوی کره‌جنوبی اختصاص یافت و علی عدنان خادم از عراق نیز به عنوان بازیکن جوان آسیا انتخاب شد.

و اما زمان اعطای مهمترین جایزه این مراسم فرا رسیده بود، جایزه‌ای که طی روزهای پیش از مراسم جواد نکونام بیشترین شانس را برای دریافت آن داشت و با حاضر نشدن بازیکن چینی در کنفرانس خبری روز پیش از مراسم این احتمال قوت گرفته بود اما این اتفاق نیافتاد و ژنگ ژی، بازیکن چینی با اما و اگرهای فراوان به این عنوان دست پیدا کرد.

مراسم معرفی برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2013 در حالی به کار خود پایان داد که حاشیه‌هایی نیز داشت که از آم

جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک خانم ایرانی ساکن مالزی در تمامی مراحل برگزاری مراسم بر روی سن حضور داشت و میهمانان را همراهی و راهنمایی می‌کرد.

رییس فدراسیون فوتبال ایران پس از ناکامی کاندیداهای ایرانی در دریافت جوایز برترین‌های آسیا و پیش از اعلام نام برنده برترین بازیکن فوتبال آسیا برای مدتی سالن را ترک کرد.

تعدادی از ایرانیان مقیم مالزی برای دیدار با مهدی مهدوی کیا و جواد نکونام و گرفتن عکس یادگاری به هتل ماندارین آمده بودند.

سرو نوشیدنی‌های الکلی که در سال‌های گذشته جزو برنامه‌های ای‌اف‌سی نبود، امسال به چشم می‌خورد!

تصاویری از برگزیدگان فوتبال آسیا در سال‌های گذشته در بیرون از سالن نصب شده بود و در میان تصاویر بازیکنان سرشناس ایرانی همچون مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی، علی دایی و خداداد عزیزی به چشم می‌خوردد.

مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام، دائه سونگ و چند نامزد دیگر دریافت عنوان برترین‌های فوتبال اسیا دور یک میز نشسته بودند.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها