تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
کد خبر: ۹۴۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
خبر شهادت هشت مرزبان كه در حال انجام وظيفه بودند بيش از آنچه تصور مي‌شد مورد بي‌مهري قرار گرفت و در هياهوي دعواها و زد و خوردهاي سياسي گم شد.
 تدبیر24»با اين حال نه بايد خانواده‌هاي داغدار را فراموش كرد و نه از يافتن راهي براي كاهش اين حوادث غفلت ورزيد. آنچه به صورت كلي مي‌دانيم اين است كه توجهات معمول به خانواده شهدا انجام مي‌شود اما بايد هرچه سريع‌تر با كمك بنياد شهيد و ساير ارگان‌ها نه فقط از بعد مالي كه بيشتر از بعد عاطفي براي اين خانواده‌هاي جوان از دست داده كاري كرد. مساله بعدي كه بايد از طريق نيروهاي مسلح به آن پاسخ داده شود اين است كه سربازان وظيفه براي مرزباني چه آموزش‌هايي علاوه بر آموزش رايج در دوران خدمت وظيفه عمومي مي‌بينند؟ آيا مرزبانان عزيز ما براي اين امر خطير و مواجهه با خطرات احتمالي كاملا در آمادگي به سر مي‌برند؟ اگر چنين نيست مشكل كجاست؟  نيك مي‌دانيم كه حضور تروريست‌هاي تكفيري در نزديكي مرزهاي غربي و شرقي كشورمان و همچنين بي‌مبالاتي كشورهاي همسايه در كنترل مرزهاي‌شان همواره تهديدي عليه ايران است كه خوشبختانه تاكنون با قاطعيت به آن پاسخ داده‌ايم و با اتكال به خداوند و توانمندي نيروهاي مسلح غيورمان از اين پس نيز همان‌گونه خواهد بود. با اين حال انتظار مردم اين است كه وقتي كيلومترها دورتر از مرزهاي رسمي كشورمان در حال خدمات مستشاري به همسايگان هستيم در مرزها نيز بتوانيم جلوي وقوع اتفاقي نظير آنچه اخيرا رخ داده است را بگيريم. خوشبختانه امروز نيروهاي مسلح اعم از ارتش و سپاه در بالاترين آمادگي و هماهنگي با يكديگر به سر مي‌برند و براي دفاع از اسلام و ايران از هيچ فداكاري دريغ نمي‌كنند.


فاطمه سعیدی،نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها