سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۹۴۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
طیبه سیاوشی در گفتگو با تدبیر24 :
ما وزارت نفت را یک وزارت خانه مردانه میبینیم ولی استفاده آقای زنگنه از توانمندی زنان واقعا قابل تقدیر است. امیدوارم این مساله الگویی برای سایر وزارتخانه ها باشد.
تدبیر24»طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد فراکسیون زنان به خبرنگار تدبیر24 گفت: لیست امید با ورود به جریان انتخابات مجلس دهم گفتمانی را به راه انداخت و آن حضور 30 درصدی زنان در عرصه سییاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بود. به نظر من این گفتمانی را که جریان اصلاح طلبی در سال 94 به جریان انداختند، تداوم پیدا کرد و تاثیرات آن را در مصوبات شورای عالی اداری دیدیم. در واقع در آخرین مصوبه دولت یازدهم  این تاثیرات دیده شد. 

سیاوشی افزود: تاثیرات این مصوبه را می توانیم در جاهای مختلف می بینیم. هم بر اساس مصوبات شورای عالی اداری و هم بر اساس منشوری که فراکسیون تهیه کرد و ما این منشور را به همه وزرا دادیم و از آنها خواستیم از توانمندی زنانی که سال ها است به عنوان کارشناس در دستگاه ها کار می کنند استفاده کنند. 

این عضو فراکسیون زنان در مورد انتصاب اخیر قائم مقام وزیر نفت گفت: خدمت دوستان عرض کردم که ما وزارت نفت را یک وزارت خانه مردانه میبینیم ولی استفاده آقای زنگنه از توانمندی زنان واقعا قابل تقدیر است. امیدوارم این مساله الگویی برای سایر وزارتخانه ها باشد.

این نماینده مجلس در پایان درباره مقایسه عملکرد فراکسیون زنان مجلس دهم با زنان مجلس نهم افزود: ما قصد رقابت با سایر دوره های مجلس را نداریم. من نماینده مجلس هستم و از حداکثر توان خود را برای احقاق حقوق مردمی که به من رای دادند استفاده خواهم کرد. در این زمینه تلاش خود را خواهم کرد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها