مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 23
کد خبر: ۹۴۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
محققان کشور بر اساس سنسورهایی که طراحی کردند، دستگاهی برای تست مدت زمان عکس العمل در رزمی کاران عرضه کردند که قادر به اندازه گیری عملکردهای عضلانی ورزشکاران است.
تدبیر24»در ورزش‌های رزمی بارها و بارها ورزشکاران در شرایط پاسخ به فعالیت‌های حریف خود قرار می‌گیرند که این عکس العمل می‌تواند سبب باخت یا برد فرد شود.

دستگاه‌هایی که تاکنون برای سنجش زمان عکس العمل ورزشکاران طراحی شده است تنها زمان عکس العمل آنها را در شرایط عادی و بدون قرار گرفتن در شرایط مسابقه و همچنین زوایای ضربه زدن را اندازه گیری می‌کند.

زمان عکس العمل یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای یک رزمی کار است که با انجام تمرین‌های متفاوت و میزان خستگی فرد این مدت را کاهش و یا افزایش می‌یابد. از این رو مشخص کردن این زمان در شرایط مختلف می‌تواند برای ورزشکار و نوع برنامه‌ریزی تمرینی آن بسیار موثر و مفید است.

از سوی دیگر زمان عکس العمل علاوه بر مشخصات فیزیکی محرک، باید حالات جسمی (سوماتیک) و روحی (سایکولوژیک) آزمون شونده مورد اندازه گیری قرار ‌گیرد.

برای این منظور محققان کشور دستگاه تست مدت زمان عکس العمل در زرمی کاران را با توجه به این چالش‌های موجود طراحی و عرضه کردند.

یکی از مزایایی استفاده از این دستگاه برای اندازه گیری زمان عکس العمل رزمی کاران نسبت به الکترومایوگرافی این است که در بررسی الکترومایوگرافی صرفا می‌توان زمان عکس العمل تک تک عضلات را بررسی کرد.

این در حالی است که در یک حرکت خاص الگوهای متفاوتی از سینرژی‌ها وارد عمل می‌شوند که به شدت تحت تاثیر یکدیگر و نیز تحت تاثیر سایر عوامل قرار می‌گیرند. از این رو در یک بررسی عملکردی می‌بایست مجموعه عملکرد گروه‌های عضلانی مورد بررسی قرار گیرند.

به همین دلیل در حال حاضر در بررسی‌های کنترل حرکتی کمتر بر مبنای اصل ریداکشن عمل می‌شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد از نظر ژنتیکی و ساختار آناتومیکی بدن خود دارای مدت زمان عکس العمل بهتری نسبت به افراد با شرایط مشابه هستند، می‌توان به کمک این دستگاه استعدادیابی ورزشی برای متمایز کردن افراد برای به حداقل رساندن زمان پرورش قهرمانان استفاده کرد.

از آنجایی که این دستگاه نمونه مشابهی در دنیا ندارد از این رو محققان این طرح ابتدا اقدام به طراحی و توسعه سنسورهای مورد نیاز برای این دستگاه کردند.

سنسورهای تولید شده قابلیت ارزیابی کلیه متغیرهای مورد نیاز جهت بررسی زمان عکس العمل را دارد.

بر اساس سنسورهای طراحی شده دستگاه تست مدت زمان عکس العمل رزمی کاران طراحی و ساخته شد تا بتوان زمان عکس العمل رزمی کاران را در حرکات مختلف رزمی اندازه گیری کرد.

این طرح در فستیوال نوآوری‌های صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی عرضه شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها