ارتباط FATF با منافع ملی قنبری

ارتباط FATF با منافع ملی

چندی است که بحث الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با حمایت مالی تروریسم و بررسی این موضوع حاشیه‌های زیادی در مجلس ایجاد کرده و دلواپسان همچون موارد گذشته بدون درک و آگاهی دقیق از این کنوانسیون با توسل به ابزارهای مرسوم خود یعنی ایجاد تنش در مجلس موفق شدند بررسی این طرح را تا 2 ماه به تاخیر بیندازند.
ابهام در مصوبه تجمعات کشاورز

ابهام در مصوبه تجمعات

اصل 27 قانون اساسی آزادی تجمعات را به طور مطلق به عنوان یکی از حقوق ملت ایران بیان کرده است. از طرفی قانون اساسی مقرر داشته که تشکیل احزاب، انجمن‌ها و تشکل‌ها آزاد است اما در عین حال صریحا اعلام کرده هیچ کس را نمی‌توان به عضویت در حزبی مجبور و یا از عضویت افراد در احزاب ممانعت به عمل آورد.
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
کد خبر: ۹۵۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
محمدرحیم اخوت بر اصالت خاطره‌نویسی تاکید کرد.

تدبیر24»این داستان‌نویس در گفت‌وگو با ایسنا درباره خاطره‌نویسی اظهار کرد: خاطره‌نویسی از قدیم‌الایام قبل از آن‌که صنعت چاپ به ایران بیاید، رواج داشته است. برخی از کسانی که سواد داشتند زمانی که به سنین میان‌سالی می‌رسیدند خاطرات خود را می‌نوشتند که تعداد آن‌ها زیاد است.

او با بیان این‌که خاطره‌نویسی نوعی بیان تاریخ است، گفت: کسی که  خاطرات خود را می‌نویسد فقط به بیان سرگذشت شخصی خود اکتفا نمی‌کند، حتی اگر به بیان سرگذشت خود اکتفا کند این سرگذشت در بستر اجتماعی مشخصی اتفاق افتاده که می‌تواند برای نسل‌های بعد جذاب باشد، زیرا می‌بیند آدم‌های جامعه قبلا چطور زندگی می‌کردند.

 اخوت درباره ارزش ادبی خاطرات نیز بیان کرد: اگر نویسنده خاطرات اهل قلم و باسواد باشد و بتواند اصول نگارش را به درستی‌ به کار برد جاذبه اثرش بیشتر از کسی است که به صورت ماشینی،  وقایع را دنبال هم می‌نویسد. کسی که خاطره‌ای می‌نویسد برداشت شخصی خود را از آن اتفاقات می‌نویسد که می‌تواند جذاب باشد.

او همچنین اظهار کرد: اتوبیوگرافی از یک زاویه دیده می‌شود، که فرد صاحب سرگذشت است، در حالی‌که  ممکن است ماجراهایی که شخص از دید خود نوشته است، از دید فرد دیگر، شکل و  معانی دیگری داشته باشد. اصالتی در خاطره‌نویسی است که شاید نوشته‌هایی که چند نویسنده و چند راوی دارند،  آن اصالت را ندارند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها