فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 11
کد خبر: ۹۵۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
روزنامه هاآرتص گزارش داد، مسئولان اسرائیلی به نمایندگانی از پارلمان اروپا اجازه ورود به اراضی اشغالی را به دلیل تصمیم این نمایندگان برای دیدار با مروان البرغوثی ندادند.
تدبیر24»روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، وزیران امور داخلی و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بر این باور بودند که نمایندگان پارلمان اروپا برای دیدار با مروان البرغوثی، از رهبران جنبش فتح در داخل زندان برنامه‌ریزی کرده‌ و این برنامه را داشتند تا با وی در راستای حمایت خود از زندانیان فلسطینی دیدار کنند.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت: آن سیاستمداران به صورت مداوم از اعتراضات و تحریم‌ها علیه اسرائیل حمایت می‌کنند و ما اجازه ورود آنها را نخواهیم داد؛ به ویژه اینکه خواهان برگزاری نشستی با البرغوثی هستند.

هاآرتص تاکید کرد، فقط پس از اینکه تصمیم ممانعت از ورود آنها اعلام شد، دولت اسرائیل از وزارت خارجه خود و سفارت فرانسه در تل‌آویو خواست تا تصمیم ممانعت از ورود اعضای این هیئت را به اطلاع آنها برسانند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها