كتابت قرآن، ميراث جاودان بروجردی

كتابت قرآن، ميراث جاودان

ماه نزول پر بركت قرآن و كلام جاودانه خداوند براي بشريت را پشت سر گذاشتيم. بيش از ١٤ قرن است كه اين كلام الهي با بشر از راه رستگاري و نجات سخن مي‌گويد و پس از گذشت ساليان بي‌هيچ تغييري به ما رسيده است و جان‌هاي شيفتگان و تشنگان حقيقت را زنده مي‌كند.
در باب مظلوميت ايران خرم

در باب مظلوميت ايران

نامه آقاي دكتر ظريف به دولتمردان امريكا بيان حالت مظلومانه ايران و مردم شريفش است كه قطعا اقدامي خوب و مناسب است.
شنبه ۰۲ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 23
کد خبر: ۹۵۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
یک دادگاه استیناف در آمریکا روز دوشنبه اجازه داده است تازه‌ترین دستور مهاجرتی و مسافرتی دونالد ترامپ تا زمان بررسی کامل درخواست تجدید نظر دولت، به طور محدود اجرا شود.
تدبیر24»دادگاه نهم استیناف در سانفرانسیسکو گفت دستور رئیس جمهور آمریکا فقط می‌تواند در مورد کسانی اجرا شود که دارای پیوند خانوادگی با آمریکا نیستند.

یک دادگاه فدرال در هاوایی ماه پیش دستور ترامپ را معلق کرده بود که با اعتراض رسمی دولت روبرو شد.

حکم دادگاه استیناف در مورد شهروندان ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی و چاد قابل اجراست اما بر دو کشور دیگر مشمول دستور یعنی کره شمالی و ونزوئلا اثر نمی‌گذارد.

به این ترتیب آن دسته از شهروندان این شش کشور شامل ایران که دارای پیوندی اصیل از جمله خانوادگی با فرد یا گروهی در آمریکا باشند از دستور تازه ترامپ معاف هستند.

به گزارش بی.بی.سی حکم تازه دادگاه استیناف منعکس کننده تصمیم ماه ژوئن دیوان عالی آمریکاست که در آن زمان اجازه اجرای محدود دستور قبلی ترامپ را داده بود. آن حکم می‌گفت که دستور دولت نمی‌تواند شامل حال کسانی شود که دارای پیوندی اصیل با جامعه آمریکا هستند.

براساس آن حکم پیوند اصیل شامل پیوند خانوادگی، داشتن درخواست کار و ویزای دانشجویی می‌شد.

یک سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفته است که دولت اجرای دستور را مطابق با حکم دادگاه استیناف شروع خواهد کرد.

دادگاه استیناف می‌نویسد که دستور تازه نمی‌تواند در مورد پدربزرگ، مادربزرگ، نوه، برادرزن، خواهرزن، برادر شوهر، خواهر شوهر، عمه، خاله، عمو، دایی، خواهرزاده و برادرزاده، و یا فرزندان عمه، دایی، خاله و عموی کسانی که در آمریکا هستند اجرا شود.

فرمان تازه دونالد ترامپ که اواخر سپتامبر صادر شد سومین فرمان او در این زمینه است.

دادگاهی در هاوایی ماه پیش موقتا اجرای آن را معلق کرد و دادگاهی در مریلند هم گفت نمی تواند در مورد کسانی که با آمریکا رابطه اصیل دارند اجرا شود.

دولت از هر دو حکم تجدید نظر خواست که قرار است ماه آینده بررسی شود.

حکم دادگاه استیناف بر بررسی ماه آینده اثر نمی گذارد بلکه به دولت اجازه می دهد تا آن زمان فرمان مهاجرتی را در مورد کسانی که با آمریکا رابطه ندارند اجرا کند.

داگ چین دادستان ایالت هاوایی که حکم دادگاه هوایی در پی شکایت او صادر شده بود در بیانیه ای نوشت: "خوشحالم که روابط خانوادگی با آمریکا از جمله پدربزرگ و مادربزرگ‌ها محترم شمرده شده. ما همچنان برای ارائه ادله قوی در برابر دادگاه استیناف نهم در روز ششم دسامبر در سیاتل آماده خواهیم شد."

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها