عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴
يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - 2021 September 26
کد خبر: ۹۵۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
حزب کارگزاران سازندگی ایران طی بیانیه‌ای جانباختن تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله غرب کشور و کرمانشاه را تسلیت گفت.
تدبیر24»متن این بیانیه به شرح زیر است:

«به نام خدا

بار دیگر زمین لرزید و خانه‌ها و خانواده‌های هم‌میهمانمان را ویران کرد. آوار زلزله‌ای که در استان کرمانشاه بر سر مردم این استان فروریخت، یک ملت را سیاه‌پوش کرد و موجی از حمایت‌های مردمی و دولتی و حاکمیتی را برانگیخت.

حزب کارگزاران سازندگی ایران نیز همچون دیگر شهروندان ایران این حادثه را تسلیت می‌گوید و تمام توش و توان خود را چه در سطح ملی و چه در شاخه استانی حزب مصروف این فاجعه انسانی می‌کند؛ چنان که دوستان و همفکران ما در حزب کارگزاران سازندگی کرمانشاه با وجود آنکه خود در معرض آسیب این حادثه بودند در این ایام  همه‌ی تلاش خویش را به حل معضلات و مشکلات کوتاه‌مدت این حادثه معطوف کردند.

اما ما وظیفه خود را به عنوان یک حزب سیاسی ملی فراتر از این تسلیت و همراهی در کوتاه‌مدت می‌دانیم:

اول، ما معتقدیم در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله اگر نمی‌توان "پیش‌گویی" کرد باید "پیش‌گیری" کرد. ما عالم و دانشمند علوم طبیعی و معارف دینی نیستیم که علل طبیعی و غیرطبیعی وقوع زلزله را ریشه‌یابی کنیم. اما می‌توانیم تأکید کنیم ساختار فنی و مهندسی کشور به شدت نیازمند بازنگری و آماده‌سازی درباره زلزله است چراکه میهن ما از جمله کشورهای زلزله‌خیز است. فارغ از دعواهای جناحی و حزبی، فاجعه مسکن مهر و سستی دیگر ساختمان‌های دولتی در هر دولتی -همان‌طور که رئیس محترم جمهور و معاون اول ایشان گفتند- باید ریشه‌یابی و چاره‌جویی شود.

دوم، در کنار بازسازی نظام فنی و مهندسی کشور به‌خصوص ساختمان‌سازی، ما نیازمند تقویت ناوگان خدماتی و امدادرسانی کشور هستیم. تجهیز نیروهای واکنش سریع، هماهنگی برای ارائه خدمات مناسب پزشکی، تقویت امدادرسانی و حمایت از جان انسان‌ها باید در اولویت دولت و نهادهای عمومی کشور قرار گیرد. همچنین کمبود بیمارستان در شهرستان‌ها و استان‌ها مسئله مهمی است که باید برای آن چاره‌جویی شود.

سوم، ما معتقدیم فجایع ملی درخور برخورد ملی است. در امدادرسانی و حتی ریشه‌یابی برای حل و کاهش آسیب‌های انسانی از این دست، تفاوتی میان اصولگرا و اصلاح‌طلب، این دولت و آن دولت، این نهاد و آن نهاد نباید وجود داشته باشد. دامن زدن به اکاذیب، شایعات و خبرسازی‌ها برای اختلاف قوا و نهادهای کشور در شرایط بحران ملی و انسانی به شدت ناروا و غیراخلاقی است. بخشی از این اختلاف‌افکنی‌ها کار دشمنان این ملت است اما مهم‌تر از آن شکاف رو به فزونی میان نیروهای سیاسی و نیروهای اجتماعی، سیاستمداران و عامه مردم است که می‌تواند با افزایش موج بی‌اعتمادی، کیان و حمیّت ملی ایران را تهدید کند.

کارگزاران سازندگی ایران معتقد است از همین امروز اصلاح نظام فنی و مهندسی کشور، اصلاح نظام خدماتی و بهداشتی کشور و اصلاح نظام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

خوشبختانه همدلی و همدردی مردم در این حادثه و حوادث مشابه نشانگر حفظ روحیه وحدت ملی در ایران بود اما این کافی نیست. کشور در این مقطع تاریخی واقعا نیاز به توسعه و عمران و آبادانی دارد. باید به هر صورتی از گردنه بحران‌های سیاسی و اقتصادی عبور کرد و بودجه عمرانی کشور را در وضعیت مطلوب و رو به رشد و توسعه قرار داد. باید با تقویت پروژه‌های عمرانی –که در عمل به علت کمبود بودجه تعطیل شده‌اند– مانع از غلبه ویرانی بر سازندگی شد. سازندگی نیاز روز کشور است. سازندگی شرط زندگی است. باید برای زندگی به سازندگی پرداخت.

کارگزاران سازندگی ایران امیدوار است با ایجاد کارگروه‌های فنی و تخصصی در ارکان خود به زودی به طرح پیشنهادات و اقدامات عملی در این زمینه بپردازد و به سهم خود برای خروج از این بحران که هر لحظه در کمین میهن ماست، اقدام کند.»

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها