آرایش ضدبرجامی کاخ سفید بیگدلی

آرایش ضدبرجامی کاخ سفید

کمتر از یک ماه پیش آقای گابریل وزیر امور خارجه وقت آلمان در مصاحبه با اشپیگل اعلام کرد که کشورهای اروپایی سه پیشنهاد را پیش روی ایران قرار می‌دهند.
«رجل» در تنگنای تعریف دقیق کشاورز

«رجل» در تنگنای تعریف دقیق

خبر تعریف معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن ابتدا خوشحال کننده بود؛ زیرا این تصور را ایجاد کرد که بالاخره پس از سال‌های دراز سرگردانی در این مورد پایان یافته است.
پنجشنبه ۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 March 22
کد خبر: ۹۵۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
هنگامی که داعش به وجود آمد، بحث اولیه آن تبلیغ و نشر وهابیت و سلفی‌گری بود.
تدبیر24»عربستان با پول‌های هنگفت نفتی بحث وهابیت را با ساخت مدارس و مساجد فراوان تحت نظر خود، دنبال می‌کرد. همان‌گونه که بهائیت انحرافی در تشیع بود، وهابیت نیز انحرافی در تسنن محسوب می‌شود. در هر دو انحراف توطئه بیگانگان نیز مشهود است و هدف نهایی آنها نابودی تشیع و تسنن بود. یعنی اساس اسلام به بهانه ناب‌گرایی دینی، هدف طراحی توطئه‌ها قرار گرفت. ریختن خون، مصادره اموال و همچنین ضدیت با جهان کفر (یعنی جهان غیر وهابی) شالوده تفکر سلفی‌های تکفیری است. حتی اگر محمد بن سلمان به دنبال اصلاحات در آئین وهابیت باشد، باید اذعان داشت که‌ این اصلاحات با ماهیت و ذات این آئین در تضاد است. علمای وهابی تا 50 سال پیش آب تصفیه شده، سینما، تلویزیون، برق و مواردی از این قبیل را حرام می‌دانستند. عربستان سعودی میلیاردهای دلار برای ترویج این آئین در سراسر دنیا هزینه کرده است. اولین بار نمود این آموزه‌ها در افغانستان و در هیات طالبان در مقابل شوروی بروز یافت اما بعد تغییر مسیر داد و مبارزه با امپریالیسم را در قالب آنچه که خود جهاد می‌نامیدند، با ایالات متحده ادامه داد. سپس القاعده ‌این مسیر را تداوم بخشید و امروز در هیات داعش، النصره، بوکوحرام و الشباب خود را نشان می‌دهد. در واقع همه ‌این گروهک‌های سلفی روزگاری مورد حمایت ایالات متحده بودند و اکنون در مقابل آنها ایستاده‌اند و به چاقویی بدل شده‌اند که دسته خودش را می‌برد.حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت خارجه دولت اصلاحات
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها