تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
کد خبر: ۹۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
سفر وزیر راه وشهرسازی برای دومین بار با حضور در استان كرمانشاه در پایان هفته با توجه به گزارش‌های تیم‌های اعزامی وزارت راه و شهرسازی، از مراحل آواربرداری و اسكان موقت از مناطق زلزله زده سركشی می‌كند.
تدبیر24»عباس آخوندی كه پیش‌ ازاین در روز سه‌شنبه ۲۳ آبان از مناطق زلزله‌زده بازدید كرده بود، در سفر پایان این هفته به مناطق زلزلزه‌زده علاوه بر بازدید از مراحل آواربرداری و اسكان موقت زلزله‌زدگان از آغاز عملیات اجرایی اسكان دائم در برخی مناطق استان كرمانشاه نیز بازدید خواهد كرد.

آخوندی با اشاره به اینكه بهسازی، ترمیم و مرمت، نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از زلزله در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و تحت مدیریت بنیاد مسكن قرار دارد، تأکید كرد: هماهنگی کاملی بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از زلزله وجود دارد.

وی در بازدید ۲۳ آبان ماه خود از مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: تیمی فنی- مهندسی به‌منظور بررسی فنی و مهندسی واحدهای آسیب‌دیده از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همچنین معاونت مسکن و ساختمان به منطقه اعزام‌ شده‌اند تا منطقه را از جهت فنی و مهندسی و مسائل مرتبط با زلزله بررسی دقیق کنند.

دستور آخوندی برای ۲ اقدام فوری بانک مسکن در رابطه با مسکن مهر مناطق زلزله‌زده

شایان ذکر است میزان خسارت‌های وارد آمده به راه‌های استان کرمانشاه ۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است. خوشبختانه پل‌های موجود در راه‌ها آسیب حداقلی داشتند و اغلب سالم مانده‌اند.

بنابراین گزارش با انجام ارزیابی‌ها و احراز مالکیت واحدهای مسکونی پرداخت تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض نیز از هفته جاری به زلزله‌زدگان آغاز می‌شود.

طبق مصوبه دولت تمام واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی، تهیه نقشه، نظارت و آواربرداری معاف خواهند بود تا زلزله‌زدگان با آرامش خاطر بیشتری به کار خود برسند.

۲۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به خانوارهای زلزله‌زده

طبق مصوبه هیئت دولت مقرر شده برای هر واحد مسکونی شهری ۳۵ میلیون تومان تسهیلات و ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود و تسهیلات هر واحد روستایی ۲۵ میلیون تومان و ۵ میلیون تومان کمک‌های بلاعوض خواهد بود.

همچنین برای تأمین اسباب و اثاثیه هر واحد مسکونی ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۳ میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود و برای اسکان موقت زلزله‌زدگان در مناطق شهری ۵ میلیون تومان کمک‌های بلاعوض و روستایی ۳ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

طبق مصوبه هیئت دولت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۲۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به خانوارهای زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص‌یافته و پرداخت اولین مرحله این کمک‌ها از هفته جاری به زلزله‌زدگان آغاز می‌شود.

انجام ۵۰۰ پرواز فوق‌العاده به كرمانشاه

برقراری پروازهای فوق‌العاده برای شرکت‌های هواپیمایی و صدور مجوز در مرحله اول ۵ پرواز و در مرحله دوم ۱۰ پرواز به‌صورت روزانه و تجدید صدور مجوزها برای روزهای بعد كه تا تاریخ ۲۶ آبان ماه تعداد پروازهای فوق‌العاده به ۵۰۰ پرواز و انتقال ۲۷۸ نفر مصدوم و ۸۷۸ تن بار رسید؛ از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط وزارت راه و شهرسازی بوده است.

بنابر این گزارش هماهنگی و اعزام آمبولانس‌های هوایی شركت هواپیمایی پویا با ظرفیت ۱۰۰ تخت و ۶۰ نفر همراه و تجهیزات لازم، اعزام ۴ فروند بالگرد MA۱۷۱ به منطقه و هماهنگی جهت فراهم شدن  امكانات حمل مجروحان در فرودگاه مهرآباد با هماهنگی شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و هماهنگی با شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران جهت اعزام هواپیمای ۷۴۷ كارگو با ظرفیت ۱۰۰ تن بار از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در روز سه‌شنبه ۲۳ آبان با حضور در استان كرمانشاه از نزدیك از مناطق زلزله‌زده بازدید و دستور همیاری و حضور زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی در خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان تأکید كرد
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها