تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17
کد خبر: ۹۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
روز گذشته سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که حساب‌های شهرداری تهران به دلیل بدهی ۴۷۰ میلیارد تومانی به این سازمان، مسدود شده است.
تدبیر24»زهرا نژاد بهرام: ‪این در حالی است که شهرداری جدید تنها سه ماه است که مشغول فعالیت شده است. در این رابطه، زهرا نژادبهرام به «همدلی» گفت
در ارتباط با بسته‌شدن حساب‌های شهرداری به نظرم می‌رسد که کمی شیطنت کردند. مگر می‌شود این بدهی با عدم پرداخت سه ماهه بوده باشد؟
به نظر می‌رسد این مبلغ زیادی باشد؛ چراکه شهرداری ماهیانه حدود ۵۰۰ میلون تومان حقوق می‌دهد و به اندازه ۱۳۵ نفر دارند حقوق می‌گیرند.
لذا بستن حساب‌ها احتمالا شکایتی بوده که از قبل مطرح شده و الآن به جواب رسیده است.
از تامین اجتماعی تعجب می‌کنم که یک‌باره به اینجا رسیده. البته اینکه مثلا خبرگزاری تسنیم بحث صبحانه‌خوردن اعضای شورا با شهردار را مطرح کرده و گفته به این مسئله رسیدگی نمی‌شود، به نظرم تسنیم اشتباه کرده است.ما هر دو هفته یک‌بار آقای نجفی را می‌بینیم و بارها و بارها گفته شده که شهرداری سه هزار میلیارد بدهی دارد و تسنیم خواسته این را نشنود.
درست است که ما یک هفته در میان آقای نجفی را ملاقات می‌کنیم ولی خبری که آمد در مورد بسته شدن حساب‌ها، مثل اینکه قرار نبوده ما مطلع باشیم.
به نظر می‌رسد اینجا یک مقدار شیطنت و سوءتفاهم رخ داده است. این امر بسیار سریع قابل حل است و هیچ مشکلی در این باره نیست.
الآن وقت آن است که دوستانمان که مدافع شهرداری قبل بودند این را خوب متوجه بشوند که چه باری بر دوش ماست و وقتی ما بحث بدهی‌ها رو مطرح می‌کنیم، این بدهی‌ها خودش را نشان می‌دهد و وقتی بحث این را می‌کنیم که کف‌گیر شهرداری به ته دیگ خورده، نمی‌توان مدیریت آقای نجفی و شورای پنجم را زیر سوال برد. دوستان ما بایستی در قبال این بدهی‌هایی که تامین اجتماعی داشته، شورای چهارم و دوره مدیریت آقای قالیباف را زیر سوال ببرند که با داشتن آن همه درآمد و فروختن شهر هنوز شهرداری این‌قدر بدهی دارد و مدیریت سه‌ماهه جدید باید تاوان این بدهی و بقیه بدهی‌ها را که 30هزار میلیارد تومان است، بدهد. تسنیم و سایر خبرگزاری‌ها باید به این قضیه توجه بسیار بیشتری داشته‌ باشند و و یک‌بار هم که شده از آقای قالیباف سوال کنند که چرا این حجم از بدهی را به‌جای گذاشته است؟
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها