یک‌نامه و چند نکته رسولی

یک‌نامه و چند نکته

اخیرا آقای محمود احمدی‌نژاد نامه‌ای درخطاب به مقام معظم رهبری تنظیم و منتشر کردند که صرف نظر از سوابق عملکردی و مواضع ایشان در دوره مدیریتی خود چه در استانداری اردبیل، چه در شهرداری تهران و چه در دوره ریاست جمهوری‌اش، می‌توان درباره محتوای آن چون و چرا کرد.
احمدی‌نژاد رجل سیاسی نبود! قنبری

احمدی‌نژاد رجل سیاسی نبود!

محمود احمدی‌نژاد این روزها چنان حرف می‌زند که گویی مردم از یاد برده‌اند که در دوران ریاست‌جمهوری او چه اتفاقاتی افتاده است.
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
کد خبر: ۹۶۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
نخست وزیر اسبق مصر که پیش از این گفته شده بود خبری از مکان وی پس از بازگشتش از امارات نیست، روز یکشنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: من در مصر هستم و درباره نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی بررسی بیشتری خواهم کرد.
تدبیر24»احمد شفیق، نخست وزیر اسبق مصر در گفت‌وگوی تلفنی که توسط شبکه ماهواره‌ای "دریم" مصر پخش شد، تاکید کرد: ربوده نشده‌ام و آزادانه در هتلی در مصر اقامت دارم.

وی افزود: هیچ کس در سوء استفاده از آنچه در روابط با امارات رخ داد، موفق نخواهد شد و مسؤولان امارات خدمات و کمک‌های لازم را به من و فرزندانم ارائه کردند.

شفیق تصریح کرد: باید در اظهارات تامل کنیم و بایستیم تا جزئیات بیشتری از آن مشخص شود. هواپیمایی که مرا منتقل کرد شخصی و متعلق به خودم بود و آنها در هر گامی با من برخورد خوبی داشتند.

نخست وزیر دوره حسنی مبارک، رئیس‌جمهور مخلوع مصر گفت: در حال حاضر من در مصر هستم و هیچ مناقشه‌ای در این باره نیست و تاخیر در بیان اظهارات از جانب من فرصتی شد تا شایعات بروز کنند.

شفیق همچنین به دلیل ظهورش در شبکه الجزیره قطر به رغم اینکه آن اشتباه او نبود و مساله در دست بررسی است، عذرخواهی کرد.

وی اظهار داشت: امروز من اینجا در کشورم هستم و قبلا نامزدی‌ام در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کردم اما اکنون صلاح می‌بینم مساله نامزدی در انتخابات را بیشتر بررسی کرده و قبل از تصمیم نهایی در این باره همه جوانب را بررسی کنم. برای گفت‌وگو با مردم در خیابان‌ها و سایر اقدامات در حال حاضر فرصت وجود داشته و باید بررسی‌های بیشتری انجام دهم و ببینم واقعا چه چیزهایی لازم است.

شفیق روز چهارشنبه در اقدامی غافلگیرانه اعلام کرده بود که قصد نامزدی در انتخابات سال آتی میلادی را دارد.

این اظهارات احمد شفیق پس از آن پخش شد که خانواده وی گفته بودند شفیق امارات را به مقصد قاهره ترک کرده اما از زمان خروجش از امارات ارتباط‌شان با وی قطع شده است.

شفیق همچنین اخبار منتشر شده درباره ربوده شدنش را تکذیب کرد.

دینا عدلی، وکیل شفیق در صفحه فیس‌بوکش نوشت که روز یکشنبه با وی در یکی از هتل‌های قاهره دیدار کرده و شفیق تحت هیچ بازجویی نیست.

وکیل شفیق اعلام نکرد که آیا وی برای ترک هتل یا کشورش آزاد است یا خیر.

این وکیل مصری همچنین اعلام کرد که حدود یک ساعت با شفیق در هتل قاهره جدید دیدار و از صحت و سلامت وی اطلاع حاصل کرده است.

مخالفان عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر معتقدند که شفیق قوی‌ترین نامزد احتمالی برای به چالش کشیدن سیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ این کشور است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها