یک‌نامه و چند نکته رسولی

یک‌نامه و چند نکته

اخیرا آقای محمود احمدی‌نژاد نامه‌ای درخطاب به مقام معظم رهبری تنظیم و منتشر کردند که صرف نظر از سوابق عملکردی و مواضع ایشان در دوره مدیریتی خود چه در استانداری اردبیل، چه در شهرداری تهران و چه در دوره ریاست جمهوری‌اش، می‌توان درباره محتوای آن چون و چرا کرد.
احمدی‌نژاد رجل سیاسی نبود! قنبری

احمدی‌نژاد رجل سیاسی نبود!

محمود احمدی‌نژاد این روزها چنان حرف می‌زند که گویی مردم از یاد برده‌اند که در دوران ریاست‌جمهوری او چه اتفاقاتی افتاده است.
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
کد خبر: ۹۶۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
یک تحلیلگر مسائل منطقه گفت: به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایخت انتفاضه ای در فلسطین به پا خواهد کرد.
تدبیر24»حسین شیخ‌الاسلام در خصوص تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت المقدس و احتمال به رسمیت شناخته شدن آن از سوی آمریکا، در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: چندین سال است که این موضوع مطرح بوده و چند ریییس جمهور در آمریکا هم روی کار آمده و  قصد چنین کاری را داشتند اما تا امروز موفق به  چنین کاری نشده اند.

وی ادامه داد: بیت المقدس  برای مسلمانان از لحاظ مذهبی و اعتقادی جایگاه ویژه دارد و تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی به این شهر قطعا باعث درگیری و تنش خواهش شد.

شیخ الاسلام بیان اینکه برخی از کشورهای شاهنشاهی عرب تمام ثروت خود را پای صهیونیست ها ریخته اند و این امر از وحدت جهان عرب کاسته است، گفت: با وجود خیانت های برخی از کشورهای عرب تا به حال رییس جمهوری در آمریکا موفق به پذیرش تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی نشده است، اما اینکه ترامپ می‌تواند چنین اقدامی را انجام دهد یا خیر قابل پیش بینی نیست.

وی ادامه داد: اگر ملت ها و کشورهای اسلامی در صحنه حاضر شده و فشار بیاورند قطعا آمریکا هم نمی تواند این تغییر پایتخت را به رسمیت بشناسد،  وگرنه وضعیت ترامپ و نیازش به صهیونیست ها  او را برآن خواهد  داشت که زیر بار این پذیرش برود.

این تحلیل گر مسائل منطقه  در پاسخ به اینکه اگر این تغییر پایتخت در رژیم صهیونسیتی از سوی آمریکا به رسمیت شناخته شود، کشورهای اسلامی چه رویکردی خواهند داشت؟ خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت برخی از حکومت های اسلامی خیلی ذلت بار است و نمی توانم درخصوص رویکرد آنها چیزی بگویم؛ اما ملت های اسلامی و به ویژه در داخل خود فلسطین قطعا به صحنه خواهند آمد.

شیخ‌الاسلام بابیان اینکه تغییر پایتخت در رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناخته شدن آن ، انتفاضه در فلسطین را به دنبال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: قطعا صدای ملت های اسلامی خیلی بلند خواهد بود و شاید در برخی از کشورها هم این امر باعث تنش جدی مردم با حاکمان شود.

وی تاکید کرد: حاکمان برخی از کشورهای عرب شاید در ظاهر با تغییر پایتخت در رژیم صهیونیستی مخالفت کنند ولی در حقیقت آنها با این رژیم ارتباط نزدیکی دارند.

این کارشناس مسائل کشورهای عرب در پایان تاکید کرد: باتوجه به شرایط بد ترامپ در داخل آمریکا بعید نیست با پذیرش تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی بخواهد به  صهیونیست ها امتیاز داده تا در برابر مسائل داخلی آمریکا از او حمایت کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها