فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 11
کد خبر: ۹۶۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه زلزله اخیر در کشور، پیشنهاد داد که در امتداد همدلی‌های شیعه و سنّی، پرچم شادباش برافرازیم.
تدبیر24»طیبه سیاووشی  در این زمینه نوشته است:

شدست نور محمد هزار شاخ هزار
گرفته هر دو جهان از کنار تا به کنار(مولوی)

در روزهای پرارزش ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، اشک و لبخندمان به هم آمیخته است؛ چراکه گهواره زمین لرزیده و جان و مال هموطنان عزیزمان را در خود فرو برده است. گرچه چهره زمین ترک برداشت و از هم شکافت، ولی از پس شکاف‌ها، اراده‌ اتحاد و همدلی، خود را به زیباترین وجهی نشان داد.

همانگونه که سال‌هاست اختلاف دو روایت در میلاد حضرتش، به بهانه‌ای برای نزدیک شدن دل‌ها و اتحاد بیشتر در هفته وحدت تبدیل شده است، این آزمون طبیعی هم، به آزمون رفاقت و یکدلی بین شیعه و سنی بدل شد تا بار دیگر آشکار شود که در سرودِ برادری هیچکس به یاد تفاوت‌ها نمی‌افتد.

هرساله نغمه‌های شادباش برادران اهل سنت و هموطنان کُرد، در کوی و برزن گوش‌ها را نوازش می‌داد، طنین دف و نغمه‌های تنبورشان امسال شاید کمرنگتر از هر سال شده باشد، از هموطنان عزیزم درخواست می‌کنم در امتداد همدلی‌های شیعه و سنّی، پرچم شادباش میلاد پرسعادت حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی(ص) و میلاد رییس مذهب جعفری را در خیابان‌ها و بر سردر خانه‌ها و مغازه‌ها برافرازند تا این شادی و جشنِ جمعی در کوی و برزن، مرهمی بر صورت خسته‌ تپه‌های کرمانشاه باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها