کد خبر: ۹۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا گفت: عده ای با توهمات خود اقدام هایی را انجام دادند که مبنای اقتصادی، فنی و کارشناسی نداشت و تنها هزینه های سنگینی برای بیت المال ایجاد کرد. از اساس آکادمی هتلداری مجوز و ساختمان نداشت.

تدبیر24»به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلدینگ آتیه صبا مهندس ولی آذروش در نشست خود با مدیران مجموعه ایرانگردی و جهانگردی، با بیان اینکه تصمیمات ما باید شفاف باشد و همه در جریان تصمیم های ما باشند، اظهار کرد:  مشکل اصلی شرکت‌های اقتصادی فردگرایی است، ما نمی‌توانیم بر اساس منافع شخصی تصمیم بگیریم، این دغدغه‌ای که برای مجموعه ها پیش آمده و همه را گرفتار کرده است، تصمیم های نا به‌جا و غیر کارشناسی است. متاسفانه هتل جهانگردی اصفهان را که یکی از سودآورترین هتل‌ها بود، یک سال و نیم پیش تخریب کردند بدون اینکه نقشه، مشخصات و تامین اعتباری یا پروانه ساختی داشته باشد.

مدیر عامل هلندینگ آتیه صبا تصریح کرد: ما نمی‌توانیم تصمیم‌هایی که مبنای اجرایی ندارد را با توهمات و حرف بگیریم و منافع خود را به منافع بازنشستگان ترجیح دهیم. متاسفانه هزینه های گزافی بابت این بی‌مسئولیتی ها پرداخت شده است و تا به امروز هتلی که تخریب شده پروانه ساخت کسب نکرده است. باید پرسید با چه مجوز و چه فکری این اقدام انجام شده است؟

خیال پردازی به جای تصمیم های فنی

مهندس آذروش در ادامه گفت: متاسفانه پیش از این هزینه‌های بسیار زیادی برای جایی مانند آکادمی هتلداری شد، ساختمانی اجاره شد و با تمام پیگیریهایی که انجام دادیم اصلاً مجوزی به نام آکادمی وجود ندارد. ما هنوز نتوانستیم آکادمی لوزان سوئیس را پیدا کنیم. با حرف زدن و خیال پردازی‌های ذهنی نمی‌توان کار اقتصادی کرد و بعد فضای آلوده به تهمت و افترا و بی اخلاقی ایجاد کرد. باید زبان های هرز درست شود و بدانیم که فرصت طلبی‌ها بیشترین ضرر را به مجموعه های اقتصادی زده و در آینده خواهد زد.

مهندس آذروش با بیان اینکه مفاهیمی چون صداقت، امانتداری و سلامت کاری باید در عمل خورد را نشان دهد، اظهار کرد: امروز عرصه کار آمدی و عمل کردن است و نه سوء مدیریت هایی که صورت گرفته است. ما نمی توانیم بدون برنامه ریزی، توجیه فنی و اقتصادی، بدون مجوز ساخت و… جایی را تخریب کنیم. آمده‌اند بدون مجوز آکادمی تاسیس کرده‌اند و می گویند دانشجویان حاضر هستند ۶۰ هزار یور برای آموزش پول بدهند. تا به امروز مجموعه ایرانگردی و جهانگردی یک مراجع برای این آکادمی خیالی نداشته اند و از اساس جایی به نام آکادمی وجود ندارد.

به جای تهمت زدن پاسخگوی اعمال خود باشید

مهندس ولی آذروش گفت: هر روز عده ای بیکار که باید جوابگوی اعمال غیر کارشناسی خود در زمان حضور خود باشند، پشت سر مدیران ما حرف می زنند، تهمت می زنند و بی اخلاقی می کنند. متاسفانه برخی از رفتارهای آن ها جو بی‌اعتمادی را برای ما به یادگار گذاشت. بنده البته هیچ توجهی به این حرف ها ندارم و به شدت از مدیران ، کارآمد، دست پاک، صادق و امانتدار حمایت می‌کنم.

مدیر عامل شرکت آتیه صبا اظهار کرد: چرا کسی در جریان کارهایی که انجام شده نیست؟ چرا باید با ذره بین دنبال اسناد و مدارک گشت و پول های که پرداخت شده سند درست و حسابی ندارند؟ بالاخره یک روز دستگاه های نظارتی به این موضوعات رسیدگی خواهند کرد و همه باید پاسخگوی اعمال خود باشیم. با تهمت و افترا و حرمت شکنی نمی‌توان از بی مسئولیتی‌ها فرار کرد.

اخلاق مداری مبنای اصلی اقتصاد

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا با بیان اینکه اگر همه ما به اخلاق ، امانتداری و صداقت پایبند باشیم به بالاترین سود خواهیم رسید، اظهار کرد:  انصافاً باید معنی کامل سخن گهربار آقا رسول الله را در مجموعه خود به عینه لمس کنیم. فرمایشی که برای هر عصر و نسلی قابل تامل و تفکر است. احترام، اکرام و محبت به مهمان که فرمایش ایشان است باید بالای سر خود بنویسیم و آن را به عنوان وظیفه انسانی، کاری و اداری اجرا کنیم. قطع به یقین خیر و برکت نیز در احترام به مهمان است. از نظر علمی و اقتصادی نیز امروز اقتصاددانان بزرگ دنیا تاثیر اخلاق مداری و محبت بر اقتصاد را بررسی کرده اند.

وی افزود: کارها باید با صرفه اقتصادی، تهیه fs (برنامه امکان سنجی) برنامه ریزی دقیق و انضباط مالی انجام شود که می تواند فضای اطمینان را برای سرمایه گذاران به وجود آورد و هم فضای عقلانیت را در کنار سلامت کاری ایجاد شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها