پیامد‌های کاهش ضریب اعتماد رسولی

پیامد‌های کاهش ضریب اعتماد

عدم انسجام بین دولت و مردم امروز در رفتار اجتماعی و اقتصادی آحاد مردم و همچنین نظر‌سنجی‌هایی که مراکز معتبر سنجش افکار عمومی انجام دادند، اتفاق افتاده و مشهود است.
الزامات راهبردی رابطه ایران و روسیه فلاحت پیشه

الزامات راهبردی رابطه ایران و روسیه

فروش روزانه پانصد هزار بشکه نفت به روسیه در ازای کالاهای روسی، موضوعی مربوط به سال‌های 92 و 93 است و بحث‌هایش در آن زمان مطرح شد.
شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۹۶۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
با وجود آنکه در طول سال‌های گذشته دولت تلاش قابل توجهی کرده تا عرصه ریلی را به عنوان انتخاب نخست مسافران ایرانی مطرح کند، اما به نظر می‌رسد این روال نه تنها به شکل طبیعی پیگیری نشده که حتی تقاضا برای سفرهای ریلی رشد معقول خود را نیز از دست داده است.
تدبیر24»شرکت راه‌آهن در طول سال‌های گذشته با ارائه خدمات کیفی و کاهش تعرفه استفاده از خطوط تلاش کرده اوضاع را برای سرمایه‌گذاران و صاحبان بار در بخش ریلی بهبود بخشد.

در کنار آن شرکت ساخت نیز بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام سال‌های گذشته را تکمیل کرده و حتی پروژه‌هایی که برای مدت قابل توجهی بلاتکلیف بوده‌اند را به مرحله افتتاح رسانده است.

کاهش میانگین سنی ناوگان ریلی و وارد کردن واگن‌های نوساز نیز دیگر برنامه‌ای بوده که دولت با هدف بهبود نگاه مردم نسبت به استفاده از حوزه ریلی در دستور کار قرار داده است.

با وجود تمام این تمهیدات به نظر می‌رسد هنوز نگاه درصدی از مردم به استفاده از امکانات جاده‌ای است و آنچه که از اظهارات معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی بر می‌آید این است که حتی اقبال مردم به حمل‌ونقل عمومی کاهش نیز یافته است.

با توجه به این که امکانات تشویقی در نظر گرفته شده از سوی دولت چندان مورد توجه قرار نگرفته حالا زمان آن رسیده که دیگر گزینه‌ها نیز مدنظر قرار گیرند که یکی از آنها افزایش نرخ سوخت خواهد بود. وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی ازموافقان این موضوع اعلام کرده که هدف از پیگیری این مساله نه نفع مالی که کاهش کار به سفرهای جاده‌ای و افزایش استفاده از حمل‌ونقل عمومی است.

هرچند در طول سال‌های گذشته تمام پیشنهادها برای افزایش نرخ سوخت با مخالفت روبه‌رو شده اما این بار به نظر می‌رسد و با اهداف توسعه‌ای وزارت راه و شهرسازی این موضوع را به شکل جدی‌تری پیگیری خواهد کرد، موضوعی که ابعاد مختلف تورمی و اقتصادی خواهد داشت و برای اجرای آن تمهیداتی ویژه نیاز است اما شاید برای یاری رساندن به عرصه ریلی چاره‌ای جز بهره‌بردن از این حربه جدید وجود نداشته باشد.
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها