عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۴
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 September 19
کد خبر: ۹۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با انتقاد از افزایش عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه ۹۷ گفت: به نظر می‌رسد افزایش عوارض با توجه به این‌که بسیاری از کشورها به دنبال حذف روادید هستند، کار عاقلانه‌ای نیست.

تدبیر24»قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره افزایش عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه ۹۷ گفت: متاسفانه عوارض خروج از کشور ۳ برابر شده است در حالی که بسیاری از مردم برای تفریح به خارج از کشور نمی‌روند ممکن است سفرشان برای درمان، تحصیل و ... باشد، از این رو اگر یکدفعه چنین فشاری به مردم وارد شود می تواند در بحث ورود و خروج آسیب بزند.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد این اندازه رشد عاقلانه نیست آن هم در شرایطی که تمام دنیا به دنبال این هستند که روادید را حذف کنند ما بخواهیم با افزایش عوارض نوعی سخت گیری داشته باشیم.

وی با بیان این‌که «لایحه بودجه ۹۷ تفاوت چندانی با بودجه ۹۶ ندارد» گفت: آنچه در لایحه بودجه ۹۷ بسیار محسوس است نحوه قرار گرفتن ردیف‌ها است، به عنوان مثال در لایحه بودجه ۹۶ در مباحث فرهنگی جدول ۱۷‌ای وجود داشت که خیلی پراکنده بود امسال این جدول حذف شده و به طور منظم در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است که با این کار به دقت می توان دریافت که اعتبارات در کجا هزینه شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به این که باید شفافیت در بودجه وجود داشته باشد، محدودتر شدن ردیف‌ها می‌تواند کنترل بر اجرای قانون را بیشتر کند و نظارت‌ها راحت‌تر خواهد بود.

وی افزود: منابع عمومی دولت در سال گذشته ۳۴۷ هزار میلیارد تومان بوده و امسال به ۳۶۸ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است  در هر حال باید منتظر ماند تا ببینیم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ چه اتفاقی می‌افتد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس همچنین بیان کرد: در مورد اعتبارات مربوط به اشتغالزایی نیز خوشبختانه رقم خوبی گذاشته شده و حدود ۵۷ هزار میلیارد تومان است که حرکت خوبی است اما باید امیدوار بود تا این مبلغ تحقق یابد.

احمدی لاشکی در ادامه اظهار کرد: سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی نیز ۳۲ درصد در نظر گرفته شده که نسبت به سال ۹۶، ۲ درصد رشد داشته است، بنابراین این‌ها همه آینده نگری است که باید اتفاق بیفتد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها