تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۹۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
صبح امروز جلسه تكريم محمد جمشیدی، عضو هيات مديره و مدیرعامل سابق و محمد خرم سرپرست صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با حضور جمعی از مدیران صندوق و شرکت‌های تابعه برگزار شد.
تدبیر24»محمد جمشیدی در ابتدای این جلسه با خیر مقدم به خرم بیان داشت: از دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر پذیرش استعفایم تشکر ویژه دارم. من بیشتر از دو سال مدیریت صندوق را برعهده داشتم و با وجود مشکلات و کاستی‌هایی که سر راهم بود همیشه نهایت تلاشم را به کار گرفتم که بهترین خدمات را به جامعه ورزش و پیشکسوتان ارائه کنم.

وی افزود: در این چند سالی که مدیریت صندوق را برعهده داشتم این صندوق همیشه با دست خالی سعی کرده خدمات ویژه‌ای را به جامعه ورزش ارائه بدهد و تا حدی هم توفیق داشته است. به هرحال اینجا جایی است که همه از آن توقع دارند. هرکس درب اینجا را می‌زند برای کمک و خواسته وارد صندوق می‌شود، کسی برای همراهی و کمک کردن به صندوق اینجا نمی‌آید.

جمشیدی اضافه کرد: جامعه ورزش به عنوان مخاطب صندوق پرتوقع هستند که البته حقشان است چون زحمات زیادی در دوره قهرمانی شان کشیده‌اند و امروز احساس می‌کنند بعد از گذشت قهرمانی خود به کسوت رسیده‌اند و نیاز به کمک دارند. احساس می‌کنم این جمع آنچه که از دستش برمی‌آمده انجام داده است.

وی خطاب به خرم تصریح کرد: ان شالله حضور شما باعث خدمات و منشأ خیر باشد. چیزی در ذهنم می‌اید که بگویم ولی شاید خوب نباشد بنابراین از آن می‌گذرم.

جمشیدی افزود: حتما حضور خرم منشأ خدمات در صندوق خواهد بود به هرحال به دليل ارتباطاتی که ایشان با شخص وزیر دارند حتما مشکلاتی که سر راه بنده قرار گرفته بود مرتفع می‌شود، به هرحال صندوق به آن مسیری که باید و شایسته آن است می‌رسد. من در دوره مدیریتم خیلی تلاش کردم این رابطه را برقرار کنم ولی متأسفانه مشکلاتی پیش رویم قرار گرفت که می‌خواستم در این جلسه مطرح کنم ولی به صلاح نیست. حتما آقای خرم هم در مسیر کاری خود شاید به بخشی از این مشکلات بربخورند حتما حضور ایشان به خاطر ارتباط بهترشان با وزراتخانه این مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

وی گفت: از دوستان و همکارانی که اینجا هستند مانند جعفر کاشانی که زحمت کشیدند عاجزانه تقاضا می‌کنم هرآنچه در فکر و توانتان است برای یاري آقای خرم بگذارید. به آقای خرم هم عرض کردم که هر کاری که بتوانم برای کمک به ایشان انجام می‌دهم. احساس می‌کنم کمک به ایشان کمک به جامعه ورزش است. اگر کار او سهل و روان باشد و به جامعه ورزش خدمات بهتری ارائه کنند سودش را جامعه‌ای که من و شما می‌دانیم چه وضعیت نابسامانی دارند، می‌برند. دوره کوتاهی با دوستان همکاری داشتم ولی جمع صمیمی و دوست‌داشتنی هستند امیدوارم دوره جدید هم همینطور باشد. مجددا به آقای خرم خوش‌آمد و خیر مقدم می‌گویم.

جعفر کاشانی پیشکسوت فوتبال و رئیس باشگاه پیشکسوتان ورزش کشور نیز در این جلسه بیان کرد: تشکر می‌کنم از کسانی که این صندوق را دایر کردند برای این‌که التیامی برای درد پیشکسوتانی باشد که روزگاری از صیانت ایران در میادین بین‌الملل دفاع کردند و کمتر مورد توجه هستند. پایه‌گذار این صندوق خود ما بودیم. متأسفانه مشکلاتی که در مسیر ورزش به علت عدم توانایی برخی از مدیران به وجود آمده کمتر به هویت ملی توجه شده است چون قهرمانان هویت ملی و تاریخ مملکت هستند. اما خوشبختانه صندوق حمايت چند وقتی است که در مسیر صحیح خود قرار گرفته.

وی ادامه داد: امیدوارم کسانی که این فرهنگ را ترویج و از آن حمایت می‌کنند پابرجا باشند. محمد جمشیدی را سالهاست می‌شناسم، از مدیران توانمند ورزش و سالم است. از همه مهم‌تر مورد تأئید و وثوق جامعه ورزش است. هرکجا باشد برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.


کاشانی با آرزوی موفقیت برای خرم افزود: بستر برای پیشرفت آماده شده امیدوارم با حمایت ورزشکاران راه ادامه پیدا کند. اینجا فقط پیشکسوتان نیستند خانواده‌های آن‌ها هم هستند که همه چشم امیدشان به صندوق است. اگر باشگاه‌ها درست بودند پیشکسوتان باید در باشگاه‌ها شکل می‌گرفتند تاریخ هر باشگاه پیشکسوتان هستند ولی متأسفانه این فرهنگ هنوز در مملکت ما جا نیفتاده بیشتر به فدراسیون‌ها گرایش پیدا می‌کنند. ولی وقتی صندوق دائر شد خیلی خوب بود به تدريج وسعت و خواهان پیدا کرد اما امکانات کمتر فراهم بود امیدوارم با تلاش‌هایی که صورت گرفته موفقیت‌های نسبی که به دست آمده کماکان به کار خود ادامه دهند.

وی در پایان افزود: امیدوارم صندوق همیشه پربار باشد. برای آقای جمشیدی در هرجا باشد آرزوی موفقیت می‌کنم.


مرتضی فرجی عضو هیأت مدیره صندوق حمایت نیز اظهار داشت: از نظر من ورزش باید سازمان تربیت بدنی باشد چون از زمانی که ورزش به شکل وزارتخانه درآمد مشکلات بیشتر شد. چون وزیر همیشه در معرض استیضاح است ولی اگر سازمان تربیت بدنی بود بهتر کار خود را انجام می‌داد. 28 سال است افتخار دوستی با دکتر سلطانی‌فر را دارم. جمشیدی می‌تواند 20 سال مدیر ورزشی کشور باشد. اگر دوست عزیز من دکتر سلطانی‌فر از او در وزارتخانه در یک پست خوب استفاده نکند واقعا لطمه به ورزش است.

وی ادامه داد: 5 ماه بیشتر نیست که در صندوق کار می‌کنم ولی به جرأت می‌گویم بهترین افراد در صندوق حضور دارند. صندوق را خانه خودم می‌دانم. قبل از انقلاب هم در روزش بودم ولی از سال 57 با همه مسئولان ورزشی کار کرده‌ام. انشالله خرم با سابقه خوب خود با مشاورت جمشیدی این بار سنگین را به دوش خواهد کشید. آرزوی من دیدن شادی و لبخند روی لبان ورزشکاران و پیشکسوتان است. اگر این‌ها نباشند ما نیستیم. اگر ما در رأس وزارت می‌نشینیم پرچمش را ورزشکاران به اهتزاز درمی‌آیند. مقام معظم رهبری چه زیبا از علیرضا کریمی تجلیل کردند و انشگتری خودشان را به او دادند و پیامبرگونه عمل کردند.


محمد خرم سرپرست صندوق حمایت با بیان آیه‌ای از قرآن کریم در این جلسه عنوان داشت: مفهوم این آیه این است که انشالله ورود و خروج ما صادقانه باشد. آمدن و رفتن در زندگی وجود دارد. همیشه در حال تغییر و تحول هستیم. در سوره بقره داریم"ایام بین مردم می‌چرخد" ادامه آیه می‌گوید همه برای آزمایش الهی است. جایگاه‌ها به انسان روح و تجربه می‌دهد.

وی افزود: اقای جمشیدی برادر بزرگم است و به او ارادت دارم. ارتباط ما در وزارتخانه همیشه خوب بوده و هست. برادر او همیشه جزو نزدیکان من بوده و جزو کمیته ایثارگران است. خانواده بسیار خوب، مومن و متدینی هستند. من همیشه از مصاحبت با آن‌ها لذت برده‌ام. از آقای جمشیدی اجازه گرفتم و پایم را اینجا گذاشتم. ايشان خودشان رفتند و اصراری از سوي وزارتخانه نبود. انشالله از ظرفیت و توان او در جایگاه‌های بالاتر استفاده می‌شود. از او خواستم حتما اینجا کنار ما باشند. حضور جمشیدی هم به ما قوت قلب می‌دهد و هم از تجربیات او می‌توان در حوزه خدمات رسانی به جامعه ورزش استفاده کرد.

خرم ادامه داد: رزومه من این است که فرهنگی هستم، ورزش هم ابزار فرهنگی است و کارکرد فرهنگی دارد. من 25 سال سابقه فرهنگی دارم. سال 71 در آموزش و پرورش استخدام شدم. مدرک فوق دیپلم ریاضی گرفتم دانشجوی سال سوم ریاضیات بودم که سراغ فقه و الهیات رفتم و در این رشته لیسانس گرفتم. فوق لیسانس فقه و حقوق دارم و الان هم دانشجوی عمران هستم. در حوزه‌های اقتصادی مفصل کار کرده‌ام. 5 سال در شهرداری به طور مستقیم درگیر کارهای شهرسازی و مشارکت‌ها بودم الان هم در آموزش و پروش در تعاونی مسکن فرهنگیان فعال هستم. در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، بانک و لیزینگ هم فعال بودم. در بانک صنعت و معدن سال‌های سال مأمور بودم و در شهرک‌های صنعتی هم کار کردم. در شرکت صرافی عضو هیدت مدیره موظف بودم. در بحث وام شهرک‌های صنعتی و کارخانجات هم فعال بودم. برای خرید مواد اولیه هم فعال بودم.یعنی با حوزه مالی و سرمایه‌ای غریبه نیستم. 10 سال است در این حوزه درگیر هستم.

سرپرست صندوق حمایت اضافه کرد: شغلی هم که در وزارتخانه به من پیشنهاد شد فرهنگی است چون ارزشی و مقدس است وقتی پیشنهاد شد نتوانستم رد کنم.رئیس کمیته ایثاگران هستم . ما باید بتوانیم از این ظرفیت خوبی که صندوق دارد در خدمت به جامعه ورزش که الگوهای جامعه هستند استفاده کنیم. همیشه می‌گوییم جانبازان الگوهای عینی هستند ورزشکاران و قهرمانان هم همینطور هستند. این‌ها معلمان جوانمردی و اخلاق هستند. باید بتوانیم در خدمت این بزرگواران باشیم. با کمک همدیگر باری که بر دوش صندوق است را برداریم و صندوق را به نقطه تعالی و ارزشمند برسانیم. هرکس یک آجر روی آجر بگذارد. انشالله مسیر قدرتمندی که جمشیدی انجام دادند را ادامه دهیم.

وی افزود: امیدوارم در خدمت جامعه ورزش باشیم و قدر پیشکسوتان را بدانیم. این افراد انسان‌های بزرگ و افتخارات جامعه هستند. آرزوی ما این است به نقطه‌ای برسیم که در آینده جامعه ورزش دغدغه‌ای نداشته باشد. انشالله در حوزه‌هایی مثل بیمه که قهرمانان با آن درگیر هستند در خدمت این عزیزان باشیم. از آقای جمشیدی هم خواهش می‌کنم حتما به ما کمک کنند تا در جهت پیشبرد اهداف موفق باشیم.

خرم در پایان گفت: این جلسه مقدمه است. انشالله جلسه‌ای درشأن جمشیدی برگزار خواهیم کرد و در حضور کارمندان صندوق و مسئولان وزارتخانه از زحمات ایشان قدردانی خواهیم کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها