تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۹۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۰
حضور رییس کمیته ملی پارالمپیک در مجمع انتخاباتی کمیته‌ی ملی المپیک یکی از ابهامات انتخابات آتی است، موضوعی که به نظر می‌رسد باید کمیته المپیک درباره آن اظهارنظر کند.
تدبیر24»کمیته‌ی ملی المپیک برای برگزاری انتخابات از معاون امور قوانین مجلس استعلام گرفته که برگزاری انتخابات با اساسنامه قبلی مشکلی نداشته باشد. معاون امور قوانین مجلس در نامه‌ای که 23 آبان ارسال کرده است اعلام کرده برگزاری انتخابات با اساسنامه فعلی معتبر و قانونی است اما انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک باید رعایت شود.

با توجه به این که قرار است انتخابات با اساسنامه قدیمی برگزار شود، بنابراین رییس کمیته ملی پارالمپیک هم عضو مجمع محسوب می‌شود. اکنون مشخص نیست با این شرایط رییس کمیته ملی پارالمپیک باید در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کند یا خیر؟

اعضای هیات اجرایی در این مورد خواستار این شدند این مسئله دقیقا مشخص شود که منظور از رعایت انتراع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک چیست؟

اکنون باید دید کمیته ملی المپیک در جهت رفع این ابهام چه اقدامی را انجام می‌دهد، هر چند که تاکنون مسئولان کمیته ملی المپیک نسبت به هیچ گونه از ابهامات انتخابات پاسخگو نبوده‌اند.

برچسب ها: تدبیر24 ، حضور رییس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها