ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 31
کد خبر: ۹۸۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال 96 سهم سیستان و بلوچستان از نفت و گاز 341 میلیارد تومان بود و در سال 97 به 356 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که بر این اساس در حوزه اعتبارات نفت و گاز کشور سهم استان از 7 به 11 درصد افزایش یافته است.
تدبیر24»غلامرضا مالکی در جمع خبرنگاران بیان کرد: 4 درصد نرخ اعتبارات عمرانی کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.

مالکی گفت: نزدیک به 201 میلیارد تومان برای سال 96 از محل تملک استانی در نظر گرفته شد که به 125 میلیارد و500 میلیون تومان رسید، بودجه عمرانی کشور 16 درصد کاهش دارد اما سهم این استان کاهش پیدا نکرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار کرد: سهم سیستان و بلوچستان در بودجه سال 96 نزدیک به هزار و 780 میلیارد تومان بود که در بودجه سال 97 این مبلغ به حدود هزار و700 میلیارد تومان رسید. نسبت به دیگر استان‌ها سهم عمرانی سیستان و بلوچستان 4 درصد و اگر همه جدول ده یک را حساب کنیم، نزدیک به 8 تا 9 درصد سهم اعتبارات عمرانی کشور به استان تعلق می‌گیرد‌.

وی تصریح کرد: در سال 97 دولت سه آیتم را برای کشور مدنظر قرار داده است که یکی از آن ها رشد اقتصادی فراگیر است، زیرا این میزان رشد در دولت نهم و دهم منفی بود و به 6- رسید که امروز رساندن آن حتی به نقطه صفر و مثبت یک هم کار چندان آسانی نیست و امروز برای مثبت شدن آن نیاز به سرمایه گذاری است که دولت یا بخش خصوصی داخلی یا خارجی باید برای سرمایه گذاری وارد کشور شوند زیرا آن چه درآمد دولت بوده نزدیک به 74 درصد هزینه‌هاست که سهم استان ما به‌التفاوت آن‌هاست‌.

مالکی گفت: در بودجه سال 97 نزدیک به 43 هزار میلیارد پرداخت یارانه در نظر گرفته شده که سهم استان در پرداخت یارانه سالیانه نزدیک به هزارو300 میلیارد تومان و بودجه عمرانی استان هزارو700 میلیارد تومان است که اگر این مبلغ در چرخه عمران هزینه شود، حداقل می توان 7 کارخانه سیمان با پوشش اشتغال مستقیم 3 هزار و 500 خانوار ایجاد کرد‌.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته از محل 0.27 درصد  مالیات بر ارزش افزوده سهم استان 52 میلیارد تومان بود که در حوزه ورزشی برای استان تعریف شد اما تنها 7 درصد آن تخصیص یافت و در سال 97 از میزان مالیات 56 میلیارد تومان به نام استان ثبت شد که این مساله افزایش را نشان می‌دهد و می‌تواند در تکمیل پروژه‌های ورزشی نقش مهمی ایفا کند. دولت دیگر اشتغال ایجاد نمی‌کند.

به گفته وی، براساس لایحه ابلاغی بودجه 97 سنوات دستگاه‌ها در این سال تنها نزدیک به 9 درصد رشد خواهد داشت و در مقابل این رشد میزان کسری‌های پرسنل کاهش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا اولویت اول با پرداخت حقوق کارکنان است، پس از آن فوق‌العاده مستمر موجود در حکم کارکنان در صورت اعتبار پرداخت و در مرحله سوم فوق العاده غیرمستمر پرسنل پرداخت می‌شود.

مالکی افزود: دولت پرداخت پاداش بازنشستگان را متقبل شد که در همین راستا طی سال 95 از میزان مبلغ تعیین شده تنها 13 میلیارد تومان به استان تخصیص یافت و به بازنشستگان پرداخت شد، به احتمال زیاد امسال کل مبلغ در نظر گرفته شده برای پاداش بازنشستگان پرداخت می‌شود اما این در حالی است که برای سال 96 هیچ مبلغی به استان اختصاص پیدا نکرده و اعتباری نیز ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به ساماندهی و عدالت در یارانه‌ها و بودجه 97 در بحث یارانه‌ها که توسط ریاست جمهور به مجلس ارائه شده است، گفت‌: اگر ما بخواهیم نرخ بیکاری را در استان کاهش دهیم، نیاز به سرمایه گذاری است و دولت در این زمینه تسهیلگر خواهد بود‌.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین افزود: بخشی از اعتبارات که مربوط به حقوق و مزایای کارکنان رسمی و پیمانی است، بدلیل کمبود بودجه سال 96 که پرداخت نشده ‌و کسری آن در بودجه سال 97 در حال پیگیری است‌.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها