ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 04
کد خبر: ۹۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سواحل مکران به عنوان مهمترین سواحل ایران، یک دروازه طلایی برای ارتباط با جهان است و نیروی دریایی راهبردی ارتش برای تقویت و توسعه قدرت دفاعی خود در تلاش برای ایجاد یک هسته تمدنی در سواحل مکران است.
تدبیر24»همایش فرماندهان و مدیران مهندسی و پدافند غیر عامل نداجا با حضور فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا برگزار شد.

در این همایش امیر دریادار خانزادی، مهندسان را جهادگران عرصه سازندگی در نیروی دریایی معرفی کرد و گفت: برگزاری همایش‌های این چنینی موجب به اشتراک گذاشتن و هم اندیشی در مورد مسائل علمی شده و تبادل ایده‌ها و نظرات است که موجب رشد و بلوغ می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه انسان‌های آگاه و مسئول همواره به فکر این هستند که برای پیشرفت در آینده ظرفیت سازی کنند، بر لزوم ظرفیت سازی برای پیشرفت آیندگان تأکید کرد.

امیر دریادار خانزادی یکی از راهبردهای نیروی دریایی راهبردی ارتش را استفاده از تدابیر مقام معظم رهبری دانست و افزود: مقام معظم رهبری فرمانده اول نیروی دریایی هستند چراکه بیشترین تدابیر و رهنمودهای ایشان در مجموعه نیروهای مسلح، در مورد نیروی دریایی بوده است.

خانزادی با اشاره به نقش بسیار مهم دریا برای تمامی کشورهای دنیا، به ویژه جمهوری اسلامی ایران افزود: 90 درصد تجارت جهان از طریق دریاست که از گذرگاه‌هایی همانند تنگه هرمز عبور می‌کند.

فرماندهی نیروی دریایی راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در مرکز بیضی راهبردی انرژی جهان قرار گرفته و به همین خاطر در مرکز توجه قرار دارد و استکبار جهانی تمام تلاش خود را به کار برده که این منطقه هیچ گاه یکپارچه و متحد نباشد و به همین خاطر همواره در حال توطئه چینی و ایجاد تفرقه است تا از اتحاد کشورهای منطقه جلوگیری کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اساس و پایه شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی را استقلال و استکبار ستیزی معرفی کرد و گفت: دشمن با انواع تهدیدها، پس از پیروزی انقلاب اسلامی مانند جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، کارشکنی‌ها، ترور و سایر اقدامات خصمانه سعی در ایجاد ناامنی و جلوگیری از پیشرفت نظام اسلامی داشته‌ و جدا کردن ملت از حاکمیت بر هر شکلی بخشی از راهبرد جنگ نرم دشمن علیه ماست.

دریادار خانزادی با اشاره به توجه ویژه فرماندهی معظم کل قوا در توسعه سواحل مکران گفت: سواحل مکران بعنوان مهمترین سواحل ایران، یک دروازه طلایی برای ارتباط با جهان است و نیروی دریایی راهبردی ارتش برای تقویت و توسعه قدرت دفاعی خود در تلاش برای ایجاد یک هسته تمدنی در سواحل مکران است چراکه قدرت دریایی از طریق تمدن دریایی صورت می‌گیرد و آن هم نیاز به شهرهایی دارد که تمدن دریایی را پایه ریزی می‌کند، به همین منظور شکل گرفتن اصل تمدن دریایی به آبادانی سواحل مکران بستگی دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته توسط کارکنان ولایتمدار نیروی دریایی ارتش، مدیریت جهادی را یکی از مهمترین راه‌ها برای رسیدن به پیشرفت و استفاده از تمامی ابزارها برای اعتلای اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانست.                                                                             

در پایان این همایش از 11 تن از مهندسان نخبه نیروی دریایی تقدیر به عمل آمد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها