کد خبر: ۹۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
رييس‌جمهور ٥ ماه پس از آغاز به كار دولت دوازدهم، در احكامي چند معاون و مشاور خود را منصوب كرد و در برخي موارد، منصوبان پيشين در سمت خود ابقا شدند كه حسينعلي اميري نيز يكي از همين افراد بود كه بار ديگر مسووليت اداره معاونت پارلماني رياست‌جمهوري را برعهده گرفت؛ اتفاقي كه در مجموع و با نظرداشت به جميع جهات بايد آن را به فال نيك بگيريم.
تدبیر24»حسينعلي اميري البته سابقه نمايندگي ندارد اما تجربه چندساله حضورش در شوراي نگهبان به عنوان يك حقوقدان، موجب تسهيل فعاليت‌هايش در مجلس شده است. اين درحالي است كه اميري پيش از آن نيز در وزارت كشور تجربه‌اي موفق در برگزاري انتخابات داشته است. ازطرفي تجربه همكاري شخصي بنده با اميري در مجلس، تجربه‌اي موفق بوده و شخصا معتقدم او با اين روحيه تلاشگري مي‌تواند در ادامه راه نيز موفق باشد. حال آنكه در مدت اخير نيز سعي كرد با گسترش تعامل خود با نمايندگان طيف‌ها و جريان‌هاي مختلف سياسي در مجلس، سطح روابط قواي مجريه و مقننه را ارتقا بخشد. در اين راستا شايد اشاره به يكي از موارد خالي از لطف نباشد.
در ماه‌هاي گذشته و پس از تشكيل كميته حصر در فراكسيون اميد، تلاش گسترده‌اي براي انجام ملاقات با روساي سه قوه را آغاز كرديم و درحالي كه باتوجه به دسترسي آسان‌تر به رييس مجلس، اين ديدار در همان روزهاي نخست انجام شد، از طريق پيگيري‌هايي كه انجام داديم، با رييس قوه قضاييه نيز تشكيل جلسه داديم اما ديدار با رييس‌جمهور تاكنون ميسر نشده است اما مساله اين است كه آقاي اميري تلاش دلسوزانه بسياري براي هماهنگي جلسه اعضاي كميته حصر با رييس‌جمهور انجام داد و باتوجه به توضيحات دقيقي كه به نمايندگان داد و ما را در جريان جزييات مكاتبات و مذاكرات خود با رييس‌جمهوري قرار داد، به نظر مي‌رسد عدم تحقق اين ديدار، ناشي از گرفتاري‌هاي فراوان آقاي روحاني بوده، نه احيانا تعلل اميري در برقراري ارتباط نمايندگان با رييس‌جمهور.
همزمان درحالي كه بعضا انتقاداتي نسبت به سابقه و گرايش سياسي معاون پارلماني رييس‌جمهور مطرح مي‌شود، معتقدم اميري فردي ميانه‌رو و معتدل است كه همواره سعي كرده مشكلات احتمالي را از طريق گفت‌وگو و تعامل حل كند. همچنين انتقاد ديگري كه معمولا درباره اميري مطرح است، رابطه خوب او با رييس مجلس است؛ حال آنكه اتفاقا اين رابطه دوستانه نقطه قوت اميري است و اساسا فردي كه قرار است به عنوان معاون پارلماني رياست‌جمهوري، رابط دولت و مجلس باشد، بايد توانايي برقراري ارتباط سازنده و تعامل مثبت با رييس و هيات رييسه مجلس، روساي كميسيون‌هاي تخصصي و روساي فراكسيون‌هاي سياسي مجلس را داشته باشد و در اين خصوص نيز معتقدم، اميري تعامل بسيار مثبتي با تك تك نمايندگان داشته است. نكته حائز اهميت ديگر اين است كه اميري باوجود آنكه سبقه اصولگرايي دارد، به‌واسطه حضور در دولت اعتدالي كه مورد حمايت اصلاح‌طلبان بوده، شخصا نيز هزينه داده كه نمونه آن، حمله تندروها به او در نمازجمعه شهر يزد و پرتاب مهر ازسوي دلواپسان بود. فراموش نكنيم علي مطهري نيز فردي است، با صبغه و كارنامه اصولگرايي اما نفوذ و تاثيرگذاري گفتمان اصلاحات به عنوان انديشه و رويكردي مبتني بر عقلانيت منجر به آن شده كه در گذر ايام، افرادي كه دوستدار حق و حقيقت هستند، به اين ايده و انديشه جذب شوند.قاسم میرزایی نیکو،نماينده دماوند در مجلس شوراي اسلامي
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها